نکات مهم برای سفرهای انفرادی زنان

آیا از اینکه تنهایی به سراسر جهان سفر کنید، می ترسید؟ آیا منتظر این هستید که کسی در سفر از شما محافظت کند؟ شما یک زن باهوش و صلح جو هستید پس نباید از سفر انفرادی هراسی داشته باشید.

  1. ۴ ماه،۲ هفته قبل
نکاتی کارآمد در مورد سفرهای انفرادی زنان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

نکاتی برای زنانی که به تنهایی سفر می کنند

اتفاق ناگوار ممکن است در هر جایی و برای هر کسی رخ دهد، اما این یک قاعده طبیعی است که مردم دوست دارند اتفاقات بد مخصوصا آن هایی که برای زنان رخ داده است را برجسته تر نشان دهند.

نکات کار آمدی که در این مقاله وجود دارد، طی تجربه چهار ساله ی یک زن بدست آمده که به صورت انفرادی سفر می کند. به جای ترسیدن، اطلاعات و آگاهی خود را نسبت به این نوع سفر بالا ببرید.


۱. مراقب دزد ها باشید

افراد جیب بر و دزد در همه جا وجود دارند، فرقی نمی کند شما تنها باشید یا در میان جمعیت یک اتوبوس توریستی! البته الان با خود می گویید که ما از کیف کمری مخفی استفاده می کنیم که جدید ترین محصول سال ۲۰۱۸ است، اما آیا فکر می کنید دزدان چیزی در مورد آن نشینده اند؟ در هر جایی اگر از حضور شخصی احساس ناراحتی کردید، اصلا مضطرب نشوید، بلکه از او بپرسید که به کدام سمت می رود شما دقیقا سمت مخالف را برای ادامه راه انتخاب کنید. همیشه به احساسات درونی خود احترام بگذارید. اگر در جایی احساس خطر می کنید یا برخی از علایم هشداری را مشاهده می کنید، به حس خود اعتماد داشته باشید و محل را سریعا ترک کنید.


۲. از تاکسی اجتناب کنید

وسیله نقلیه عمومی قطعا امن ترین است، اما در مورد تاکسی کمی باید تردید کرد. شما یک زن تنها هستید و مقدار زیادی پول همراه دارید. این موضوع می تواند هر کسی را وسوسه کند. اگر اتفاق خاصی هم نیوفتد، ممکن است از شما کرایه بیش از حد مطالبه کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم که زیادتر از اتوبوس و مترو برای رفت و آمد استفاده کنید.


نکاتی کارآمد در مورد سفرهای انفرادی زنان

۳. زبان یاد بگیرید

یاد گرفتن زبان برای سفر یکی از نکات بسیار ضروری است. دانستن زبان تنها به دلیل برقراری ارتباط راحت تر نیست، بلکه اگر مردمان محلی در مورد شما صحبتی کنند یا نقشه ای داشته باشند، شما به راحتی می توانید متوجه شوید. این اصلی ترین راه برای حفظ ایمنی است.


نکاتی کارآمد در مورد سفرهای انفرادی زنان

۴. از حمل اشیاء با ارزش خودداری کنید

همراه داشتن اشیاء با ارزش موجب تمایز شما از دیگر افراد می شود پس زیادتر مورد توجه قرار می گیرید و اصل به یک طعمه تبدیل می شوید. سفر بدون این اشیاء و خودنمایی هم امکان پذیر است. پس سعی کنید در سفر ساده باشید و زیادتر مانند مردمان محلی لباس بپوشید و رفتار کنید.


نکاتی کارآمد در مورد سفرهای انفرادی زنان

۵. محل اقامت محلی یا خوابگاه

مکان هایی که به طور خاص برای اقامت توریست ها سازماندهی شده اند، معمولا زیادتر مورد توجه کلاهبرداران است. امروزه شیوه های جدیدی از اقامت وجود دارد که ایمنی شما را نیز زیادتر تامین می کند. مثلا خانواده هایی هستند که یک اتاق خود را به گردشگران اجاره می دهند یا مانند کوچ سرفینگ شما فقط یک تخت یا جایی برای خواب را اجاره می کنید. حتی دیده شده که در مقابل نگهداری از حیوان خانگی به شما غذا و محلی برای خواب می دهند. بدین گونه شما دیگر تنها نیستید و در میان مردم محلی حضور دارید.


نکاتی کارآمد در مورد سفرهای انفرادی زنان

۶. استرس زیاد نداشته باشید

استرس و ترس نیازی به بیان ندارند و به راحتی از چهره شما و حرکاتتان پیداست. ترس شما باعث می شود دیگران به راحتی از شما سوء استفاده کنند. بشنوید، آگاه باشید، اما اجازه دهید زندگی طبق روال خود در جریان باشد.


مترجم: سحر مردانهمنبع: zafigo.com