تجلی زیبایی کشور شکوفه های گیلاس

ژاپن و زیبایی باغ های گیلاس در بهار

اختلاف ساعت بین تهران و پایتخت ژاپن(توکیو) در ۶ ماه اول سال ۴:۳۰ و ۶ ماهه دوم ۵:۳۰ ساعت عقب تر از توکیو بوده و واحد پول این کشور نیز «ین» است.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
باغ گیلاس

ژاپن سرشار است از طبیعت بکر و زیبا. کوه‌ها، درختان، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و دریاهای زیبا، هرکدام در هر فصل از سال زیبایی منحصر به فرد ژاپن را تجلی می‌کنند. در فصل بهار شکوفه های گیلاس، در فصل تابستان ورزش‌های آبی، در پاییز درختان وکوه‌های رنگ‌آمیزی شده با رنگ‌های پاییزی و در زمستان ورزش‌هایی همچون اسکی، گردشگران زیادی را از گوشه و کنار جهان به سوی خود فرا می‌خواند تا تجربه‌ای فراموش نشدنی را از سفر به ژاپن کسب کنند.

ژاپن کشوری در شمال شرق آسیا است که در همسایگی چین، کره جنوبی، کره شمالی و روسیه قرار دارد و پایتخت آن شهر توکیو است. یکی از ویژگی‌های خاص این کشور، بزرگترین و گرانترین پایتخت جهان بودن شهر توکیو است.

اگر قصد سفر به ژاپن را داشته باشید، بهتر است با کسب اطلاعات و راهنمایی‌های دقیق راهی این سرزمین زیبایی‌ها شوید تا بتوانید حداکثر لذت را برده و با رضایت کامل به کشور و شهر خود بازگردید. ژاپن شرقی‌ترین کشور جهان است و به همین دلیل در زبان ژاپنی «نیپون کوکو» گفته می‌شود؛ که معنی آن خاستگاه خورشید است.

کشور ژاپن نه تنها به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان شناخته می‌شود، بلکه با فرهنگ، هنر و معماری متمایز خود، همچنین با ۱۸ اثر ثبت شده در میراث یونسکو بسیار محبوب است.

ژاپن از چهار جزیره به نام‌های هوکایدو، هونشو، شیکوکو و کیوشو تشکیل شده‌است و یوکوهاما و کوبه مهمترین بنادر این کشور هستند.

باستان‌شناسان سابقه زندگی در ژاپن را از دوران پساپارینه سنگی می‌دانند. ژاپن اگرچه در جنگ جهانی اول با متفقین بود، در جنگ جهانی دوم با آن‌ها جنگید و شهرهای هیروشیما و ناکازاکی مورد حمله بمباران شیمیایی قرار گرفتند.

بیشتر افراد با شنیدن نام ژاپن یاد لباس‌های سنتی این کشور می‌افتند که کیمونو نامیده می‌شود. شکل این لباس‌ها در طی سالیان دراز بدون تغییری عمده باقی مانده و اصالت خود را حفظ کرده است.

زبان مردم این کشور «ژاپنی» است که جزو یکی از سخت ترین زبان‌های دنیا برای خارجیان به شمار می‌آید. اگرچه در ژاپن مذهب رسمی وجود ندارد، اما آیین‌های شینتوییزم و بوداییزم در میان عموم مردم رواج داشته و بیشترین پیروان را به خود اختصاص داده‌اند. شینتو آیین بومی مردم ژاپن است و پیروان آن معتقدند که تمام پدیده‌ها، روحی مجزا و مستقل از ظاهر فیزیکی خود را دارا می‌باشند.

اختلاف ساعت بین تهران و توکیو در ۶ ماه اول سال ۴:۳۰ و ۶ ماهه دوم ۵:۳۰ ساعت عقب تر از توکیو بوده و واحد پول این کشور نیز «ین» است.
همرسانی نوشتار: