سوغاتی های کشور آلمان

از تکه های دیوار برلین تا برند آدیداس

آلمان یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و عجیب نیست که سوغات آلمان، شامل محصولات و برندهای جهانی باشد که در کشور آلمان تولید می‌شوند و ماقصد داریم شما را بیشتر با این سوغاتی ها آشنا کنیم.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
سوغات آلمان

سوغات کشور آلمان:

1.محصولات آدیداس
برند آدیداس (adidas) آلمان یکی از معروف‌ترین برنده‌های دنیا در زمینه محصولات ورزشی استپایه‌گذاری این برند توسط آدولف داسلر بعد از جنگ جهانی دوم، با تولید بهترین و مناسب‌ترین کفش‌های ورزشی آغاز شد. این کمپانی  که روزگاری در یکی از شهرهای آلمان تأسیس شد، امروزه فروشگاه و نمایندگی‌های بسیاری در سراسر دنیا دارد. نماد برند آدیداس از سه خط موازی تشکیل شده است. در حال حاضر محصولات تولید این شرکت افزایش یافته  و در دو دسته تخصصی و غیرتخصصی تولید می‌شوند.
محصولات تخصصی مانند کفش، لباس ورزشی، لوازم ورزشی و تولیدات غیرتخصصی مانند عینک آفتابی، ساعت، عطر و ادکلن، کفش غیر ورزشی و … به طرفداران پر و پا قرص این برند عرضه می‌شوند. شما می‌توانید در سفر به آلمان از فروشگاه‌های برند آدیداس دیدن کنید. همچنین برخی از مشهورترین برندهای جهانی دیگر هم زیر نظر کمپانی آدیداس تولید می‌شوند
2.محصولات پوما
پوما (puma) برندی آلمانی اما چند ملیتی است که به تولید محصولات ورزشی می‌پردازد. این برند هم مانند آدیداس از شهرت بسیاری برخوردار است و توجه بسیاری از برند پوشان دنیا را به سمت خود جذب کرده است. این شرکت در سراسر دنیا نمایندگی‌هایرسمی دارد که به عرضه محصولات برند پوما مشغول هستند. پوما اکنون از تولید محصولات و کفش‌های ورزشی فراتر رفته و به تولید محصولات جانبی پرداخته است و به‌عنوان حامی بسیاری از ورزشکاران معروف و باشگاه‌های ورزشی شناخته می‌شود. اگر به دنبال سوغاتی مناسب می‌گردید، سری به فروشگاه‌های پوما در آلمان بزنید.
3.شکلات های بی نظیر آلمانی
یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های دنیا شکلات است و بسیاری از کشورهای دنیا در زمینه تولید آن فعالیت دارند. آلمان هم یکی از چندین کشور صدر فهرست دنیا در شکلات‌سازی است و  از طرفی یکی از پرمصرف‌ترین‌ها کشورها در زمینه مصرف شکلات است. شکلات هدیه‌ای است که بیشتر افراد، از کوچک و بزرگ به آن علاقه دارند، پس تهیه شکلات آن‌هم به‌عنوان سوغات آلمان می‌تواند نظر همه را جلب کند. شاید نام برند شکلات مرسی در ایران هم به گوشتان خورده باشد، این شکلات یکی از بهترین شکلات‌های تولید شده در آلمان است، که به بازارهای جهانی هم نیز عرضه می‌شود. برند معروف دیگر آلمان در زمینه شکلات stollwerck است که کارخانه تولید آن در شهر کلن (cologne) واقع شده است. در این شهر موزه‌ای را تأسیس کردند که با یک خط تولید روند تولید شکلات را نشان می‌دهند. این شکلات هم در آلمان و دیگر کشورها تولید شده و به فروشگاه‌های بسیاری در سراسر دنیا صادر می‌شود.
4.تکه های دیوار شهر برلین
شاید نام دیوار برلین را شنیده باشید، در اولین ساعات روز یک‌شنبه سیزدهم آگوست ۱۹۶۱، نیروهای نظامی آلمان شرقی خیابان‌های منتهی به نقاط مرزی برلین را محاصره کردند و کارگران در مرز مشغول ساختن دیوار برلین شدند. با ایجاد این حصار که ارتفاع آن به دو متر می‌رسید، ارتباط بین بخش‌های شرقی و غربی شهر کاملاً قطع شد.
احداث این دیوار چنان شتابان انجام گرفت که بسیاری از خانواده‌ها که در مناطق مختلف شهر زندگی می‌کردند برای مدت ۲۸ سال از یکدیگر جدا ماندند. گروهی از آن‌ها آن‌قدر زنده نماندند که فروریختن دیوار برلین را شاهد باشند و امکان دیدار دوبارهٔ خانواده‌های خود را پیدا کنند. طول دیواری که به دور برلین غربی کشیده شده بود، ۱۵۵ کیلومتر بود که ۴۵ کیلومتر آن از وسط شهر می‌گذشتبا احداث این دیوار، شهر برلین غربی به‌صورت یک شهر محصور در خاک آلمان شرقی درآمد.

دیوار برلین پس از حدود ۵۰ سال برچیده شد. امروز از این دیوار بخش‌هایی به جای مانده است و به یکی از جاذبه‌های توریستی برای گردشگران تبدیل شده است. در کنار بازدید از این دیوار می‌توانید بسته‌هایی که قسمت کوچکی از این دیوار در آن قرار گرفته است را به‌عنوان سوغاتی برلین و یادگاری از سفر به آلمان تهیه کنید

5.سوغاتی های دیگر کشور آلمان
از دیگر سوغاتی‌های کشور آلمان می‌توان به ریبوک (reebok)، تیلورمید (taylormade)، آیداس گلف، راک پورت (rockport)  ، شال و روسری‌های مارک فراس، ظروف آشپزخانه، لوازم ریز آشپزخانه، قالب‌های کیک و شیرینی برند کایزر آلمان، کریستال برند ناخمن آلمان، پوشاک برند H&M، پوشاک برند اسکادا و پوشاک و عطر و ادکلن هوگو بوس اشاره کرد.
همرسانی نوشتار: