کپسول هتل یا هتل 7 ستاره ؟ + فیلم

هتل کپسولی در تایوان یکی از هتل هایی است که با کمترین هزینه میتوانید در آن شب را به صبح تبدیل کنید. یک اتاق از این هتل به نام کپسول فضایی (اسپیس کپسول) را میتوانید با شبی 10 دلار اجاره کنید. قیمتی که به نسبت سایر هزینه ها در این کشور بسیار کم است. البته این اتاق ها در ابعاد یک متر و بیست سانتیمتر در دو متر هستند.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۲۸٫۸ MB) webm (۱۱٫۷ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) هتل کپسول یا هتل کپسولی (به ژاپنی カプセルホテル) نوعی هتل است که ویژگی آن وجود اتاقهای زیاد و بسیار کوچکی است که مانند کپسول کنار هم قرار گرفته‌اند. این هتل برای اقامت یک شبه و ارزان قیمت مسافرانی طراحی شده است که نیاز به امکانات هتل‌های لوکس و گرانقیمت ندارند. جنس دیواره اتاقهای این نوع هتل‌ها عموماً از پلاستیک یا فایبرگلاس می‌باشد. 

هدف از طراحی هتل کپسولی، طراحی حداقل فضای ممکن برای خوابیدن به همراه ارائه حداکثر امکانات برای آن بود. معمار و طراحی کپسول خواب شخصی بنام «کیشو کوروکاوا» بود. اولین هتل کپسولی جهان، هتل کپسولی اوساکا بود که در سال ۱۹۷۹ در شهر اوسکای ژاپن تاسیس شد.

در هنگام ورود معمولا قفسه هایی با کلید به مسافران تحویل داده میشود که می‌توانند وسایل شخصی خود را در آن قرار دهند مهمانان هتل در موقع ورود باید کفش‌های خود را در آورده و در رختکن قرار دهند تا هتل را آلوده نکنند و از دمپایی‌های مخصوص هتل استفاده نمایند. ابعاد کابین‌ها و اتاق خواب‌های این هتل دو متر در یک متر و بیست و پنج سانتی متر می‌باشد و برای استراحت یک نفر در نظر گرفته شده است. 

برخی از این کپسول ها شامل تلوزیون، شارژ، اینترنت بیسیم، آینه، ساعت زنگ دار، رادیو وکنترل نور، دما و حتی شیب تشک می‌باشند تا میهمانان بتوانند خوابی طبیعی و راحت را در این کپسول ها تجربه کنند، امکانات حمام و سریس بهداشتی در این دست هتل ها معمولا به صورت مشترک است. در مجموعه ی برخی از این هتل های کپسولی سونا، جکوزی و رستوران نیز وجود دارد.

این نوع هتل ها تنها در کشور ژاپن وجود ندارد و در بسیاری از کشورهای جهان از جمله سنگاپور، چین، تایوان و بسیاری از کشورهای اروپا من جمله اسپانیا و آلمان نیز رواج یافته اند. اگر قصد عزیمت به این کشورها را دارید گزینه ی هتل های کپسولی می تواند انتخاب خاص و متفاوتی برای شما باشد. در میان این نوع هتل های کپسولی نیز تنوع بسیار زیادی وجود دارد از هتل کپسولی در ارتفاعات کوه «اسکرید» در پرو در فاصله ی ۱۲۰۰۰ متری از سطح زمین گرفته تا اتاق های کپسولی در عمق جنگ های آلمان که به پارک هتل یا هتل لوله ای معروف اند چرا که بی شباهت به لوله های عظیمم با یک یا دو تخت خواب هم نیستند.