رژه گل های غول پیکر در هلند !

جشنواره گل بلومن کورسو هلند بزرگترین جشنوراه گل جهان به شمار می آید. چنانچه برای تعطیلات پاییز آینده خود برنامه ریزی می کنید، اطمینان حاصل کنید که هلند را در برنامه خود در نظر می گیرید.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۲۴٫۳ MB) webm (۶٫۵ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) با مشاهده جایگاه های سیار غول پیکر که مجسمه های ساخته شده از گل را که برای این جشنواره در شهر «زوندرت» ساخته شده اند، حمل می کنند، دهانتان از تعجب باز خواهد ماند و مسلماً مناظر جذابی هم برای عکس گرفتن محسوب می شوند. 

جشنواره گل های غول پیکر در هلند

این جشنواره که از سال 1936 آغاز به کار نموده، نخستین یکشنبه سپتامبر هر سال برگزار می شود. هر سال در این جشنواره حدود 20 جایگاه سیار ساخته می شود که ساخت آنها به منظور غیر تجاری و کاملاً داوطلبانه صورت می گیرد. 

جشنواره گل های غول پیکر در هلند

این سازه ها که فقط از گل کوکب ساخته می شوند، در طول فصل تابستان در کنار محله هایی از شهر نگهداری می شوند که فقط 20000 نفر سکنه دارند. فقط چون گل های کوکب برای مدت طولانی شاداب و با طراوت باقی نمی مانند، در آخرهفته پیش از برگزاری جشنواره روی این جایگاه های سیار سوار می شوند. 

جشنواره گل های غول پیکر در هلند

جاذبه های جشنواره گل بلومن کورسو هلند که در شهر زوندرت برگزار می شود، هر سال ده ها هزار بازدیدکننده را به این شهر جلب می کند. در صورتی که به گل ها علاقمند هستید، نباید این جشنواره را از دست بدهید! 

جشنواره گل های غول پیکر در هلند

جشنواره گل های هلند امسال با موضوع آثار هنرمند معروف ون گوگ (نقاش پست امپرسیونیست هلندی) آغاز شد. این جشنواره از سال ۱۹۳۶ آغاز شده است. ۱۹ گروه مختلف در Zundert هلند مجسمه های بسیار عظیمی با گل های کوکب ساخته و در رژه گلها آنها را به نمابش گذاشته اند. این هنرمندان تمام مجسمه های خود را بر اساس آثار بسیار زیبا ون گوگ طراحی کرده بودند که موضوع رژه گل های امسال هلند بود.

همرسانی نوشتار: