قدیمی‌ ترین رستوران جهان ؛ ثبت شده در کتاب رکوردهای گینس ! + فیلم و عکس ها

قدیمی‌ ترین رستوران جهان که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده رستورانی در مادرید است که ساختش به سال 1725 بر میگردد و در این سال ‌ها بدون توقف به کارش ادامه داده است!

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
لینک های دانلود: mp4 (۵٫۶ MB) webm (۲٫۳ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) قدیمی ترین رستوران جهان بوتن ( Botín ) نام دارد، که در سال ۱۷۲۵ میلادی شروع به کار کرده است. 

قدیمی ترین رستوران جهان

صاحب این رستوران فردی فرانسوی تبار به نام جین بوتن ( Jean Botín ) می باشد، که نام رستوران هم بر گرفته از نام اوست.

قدیمی ترین رستوران جهان

قدیمی ترین رستوران دنیا در مادرید اسپانیا قرار دارد و هدف از ساخت آن خدمت به یک نجیب زاده ی اسپانیایی بوده است. 


جین بوتن و همسرش سال ها در این رستوران کار می کردند و در خدمت نجیب زاده های سلطنتی اسپانیا بودند.

قدیمی ترین رستوران جهان

امروزه بوتن توسط نسل سوم این خانواده آنتونیو و خوزه گنزالس اداره می گردد. در حال حاضر این رستوران در قلب مادرید و نزدیک به میدان مایور ( Mayor ) قرار دارد. 

قدیمی ترین رستوران جهان

ساختمان این رستوران چهار طبقه دارد و فضای داخلیش شبیه به دکوراسیون قرن هجدهم است و قدمت آن به سال ۱۵۹۰ میلادی باز می گردد.

قدیمی ترین رستوران جهان

بنای رستوران همزمان با انتقال موقت دربار سلطنتی اسپانیا به شمال این کشور توسط فلیپ سوم Felipe III ساخته شده است. 

قدیمی ترین رستوران جهان

در سال ۱۶۰۶ میلادی دربار سلطنتی دوباره به مادرید بازگشت و از سال ۱۶۲۰ میلادی شروع به بازسازی ساختمان های اطراف میدان اصلی از جمله بنای این رستوران کرد، در این زمان خیابان و میدان اصلی شهر پر شد از مغازه های کفاشان، دباغان و فلز کاران و ساختمان رستوران در محلی کاملا تجاری قرار گرفت.

قدیمی ترین رستوران جهان

در سال ۱۷۲۵ جان و همسرش به این مکان آمدند و مسافرخانه ای کوچک باز کردند و کم کم برای رفع نیاز مسافرانشان گوشت، نوشیدنی و از این قبیل مواد خوراکی هم به مسافرهانیشان آوردند و از آن پس مسافرخانه ی کوچک آن ها به مکانی محبوب نزد نجیب زاده های سلطنتی تبدیل شد.

قدیمی ترین رستوران جهان

جان و همسرش فرزندی نداشتند به همین دلیل پس از مرگ آن ها رستوران به برادر زاده ی خانم بوتن رسید و از آن پس با نام نفیو آف د بوتون ( Nephew of Botín ) به معنای برادر زاده ی بوتون شروع به فعالیت کرد.

قدیمی ترین رستوران جهان

در قرن ۱۹ طبقه ی همکف بازسازی شد و به خانواده ی گونزالس ( آمپارو مارتین Amparo Martin و امیلیو گونزالس Emilio Gonzalez ) مسئولیت اداره ی بوتن را قبول کردند، که آن ها هنوز هم مالک این رستوران هستند.

قدیمی ترین رستوران جهان