آنتلوپ کنیون

سفری به اعماق دره های رنگین کمانی آریزونا

آنتلوپ کنیون پارکی طبیعی در ایالت آریزونا در آمریکا با صخره هایی دیدنی است که در ساعاتی مخصوص از روز خالق مناظری با نورپردازی های نایاب می شود.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۱۴٫۰ MB) webm (۵٫۰ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) دیواره های شنی که به وسیله جریان آب و باد شکل گرفتند و حالا سنگ های عظیم و شگفت انگیزی را تشکیل داده اند، یکی از زیباترین مناظری هستند که میتوان ساعت ها به آنها خیره شد و از نگاه کردن به آنها لذت برد. 

آنتلوپ کنیون

«آنتلوپ کنیون» یکی از مناطق مشهور به داشتن صخره های شنی نارنجی رنگ است که در دل طبیعت کوهستانی آمریکا قرار دارد و پیچ و خم های این مسیر میتواند برای شما جالب باشد و شکل های عجیبی که طبیعت درست می کند باعث حیرت شود.

آنتلوپ کنیون

قلمرو گسترده تحت اشغال سرخپوستان «ناواجوی آریزونای شمالی» چیزی کم تر از مکان های جادویی و سحر آمیز ندارد، با این حال زیباترین منطقه می تواند آنتلوپ کنیون بالادست و پایین دست باشد که در خارج از شهر «پیج آریزونا» واقع شده است. 

آنتلوپ کنیون

«آنتلوپ کنیون» تجلی گر قدرت آب و زمان می باشد به طوری که در طی سالیان متمادی، سیلاب های برق آسا گذرگاه های دره مانند و عمیق موسوم به دره های شکافی ایجاد می کنند و شما می توانید در داخل آن راه بروید.

آنتلوپ کنیون

نام «آنتلوپ کنیون» به دوره ای بر می گردد که در این دوره بزهای کوهی درون دره ها (کنیون ها) حرکت می کردند، با این حال تنها موجوداتی که اکنون می توانید این روز ها در این منطقه ببینید انسان است. 


پهنه به طول ۶۰۰ پایی در «آنتلوپ کنیون» بالایی که موسوم به «کرکسکریو» می باشد، در بین دو کنیون محبوب تر است. طول دیواره های کنیون ۱۲۰ فوت می باشد و دسترسی به آن ها آسان تر است: کشف «آنتلوپ کنیون» پایینی نیم مایل- یا کرک- مستلزم بالا پایین رفتن در راه پله های فلزی می باشد. 

آنتلوپ کنیون

بازدید کننده های «آنتلوپ کنیون» بالایی نیز می توانند اشعه های نور خورشید را ببیند، اشعه هایی که برای عکاسان بسیار ارزشمند هستند.

آنتلوپ کنیون

همان طور که انتظار میرود، هر دو کنیون از دیرباز به عنوان مکان های مقدس و معنوی توسط سرخپوستان ناواجو مطرح بوده اند. شما می توانید تنها با یک راهنما از این منطقه دیدن کنید اگرچه سیلاب در این منطقه محتمل است و تنها برای پر شدن دره نیازی به بارش باران نیست.

آنتلوپ کنیون

وقتی که در منطقه هستید از پل رنگین کمان نیز دیدن کنید، که یک پل سنگی حیرت انگیز به طول ۲۷۵ فوا بر روی دریاچه مصنوعی پاول ساخته شده است. این پل نیز برای بومیان ناواجو مقدس است از این روی برای بالا رفتن از آن شما باید از مرکز پارک ها و تفرجگاه های ناواجو مجوز بگیرید.

آنتلوپ کنیون