نینتندو سوییچ در اولین سال عرضه خود در آلمان ۶۵۰,۰۰۰ دستگاه فروش داشته است

تازه‌ترین آمارها از میزان فروش کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ در آلمان، نشان می‌دهد که این کنسول در اولین سال عرضه خود موفق به فروش ۶۵۰,۰۰۰ دستگاه در این کشور شده است همچنین اعلام شده که این کنسول رکورد سریع‌ترین فروش را در بین کنسول‌های نینتندو در این کشور را نیز متعلق به خود کرده است.

  1. ۱ سال قبل
نینتندو سوییچ در اولین سال عرضه خود در آلمان ۶۵۰,۰۰۰ دستگاه فروش داشته است
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به احتمال زیاد همه ما با موفقیت‌های بزرگ کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ در سراسر دنیا آشنایی کامل داریم به طوری که موفقیت آن در یک کشور دیگر، شاید زیاد به چشممان نیاید. این کنسول به منظور پاک کردن خاطره‌های بد کنسول‌های اخیر نینتندو عرضه شد و در اولین ماه‌های فروش خود توانست رکورد‌های بسیار زیادی در سراسر دنیا جابجا کند. موفقیت این کنسول فقط در برخی مناطق خاص رخ نداد و ما دیدیم که چقدر استقبال از آن در سراسر دنیا گسترده بود. حال به تازگی این کنسول سالگرد یک سالگی خود را جشن گرفته و تنها در مدت کوتاهی از زمان یک ساله شدن آن، خبرهای جدیدی از ثبت رکوردهای تازه از این کنسول در کشور آلمان به گوش رسیده است.

این کنسول با وجود گذشت یک سال از عرضه خود، همچنان در حال ثبت و جابجایی رکوردهای مختلف در سراسر دنیا است. یکی از رکوردهای بی‌نظیر این کنسول، فروش ۱۴ میلیون دستگاه در کل دنیا بود که بدین معنا است که سوییچ در عرض کم تر از یک سال، به میزان فروش کلی کنسول Wii U در مدت زمان چهار سال و نیم رسید. از زمان عرضه این کنسول تا به حال، حتی یک هفته هم نبوده که خبری از ثبت رکورد جدیدی در یکی از کشورهای دنیا نبوده باشد و ما هر هفته شاهد این بودیم که سوییچ در یکی از کشورهای دنیا موفق به ثبت رکورد جدیدی در میزان فروش خود شده است.

و اما جدیدترین رکوردی که این کنسول به ثبت رسانده در کشور آلمان است، جایی که شرکت نینتندو اعلام کرده که این کنسول در عرض یک سال موفق به فروش ۶۵۰,۰۰۰ دستگاه در این کشور شده است. علاوه بر این سوییچ رکورد سریع‌ترین فروش را در بین کنسول‌های نینتندو در کشور آلمان را نیز به نام خود ثبت کرده است که این رکورد پیش از این در دست کنسول بی‌نظیر Wii بوده است. اما با این که سوییچ سریع‌ترین فروش را در بین کنسول‌های نینتندو در این کشور داشته، موفق به شکستن رکورد کنسول پلی‌استیشن ۴ در آلمان نشده است که رکورد فروش باورنکردنی یک میلیون دستگاه، در عرض یازده ماه را یدک می‌کشد. کشور آلمان یکی از معدود کشور‌هایی است که فروش کنسول نسل هشتمی سونی یعنی پلی‌استیشن ۴، در اولین سال عرضه، بیشتر از نینتندو سوییچ بوده است.

با گذشت یک سال از عرضه نینتندو سوییچ و موفقیت چشم‌گیر آن در سراسر دنیا، انتظارات از آن بسیار بالا رفته است، به طوری که در حال حاضر همه منتظرند تا عملکرد این کنسول در دومین سال عرضه آن را شاهد باشند. برخی عقیده دارند که این موفقیت مقعطی است و این کنسول در طی مدت زمان طولانی، حرف زیادی برای گفتن ندارد چرا که از برخی از تکنولوژی‌های روز نظیر رزولوشن ۴K بی بهره است اما نظر عده دیگری بر این است که این کنسول همچنان به فروش بالای خود ادامه خواهد داد و موفقیت آن همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

این کنسول برای موفقیت در سال ۲۰۱۸ نیاز دارد که تعداد عناوین تردپارتی خود را بالا ببرد و در کنار آن نیز از فروش بالای بازی‌های فرست پارتی نیز بهره‌مند شود چرا که همین عناوین فرست پارتی و انحصاری بودند که بخش زیادی از موفقیت‌های این کنسول را رقم زدند. همچنین این کنسول می‌تواند از برخی از ابتکارات دیگر نظیر Labo نیز استفاده کند تا همچنان محبوبیت بالای خود در بین کاربران خود را حفظ کند. در حقیقت ابتکار عمل‌ها هستند که در دومین سال عرضه نینتندو سوییچ، به کمک آن می‌آیند. باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا این کنسول در دومین سال عرضه خود نیز می‌تواند به اندازه سال اول موفق باشد یا خیر؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.