قسمت اول/ دور افتاده ترین مکان‌ های دنیا کجاست؟

مکان های مرموز ، جاده های صعب العبور و دور از دسترس

دورافتاده ترین مکان‌های خطرناک این کره‌ی خاکی به دور از امکانات جوامع شهری بسیار چشمگیر است.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
دور افتاده ترین مکان های دنیا

1. اویمیاکون

این روستای کوچک با ۵۰۰ خانه در سیبری قرار دارد و سردترین منطقه‌ی مسکونی جهان است. این روستا پس از این که در فوریه‌ی سال ۱۹۳۳ دمای منفی ۹۰ درجه را تجربه کرد، این لقب را به خود گرفت. این مکان بهشت گوشت‌خواران است چون دمای بسیار پایین هوا مانع کشت محصول یا آوردن کالاهای فاسد شدنی به این منطقه می‌شود. رژیم غذایی مردم این منطقه بیشتر وابسته به گوشت است.

اویمیاکون

‌2. تریستان

به مجمع الجزایر تریستان با ۳۰۰ نفر جمعیت خوش آمدید. نام این مجمع الجزایر در اصل «جزایر فرح‌بخش» است که کسانی که این جا را کشف کرده بودند این نام را برایش انتخاب کردند. مجمع الجزایر تریستان هنوز هم از سوی دولت بریتانیا اداره می‌شود.

مجمع الجزایر تریستان

3. بارو

 این شهر ۴۰۰۰ نفر جمعیت دارد، در مدار قطب شمال قرار گرفته و شمالی‌ترین شهر آمریکا است. به دلیل یخبندان دائمی در این منطقه، هیچ جاده‌ای، دیگر مکان‌های آلاسکا یا آمریکا را به بارو وصل نمی‌کند. اگر بخواهید به این شهر بروید یا باید با هواپیما بروید یا اگر کوهنورد ماهری هستید، پیاده بروید.

شمالی ترین شهر آمریکا

4. جزیره‌ی دسپشن

 این جزیره‌ی بسیار زیبای طبیعی که دورادور آن را آب‌های شیرین فراگرفته‌اند و در وسط بد آب و هواترین اقیانوس جهان قرار گرفته است، در قرن‌های ۱۸ و ۱۹ میلادی مامن شکارچیان وال بود. اما این جزیره فریبنده است چون در حقیقت یک جزیره‌ی واقعی نیست، این جزیره مخروط آتشفشانی یک آتشفشان فعال است.

جزیره‌ی دسپشن

5. جزیره‌ی ایستر

علی‌رغم چیزی که شاید شما فکر کنید، جزیره‌ی ایستر مسکونی است. حدود ۶۰۰۰ نفر این جزیره را که در وسط اقیانوس آرام قرار دارد، خانه‌ی خود می‌نامند. هیچ رمز و رازی در مورد چگونگی آمدن نسل‌های گذشته به این جزیره و ساختن آثار تاریخی غول پیکر وجود ندارد. ساکنان جزیره در سال ۱۹۵۵ از روش‌های سنتی مشابه برای تعمیر مجسمه‌ای که افتاده بود، استفاده کردند.

همرسانی نوشتار: