خرید شیرآلات در انواع مختلف

شیرآلات از جمله قطعات صنعتی بسیار محبوب هستند که کاربرد بسیار مهمی در سایر پروژه‌های صنعتی و مکانیکی دارند.

  1. سه شنبه ۲ دی ۹۹ ساعت ۱۳:۰۹ (۲ سال،۳ ماه قبل)

برای معرفی کاربرد شیرآلات می‌توان گفت که این قطعات صنعتی سوئیچ‌های مکانیکی هستند که برای کنترل ورود مواد به لوله‌ها در انواع مختلف استفاده می‌شود. در تمام پروژه‌های صنعتی به نوعی لوله ها نقش اصلی را بازی می‌کنند. ولی لوله‌های مختلف در اندازه‌ها و مدل‌های متفاوت به تنهایی قابل استفاده نبوده و نمی توانند کاربرد اصلیشان را داشته باشند.

در حقیقت می‌توان گفت که لوله‌ها در کنار شیرآلات و اتصالات می‌توانند کاربرد اصلی خود را داشته باشند و به تنهایی قابل استفاده نیستند. شیرآلات چگونگی و نوع ورود مواد داخل لوله ها را کنترل می‌کنند. می‌توان تعیین کرد که این مواد چه زمانی و از کدام سمت وارد لوله‌ها شوند. با توجه به شیرآلات در انواع مختلف می‌توان گفت که هر کدام از آنها برای کاربرد خاصی در زمینه کنترل مواد در لوله‌ها استفاده می‌شوند. در نهایت به طور کلی می‌توان گفت که شیرآلات ها قطعات صنعتی هستند که می توان از آنها برای کنترل مواد درون لوله ها استفاده کرد. با توجه به کاربرد و زمینه استفاده از آنها، شیرآلات را در انواع مختلفی تولید می کنند که از هر کدام از آنها در شرایط و موقعیت های خاصی استفاده می شود. به همین منظور می توان انواع شیرآلات را به چند دسته تقسیم بندی کرد که در اینجا می خواهیم در مورد شیرآلات بشقابی و شیرآلات کشویی صحبت کنیم.

شیرآلات صنعتی

معرفی شیرآلات بشقابی

از شیرآلات بشقابی در اکثر مواقع برای تعدیل عملیات کنترل استفاده می شود. می توان این نوع شیرها را در دسته شیرآلات کنترلی قرار داد و از آنها به این منظور استفاده کرد. این نوع شیرها با توجه به طراحی مخروطی و نیم‌کره‌ای که دارند با عنوان شیرهای بشقابی شناخته می‌شوند. این نوع شیرها قابلیت کنترل و تنظیم جریان دارند و در اصل به همین منظور ساخته می شوند. به همین دلیل از آنها در مسیرهایی که نیاز به کنترل جریان دارند استفاده می شود. همانظور که اشاره شد برخی از شیرهای صنعتی برای قطع و وصل کردن جریان کاربرد دارند ولی در این مورد باید دقت کنید که به ندرت از شیرآلات بشقابی به این منظور استفاده شده و در اکثر مواقع برای کنترل جریان از آن کمک می گیرند.

جهت عبور جریان از طریق این شیر یک مجرا در نظر گرفته شده است که محور آن به مسیر سیالات یا موادی که از لوله ها عبور داده می شوند عمود است. با استفاده از یک دیسک که شکل مخروطی ناقص دارد و بوسیله یک محور پیچ شده که در قسمت پشتی آن نصب می شود این جریان می تواند حرکت رفت و برگشت داشته باشد و با استفاده از یک نشیمنگاه مدور که هم راستای دیسک قرار دارد کنترل می شود. در این زمان حین اینکه با فشار محور دیسک روی نشیمن گاه بسته می شود، جریان سیال کامل قطع خواهد شد.


معرفی شیرآلات کشویی

خرید شیر کشویی هم می تواند در بسیاری از موارد و در بیشتر پروژه های صنعتی لازم شود. شیرآلات های کشویی را می توان یکی از مهم ترین و کاربردی ترین شیر ها معرفی کرد که برای استفاده در زمینه صنعت آب و سایر سیالاتی که دمای پایین تر از هشتاد درجه دارد، بکار برده می شوند. شیر کشویی که به آنها GATE Valve هم گفته می شود کاربرد کنترلی ندارند و بیشتر در زمینه قطع و وصل کردن جریان از آنها استفاده می کنند. اگر بخواهیم این نوع شیرها را برای تنظیم جریان مواد و سیالات استفاده کنیم و در موقعیت بین حالت قطع و وصل قرار دهیم، در کوتاهترین زمان ممکن این نوع شیرها فرسایش پیدا کرده و خراب می شوند.

یکی از خاصیت های مربوط به این نوع شیرها می توان به کم بودن میزان افت فشار در طول آنها اشاره کرد. با توجه به این نکته از این نوع شیرها در مسیر لوله های بلند استفاده می کنند. این شیرآلات و انواع دیگر شیر ها را می توانید با توجه به نوع پروژه و موارد مصرفی مور نظرتان به کار ببرید. همچنین می توانید اطلاعات کاملتری را در این مورد در خبرگزاری مهر بدست آورید و برای خرید سایر اقلام صنعتی از فروشگاه پتروسا اقدام کنید.

خواص و مزیت های شیرآلات کشویی

از خاصیت های اصلی این نوع شیر می توان به کاربرد اصلی آن اشاره کرد که همانطور که گفته شد برای قطع و وصل کردن جریان استفاده می شوند. این نوع شیرها یا در حالت باز قرار دارند یا اینکه به صورت بسته مورد استفاده قرار می گیرند. شیرهای کشویی هم با توجه به کاربردی که دارند در انواع مختلفی تولید می شوند و می توان از آنها برای شرایط و موقعیت های مختلفی استفاده کرد.

از مزیت های این نوع شیر می توان به عدم نیاز به سرویس دوره‌ای اشاره کرد. با توجه به کاربرد و عدم استفاده برای کنترل سیالات، این نوع شیر ها نیاز ندارند که به صورت دوره‌ای در زمان های مختلفی سرویس شوند. استفاده از این نوع شیرآلات بسار ساده و راحت است. در زبانه فلزی شیرهای کشویی از زبانه کروم استفاده می شود. برای آب بندی شیرآلات کشویی در زبانه فلزی آن از رینگ استیل یا برنز استفاده می کنند.

برای خرید شیر بشقابی و کشویی یا دیگر انواع شیرآلات می توانید از سایت پتروسا اقدام کنید. پتروسا در زمینه واردات و تامین تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت داشته و می تواند سایر قطعات صنعتی مانند لوله ها، شیرآلات و اتصالات را با کیفیت عالی و قیمت مناسب در اختیار شما قرار دهد.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...