عجیب ترین قوانین برخی از شهر های دنیا (قسمت اول)

اشتباهاتی که نباید در کشورها جهان انجام داد! !

حرکات، اشارات و رفتارها در هر کشور و یا حتی هر منطقه معنای متفاوتی دارند. انجام برخی حرکات ممکن است موجب دردسرهای وحشتناکی شود. پس بهتر است پیش از رفتن به هر کشوری از آداب، بایدها و نبایدهای آن ها مطلع شوید.

  1. ۱ سال،۷ ماه قبل
  2. ۰
عجیب ترین قوانین برخی از شهر های دنیا

سر درآوردن از عرف و سنت های محلی اندکی پیچیده است.

رفتاری که در یک جا دوستانه تعبیر می شود، ممکن است در جایی دیگر ناپسند به حساب آید.

استرالیا

در مکان‌های ممنوعه هرگز آشغال نریزید، آب دهان پرتاب نکنید، سیگار نکشید

کتی برتلز می‌گوید که استرالیایی‌ها مکان‌های عمومی را به طور جدی تمیز نگه می‌دارند. در حالی‌که برخی کشورها به انداختن جلد شکلات یا هر ماده کثیف دیگری اهمیت نمی‌دهند، مردم استرالیا از تمیز و مرتب نگه داشتن همه چیز، به خود می‌بالند.

او می‌گوید: «اگر واقعا نیاز به تف کردن دارید، این کار را محتاطانه انجام دهید.»

عجیب ترین قوانین برخی از شهر های دنیا

چین

پیش از افراد مسن به اتاقی وارد یا از آن خارج نشوید

همان‌طور که آپریل لی توضیح می‌دهد، ادب حکم می‌کند که برای وارد یا خارج شدن از جایی، افراد مسن ارجح هستند. چینی‌ها به شدت به احترام به افراد بزرگ‌تر معتقداند، بنابراین این حرکت نشانه رعایت ادب است.

عجیب ترین قوانین برخی از شهر های دنیا

فرانسه

پیش از سلام و احوال‌پرسی، وارد گفت‌و‌گو نشوید

شی تائو به بازدیدکنندگان هشدار می‌دهد که پیش از گفتن جمله دوستانه سلام یا ببخشید، مستقیما آنچه را می‌خواهید بگویید بیان نکنید. او می‌گوید: «این بی‌ادبانه‌ترین شکل رفتار در فرانسه است. طرف صحبت شما هرگز به گرمی با شما صحبت نخواهد کرد.»

عجیب ترین قوانین برخی از شهر های دنیا

آلمان

هرگز به سبک نازی‌ها سلام نکنید

جودیت میر درباره اشتباه رایجی که مسافران به عنوان شوخی انجام می‌دهند توضیح می‌دهد. این یک جنایت است و هر ساله گردشگران زیادی به این خاطر دستگیر می‌شوند. شما خیال می‌کنید بامزه هستید اما دیگران چنین فکری نمی‌کنند.

عجیب ترین قوانین برخی از شهر های دنیا

هنگ‌کنگ

مردم هنگ‌کنگ را هنگ‌کنگی خطاب کنید نه چینی

کیل هایاشی می‌گوید برخلاف فاصله کمی که هنگ‌کنگ با چین دارد، مردم این کشور ترجیح می‌دهند خود را از چین جدا بدانند و هویت خود را داشته باشند. بهتر است قبل از این‌که مردم شما را تصحیح کنند، خود به این نکته دقت کنید.

عجیب ترین قوانین برخی از شهر های دنیا

‌ اندونزی

از دست چپ خود استفاده نکنید 

رجینا لوس توضیح می‌دهد که مردم در اندونزی از دست چپ خود برای رفتن به توالت، و برای دست دادن از دست راست استفاده می‌کنند. در این منطقه به ندرت افراد چپ دست وجود دارد، اما اگر اتفاقا شما یکی از آن ها هستید و واقعا دست دادن با دست راست برای شما دشوار است، یا هنگام دست دادن یه طور اتفاقی از دست چپ خود استفاده کردید، یک عذرخواهی کوچک برای رفع کدورت کفایت می‌کند.