ال جی دیسپلی دومین تأمین کننده نمایشگرهای OLED آیفون می شود

بر اساس گزارش ها، اپل قصد دارد علاوه بر سامسونگ دیسپلی، ال جی دیسپلی را نیز به عنوان تأمین کننده ی دوم نمایشگرهای آیفون انتخاب کند.

  1. ۲ ماه قبل
ال جی دیسپلی دومین تأمین‌کننده نمایشگرهای OLED آیفون می‌شود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

رویترز، به نقل از الکترانیک تایمز، ال جی دیسپلی به عنوان دومین تأمین کننده ی نمایشگرهای OLED در آیفون های اپل برگزیده شده است.

سامسونگ دیسپلی که بخشی از شرکت سامسونگ الکترانیکس به حساب می آید؛ تا پیش از این، تنها تأمین کننده ی نمایشگرهای OLED برای استفاده در آیفون بود.

گفتنی است تاکنون سخنگوی ال جی دیسپلی و نماینده ی Apple در کره ی جنوبی از هرگونه اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده اند.

اپل روز چهارشنبه از بزرگترین آیفون خود تا به امروز (آیفون XS مکس) و سری چهارم ساعت های هوشمند خود با قابلیت تشخیص مشکلات قلبی رونمایی کرد تا در بازار نسبتا راکد گوشی های هوشمند، کاربران را به خرید دستگاه های گران قیمت خود دعوت کرده باشد.

یکی از روزنامه های کره ی جنوبی به نقل از منبعی ناشناس مدعی شده است که نمایشگرهای انعطاف پذیر OLED ساخت ال جی اخیرا مورد تعدادی از آزمون های سنجش کیفی اپل قرار گرفته اند.

چنانچه این ادعا صحت داشته باشد و اپل شرکت LG Display را که زیرمجموعه ی ال جی الکترانیکس محسوب می شود، به عنوان تأمین کننده ی دوم نمایشگرهای خود برگزیده باشد؛ شرکت کره ای جایگاه مستحکمی در بازار نمایشگرهای OLED پیدا خواهد کرد.

ال جی از مطرح ترین تولیدکنندگان پنل های LCD در جهان است؛ اما بازار نمایشگرهای کریستال مایع به دلیل ورود رقبای چینی و کاهش قیمت فراوان، سودآوری چندانی ندارد؛ به همین دلیل، شرکت کره ای برای احیای کسب و کار خود چشم به بازار نمایشگرهای OLED بسته است. عقد قرارداد با شرکت بزرگی چون اپل می تواند گامی بزرگ در این راستا محسوب شود.