10 کشور پر بازدید جهان را بشناسید

قسمت دوم؛ فرانسه چهارمین کشور دارندهٔ بیشترین میراث جهانی یونسکو در دنیاست

کشور فرانسه شبیه به یک شش‌ضلعی است. در این کشور 37 میراث فرهنگی یونسکو وجود دارد.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
فرانسه

فرانسه با ۸۳/۷ میلیون گردشگر بین‌المللی در سال ۲۰۱۴ است. فرانسه مکان‌های گردشگری بسیاری دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از شهرهای فرهنگی پاریس، لیون، استراسبورگ، کوه‌های آلپ، زمین‌های اسکی، سواحل متعدد، روستاهای زیبا، پارک‌ها و باغ‌های فوق‌العاده و غیره. در این کشور ۳۷ میراث فرهنگی یونسکو وجود دارد که همگی از ارزش و اهمیت بالای جهانی برخوردارند. در فرانسه، ۹/۷ درصد از تولید ناخالص داخلی را، صنعت گردشگری تامین می‌کند. ۳۰ درصد از درآمد حاصل از گردشگری، از گردشگران خارجی به‌دست می‌آید و ۷۰ درصدِ این درآمد از گردشگران داخلی حاصل می‌شود.

خیابان های شلوغ فرانسه

برج ایفل

برج ایفل در سال ۱۸۸۹ توسط “گوستاو ایفل” به طور موقت برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد این برج فلزی که در کنار رود “سن”[La Seine] واقع است، پربازدیدترین بنای جهان است.

برج زیبای ایفل

شانزه لیزه

خیابانی معروف در پاریس است که اطراف آن را کافه ها و فروشگاه ها و برند های معروف احاطه کرده است. فرانسوی‌ها شانزلیزه را “زیباترین خیابان جهان” می‌نامند. هر سال در روز ۱۴ ژوییه که روز جشن ملی فرانسه است، رژه نظامی در این خیابان برگزار می شود. طاق پیروزی در وسط این خیابان واقع است.

خیابان دیدنی شانزه لیزه

کاخ ورسای

ورسای” به عنوان یکی از بزرگترین کاخ‌های سلطنتی جهان شناخته می‌شود. این کاخ که در حومه ی پاریس واقع است، محل زندگی و دربار حکومتی پادشاهان فرانسه بوده است. همچنین “معاهده ی ورسای” که به جنگ جهانی اول پایان داد، در این کاخ منعقد شده است. تا زمان سلطنت لوئی چهاردهم، کاخ سلطنتی فرانسه کاخ” لوور” بود. پس از آن لویی چهاردهم دستور ساخت این :کاخ بی نظیر را برای خود داد. “ورسای” دارای بزرگترین مجموعه فضای سبزی است که تا کنون در دنیا ساخته شده ‌است و الهام بخش کاخ های بی شماری در دنیا از جمله کاخ سفید آمریکا بوده است.

کاخ ورسای   همرسانی نوشتار: