10 کشور پر بازدید جهان را بشناسید

قسمت اول؛ کشور سواحل شنی و آفتابی تایلند

سواحل شنی و آفتابی، جزایر استوایی، حیات‌وحش غنی، مکان‌های باستانی، صومعه‌های مختلف و غیره، تایلند را به یکی از مناطق پر بازدید گردشگری جهان تبدیل کرده است.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
تایلند

۱۰. تایلند

سواحل شنی و آفتابی، جزایر استوایی، حیات‌وحش غنی، مکان‌های باستانی، صومعه‌های مختلف و غیره، تایلند را به یکی از مناطق پر بازدید گردشگری جهان تبدیل کرده است. از جمله جاذبه‌های گردشگری اصلی این کشور می‌توان به جشنواره‌های پر نشاط و زنده، جشن‌ها و شب‌زنده‌داری‌های شبانه، مراکز خرید شیک و غذاهای لذیذ تایلندی اشاره کرد.
بر اساس تخمین‌های صورت گرفته، درآمد حاصل از صنعت گردشگری به‌طور مستقیم و غیرمستقیم حدوداً ۲۰/۲ درصد از تولید ناخالص داخلی تایلند را تامین می‌کند. همچنین حدس و گمان‌ها حاکی از آن است که تا سال ۲۰۳۲ تایلند، ۱۰۰ میلیون نفر بازدید کننده خواهد داشت. از آنجایی که امسال ۷۳/۴ درصد از ظرفیت هتل‌های تایلند پر بود، می‌توان ۲۰۱۵ را سال موفقی برای صنعت گردشگری این کشور دانست. این میزان، رشدی ۱۳/۶ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. به‌علت ارزان بودن خدمات درمانی و سطح بالای تجهیزات بیمارستان‌ها در این کشور، گردشگری پزشکی نیز با افزایش تعداد بیمارانی که برای مداوای خود به تایلندمی‌آیند رو به رشد است.

نام این ساحل به عنوان "ساحلی عالی و کامل" در فهرست جغرافیایی ملی "بهترین های جهان در سال 2012" به ثبت رسیده است. این جزیره دور که برای سفر به آن حتماً بایداز قایق استفاده کنید_ دارای حداقل دو ساحل (Sunrise و Pattaya) و صخره های مرجانی است که 25 درصد از گونه های مختلف جهان را شامل می‌شود.

جزیره Tarutao
یکی از 51 جزیره متعلق به مجمع الجزایرTarutao پارک ملی دریایی در جنوب تایلند است. یکی از بزرگ ترین جاذبه های Tarutao حیات وحش آن است: لاک پشت های دریایی، نهنگ، سوسمار، بوزینه خرچنگ خوار، گوزن موس.

جزیرهایی کوچک و تمیز در دریای آندامان واقع شده و روزنامه گاردین لندن آن را "یکی از آخرین جزیره های دست نخورده تایلند" نامیده است. افراد می‌توانند به صورت مجانی از دوچرخه های موجود در هتل های منطقه استفاده کنند، سپس به جزیره بر گردند، شنا کنند و نارگیل بخورند.

تایلند