حتما یکبار در زندگیتان، یکی از این موزه ها را بازدید کنید

شلوغ ترین موزه ها در سال 2016

گالری ملی لندن که در سال 1824 میلادی تأسیس شد، در میدان ترافالگار شهر وست مینستر انگلستان واقع شده است. در آن بیش از 2300 نقاشی از میانه قرن 13 ام میلادی تا قرن 20 قابل بازدید است.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
موزه ملی تایوان

موزه هایی که در ادامه مطلب عکس و مشخصان آنها را ملاحظه می کنیم  جزو پربازدیدترین موزه های سال ۲۰۱۶ هستند:

1- گالری ملی لندن National Gallery in London

این گالری که در سال 1824 میلادی تأسیس شد، در میدان ترافالگار Trafalgar Square شهر وست مینستر Westminster انگلستان واقع شده است. در آن بیش از 2300 نقاشی از میانه قرن 13 ام میلادی تا قرن 20 قابل بازدید است. سالانه بازدیدکنندگان فراوانی برای دیدن این آثار ارزشمند به وست مینستر سفر می کنند.
 


2- موزه متروپلیتن نیویورک Metropolitan Museum of Art in New York

این موزه در سال 1870 میلادی و در شهر نیویورک در ایالت متحده آمریکا تأسیس شد. موزه مترو پلیتن نیویورک سالانه میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

3- بریتیش میوزیوم لندن British Museum in London

این موزه در منطقه بلومزبری لندن Bloomsbury قرار گرفته و به تاریخ، هنر و فرهنگ انسانی می پردازد و از مهم ترین مکان های بازدید دانشجویان هنر، تاریخ و ادبیات است. علاوه بر این دانشجویان و اساتید آن ها، گردشگرانی که به لندن می آیند عمدتا خود را برای بازدید این موزه به بلومزبری می رسانند.

4- موزه ملی چین در پکن The National Museum of China in Beijing

این موزه در اول اکتبر سال 1959 تأسیس شد و در ضلع شرقی میدان تیانامن Tiananmen Square شهر پکن قرار گرفته است. رسالت این موزه در اختیار قرار دادن اطلاعات کافی در مورد تاریخ و هنر کشور چین است. چین که به خودی خود مقصد گردشگری بسیاری از بازدیدکنندگان است، سالانه جمعیت فراوانی را نیز در این موزه پذیرا می شود.

5- موزه لوور Louvre Museum

موزه لوور که در شهر پاریس فرانسه واقع شده، بزرگترین موزه جهان و یک بنای تاریخی به شمار می آید. این بنا، در دهم آگوست سال 1793 میلادی تأسیس شد. از آنجا که شهر پاریس به شهر عشاق نیز شهرت دارد و سالانه پذیرای جمعیت زیادی از بازدیدکنندگان است، عمده این بازدیدکنندگان حتما سری هم به این موزه می زنند.

6- موزه علم و تکنولوژی شانگهای Shanghai Science and Technology Museum

این موزه که در 18 ام دسامبر سال 2001 تأسیس شده، موزه ای بزرگ، در پودونگ شانگهای است و در نزدیکی پارک Century Park قرار گرفته است. این پارک یکی از بزرگترین پارک های این منطقه به شمار می رود و انبوهی از گردشگران را برای بازدید به سمت خود و موزه علم و تکنولوژی هدایت می کند.

7- موزه ملی تایوان National Palace Museum in Taiwan

این موزه در دهم اکتبر سال 1925 تأسیس شد. موزه ملی تایوان در منطقه ای به نام شیلین Shilin در تایپی تایوان واقع شده است. نزدیک به 700000 قطعه از کارهای هنری چینی در این موزه وجود دارد که آن را به عنوان محل بازدید گروه فراوانی از گردشگران در سراسر جهان قرار داده است.

8- موزه ملی هوا فضا در واشنگتن دی سی .National Air and Space Museum in Washington, D.C

موزه هوا فضا که موزه NASM هم نامیده می شود در پایتخت ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این موزه غنی ترین مجموعه دست سازهای تاریخی، هواپیما و سفینه را در خود جای داده است.

9- موزه واتیکان Vatican Museum

موزه واتیکان واقع در شهر واتیکان ایتالیا در سال 1506 تأسیس شد. واتیکان در نزدیکی شهر رم قرار گرفته و عمده گردشگرانی که از فرودگاه رم وارد این کشور می شوند، از واتیکان و موزه آن دیدن می کنند.

 
همرسانی نوشتار: