ناشر Call of Duty: Black Ops 4 از محبوبیت بازی های Battle Royale آگاه است

محبوبیت بی‌نظیر بازی‌هایی چون Player Unknown’s Battlegrounds و Fortnite: Battle Royale چیزی نیست که بتوان به آسانی نادیده گرفت.

  1. چهارشنبه ۲۳ اسفند ۹۶ ساعت ۱۲:۰۴ (۱ سال،۱۰ ماه قبل)
ناشر Call of Duty: Black Ops 4 از محبوبیت بازی های Battle Royale آگاه است
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نظر می‌رسد اکتیویژن (Activision) نیز از این موضوع به خوبی آگاه است و ژانر Battle Royale را با دقت زیر نظر گرفته است. .

به گزارش سارا نیدلمن (Sarah Needleman) از وال استریت جورنال (Wall Street Journal)، مدیران اکتیویژن اعلام کردند که به خوبی از محبوبیت ژانر Battle Royale و سوددهی بالای آن برای ناشران دیگر اطلاع دارند و زیرکانه آن را بررسی می‌کنند. نیدلمن همچنین خاطر نشان کرد که اکتیویژن خود را «دنبال کننده‌ای سریع‌تر» می‌داند و مدیریت آن این موضوع را به سرمایه گذاران گوشزد کرده است.

از صحبت‌های اخیر می‌توان نتیجه گرفت که احتمال می‌رود اکتیویژن نیز پا بر عرشه‌ی کشتی Battle Royale بگذارد اما هنوز مشخص نیست که عنوان بعدی آن‌ها، Call of Duty: Black Ops 4، دارای این حالت محبوب و پر طرفدار باشد. زیر نظر گرفتن ژانرهای محبوب گیم توسط اکتویویژن عملی کاملاً طبیعی و قابل پیش‌بینی است. نه تنها اکتیویژن بلکه از تمامی ناشران دیگر نیز انتظار می‌رود که نیم نگاهی به این ژانر محبوب داشته باشند تا برای آینده‌ی خود تصمیم گیری کنند. اکتیویژن اولین ناشر بزرگی نیست که به این موج علاقه نشان داده است. پیش از آن‌ها Take-Two، مالک Rockstar Games، نیز درباره‌ی موج محبوبیت این ژانر در میان بازی بازان صحبت کرده است و محبوبیت ناگهانی این عناوین را «بسیار جالب» دانسته است. البته نگاه Take-Two کمی با اکتویویژن متفاوت است چرا که در ادامه اعلام کرد که می‌خواهد استودیوهای خود در ۲K و راک‌استار را به خلق ایده‌های جدید ترغیب کند و این کار را به دنبال کردن موج‌های این چنینی ترجیح می‌دهد.

ناشر Call of Duty: Black Ops 4 از محبوبیت بازی های Battle Royale آگاه است

موفقیت PUBG و تأثیر آن بر دنیای بازی‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت. Player Unknown’s Battlegrounds یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های دنیای گیمینگ بوده است و عامل مهمی بر ساخت عناوینی چون Fortnite و Rules of Survival می‌باشد. آیا ناشران دیگر نیز در آینده از حالت ‌Battle Royale در بازی‌های خود استفاده می‌کنند یا دست به خلق تجاربی جدید در ژانر Battle Royale می‌زنند؟

Call of Duty: Black Ops 4 در روز بیستم مهر ماه برای سه پلتفرم همیشگی پلی استیشن ۴، اکس باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. این تاریخ تقریباً یک ماه زودتر از روز انتشار شماره‌ی های پیشین این مجموعه است. اکتیویژن هنوز علت دقیق این کار را اعلام نکرده است اما به نظر می‌رسد این انتشار زود هنگام، برای عرضه‌ی Black Ops 4 پیش از Red Dead Redemption 2 انجام می‌شود.