عجیب ولی واقعی ...

سینمای شناور بر روی آب در پوکت تایلند ! + فیلم و عکس ها

یک سینمای روی آب در تایلند که شاهکار معماری به شمار می رود، در ماههای اخیر به جاذبه جدید گردشگری این کشور تبدیل شده است.

  1. ۱۱ ماه،۴ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۲٫۲ MB) webm (۹۷۳٫۸ KB)

به گزارش نوداد، سینمای شناور پروژه خلاقانه ای است که توسط استودیو «اوله اسکرین» انجام شده است. این سینمای دریایی در وسط دریا شما را به تماشای فیلم دلخواه خود دعوت می‌کند! در ضمن موج‌های دریا در تماشای این فیلم همراه شما خواهند بود. این سینما بر روی آب ساخته شده و در ناحیه ای مابین دو صخره در نزدیکی جزیره کودا واقع شده است. به مناسبت فستیوال فیلم «فیلم روی صخره ناو نوی» طراحی شده و تمامی دعوت شدگان برای ورود به این سینما از قایق استفاده می کنند. 

سینمای شناور بر روی آب پوکت تایلند

سالن این سینما، بصورت قایق طراحی شده است تا بتواند روی دریا شناور باشد. این سینما برای اولین بار در مارس 2012 افتتاح شد. قرار است این سینما به محل برگزاری جشنواره و سینما تبدیل شود. ساختار به کار رفته در این طراحی که از جاذبه های گردشگری تایلند میباشد به صورت قسمت بندی شده بوده و از آنجائیکه تمام از مواد بازیافتی در ساخت سینما شناور پوکت استفاده شده، برای محیط زیبای اطراف خود آلودگی ندارد. 

سینمای شناور بر روی آب پوکت تایلند

این سینما که «آرکیپلاگو» نام دارد، در سال 2014 به بهره برداری رسید، توسط یک معمار مشهور طراحی شده با هزینه چند میلیون یورویی ساخته شده واز سیستمهای مدرن پخش فیلم بهره می برد. این سینما که در میان صخره ها و پوشش گیاهی خلیج جزیره زیبای «کودوِ» تایلند قرار دارد، برای نخستین بار میزبان جشنواره سالانه فیلم تایلند بود و از آن زمان تاکنون روزانه میزبان گردشگران فراوانی است که دوست دارند شاهکارهای عالم سینما از جمله فیلمهای از جمله «همشهری کین » را در محیطی متفاوت تماشا کنند. در حال حاضر در حدود 2 میلیون‌ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در صنعت گردشگری تایلند که به سرزمین هزار معبد شهرت دارد به کار اشتغال دارند و درآمدهای حاصل از این صنعت در حدود 10 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده است.