کمپینگ در دل طبیعت جنگلی و پرباران !

یکی از لذت های سفر کردن، کمپ زنی آن می باشد. تصور کنید به طبیعت رفته اید و قصد سپری کردن مدت زمانی را در محیطی بکر و زیبا دارید. چادری برپا می کنید، آتشی روشن و در کنار آتش مدت زمانی را می نشینید و حتی ممکن است شب را نیز در داخل چادر روز کنید. به این کار شما کمپ زنی و یا کمپینگ گفته می شود که امروزه تبدیل به یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین تفریحات تبدیل شده است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۳۰٫۲ MB) webm (۱۳٫۱ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) کمپینگ را می توان یک فعالیت تفریحی در فضای باز دانست که ممکن است یک نفر و یا چندین نفر در فضایی خارج از محل زندگی خود اقدام به برپایی چادر و یا خانه های موقت کنند. البته در برخی از مواقع اگر شما در پارک محله ی خود نیز چادر بزنید می گویند به کمپینگ رفته اید ولی در معنای عمومی زمانی شما کمپینگ کرده اید که در فضای طبیعت و دور از محل سکونت خود این فعالیت ها را انجام داده باشید. 

کمپینگ همچنین می تواند یک پیک نیک باشد ولی با مدت زمان بیشتر و ماندن یک ۱ روز کامل و صبح کردن شب در همان محل. کمپینگ در تمامی فصول سال و با توجه به امکانات شما می تواند انجام گیرد.

این فعالیت می تواند به اشکال مختلفی صورت پذیرد. بطور مثال اگر چادر برپا کنید و شب را در همان جا بگذرانید می توان گفت که شما تجربه ی کمپینگ داشته اید. باید اشاره ای هم به کمپینگ های لوکس داشت که از قرن ۲۰ میلادی رواج یافتند و در تورهای سافاری انجام می شدند. مسافران بعد از گذراندن یک روز کامل در طبیعت بکر و وحشی برای استراحت و خوابیدن وارد چادرهایی مجلل و بزرگ می شدند که از تمامی امکانات برخوردار بودند. به نظر شما می توان نامش را کمپینگ گذاشت؟

از همان قرن ۲۰ نیز کمپ زنی میان مردم محبوب شد و روز به روز توسط افراد بیشتری اجرا می شود. با بیشتر شدن زندگی شهری و دور شدن انسان ها از طبیعت مطمئنا شاهد افزایش افراد علاقه مند به کمپینگ خواهیم بود.