این تصاویر نقاشی نیست !

جاذبه های حیرت انگیز پارک ملی «نامیب-ناکلافت» نامیبیا ! + فیلم

این تصویر و صحنه هایی را که مشاهده می کنید به هیچ عنوان یک نقاشی ساده نیستند بلکه صحنه هایی هستند از طبیعت بی بدیل پارک ملی نامیب-ناکلافت در کشور نامیبیا.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۱۷٫۹ MB) webm (۶٫۴ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) عکس روی کاور ویدیو که زیباتر از یک تابلوی نقاشی به نظر می رسد در شبکه های اجتماعی و رسانه ای دنیا به یک مورد خاص تبدیل شده است. 

«فرانس لنتینگ» عکاس این صحنه فوق العاده، در خصوص اینکه چگونه این عکس را گرفته است توضیح داد: 

این عکس را در لحظه طلوع آفتاب گرفتم زمانی که نور گرم صبحگاهی درحال نورافشانی به روی یک ریگزار وسیع قرمز دارای مقداری علف مایل به سفید بود درحالی که خاک بیابان هنوز در سایه قرار داشت. این خاک آبی به نظر می رسد چون رنگ آسمان را بازتاب می کند. به سبب کنتراست میان سطح اول در سایه و عمق درخشان تصویر، من از فیلتر درجه بندی شده ای که کنتراست را کاهش می دهد استفاده کردم. لحظه مطلوب زمانی بود که خورشید تا عمق ریگزار پیش رفت اما هنوز به خاک بیابان نرسیده بود. من برای کم کردن پرسپکتیو، دیافراگم را کاملا بستم. 

پارک ملی «نامیب-ناکلافت» در دل صحرای نامیب و سمت غربی قاره ی آفریقا واقع شده است. سرتاسر این کویر زیبا پوشیده از شن های سرخ و نارنجی است و با گشت و گذار در آن با بُعدی دیگر از آفریقا آشنا خواهید شد.

این بیابان شامل کوه های بلند، شن زار و تپه هایی با ارتفاعات گوناگون می باشد و نامش در دنیا به عنوان یکی از گرم و خشک ترین مناطق دنیا قدیمی ترین بیابان بر سر زبان ها افتاده است. از دیدنی و شاخص ترین ویژگی های صحرای نامیب تپه های آن است که ارتفاع برخی از آن ها حتی به ۳۰۰ متر نیز می رسد که بلندترین تپه های شنی در دنیا هستند.