بلیزارد برنامه ای برای انتشار World of Warcraft و Heroes of the Storm بر ای کنسول ها ندارد

گرچه بازی های میدان جنگ چند نفره ی آنلاین (MOBA) و نقش آفرینی آنلاین چند نفره ی گسترده (MMORPG) در کنسول ها بیش از هر زمان دیگری به استاندارد های این سبک ها نزدیک شده اند، بلیزارد عجله ای برای انتشار این دست عناوین برای کنسول ها ندارد.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
بلیزارد برنامه‌ای برای انتشار World of Warcraft و Heroes of the Storm بر‌ای کنسول‌ها ندارد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تا چند سال پیش ایده ی گسترش بازی نقش آفرینی آنلاین چند نفره ی گسترده بر روی کنسول ها به قدری عجیب بود که تنها چند استودیوی معدود جسارت کافی برای تلاش در این زمینه داشتند. در آن زمان بازی های میدان جنگ چند نفره ی آنلاین نیز بر روی کنسول ها بسیار کمیاب بود. اما امروزه بازار کنسول های خانگی به عرصه ی مناسبی برای گسترش جامعه ی آماری بازیکنان در این سبک ها تبدیل شده است.

به طریقه ی مشابه، در حالی که بلیزارد معمولا به عنوان توسعه دهنده ی عناوین برای رایانه های شخصی شناخته می شد، Overwatch هم اکنون میزبان میلیون ها بازیکن از پلتفرم های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان است. با این وجود به نظر می رسد این توسعه دهنده هنوز علاقه ای به عرضه ی برخی دیگر از عناوین موفق خود برای کنسول ها ندارد.

در گفتگویی که با دنیل استال (Daniel Stahl) تهیه کننده ی عنوان World of Warcraft و مت ویلرز (Matt Villers) طراح ارشد قهرمان ها در بازی Heroes of the Storm انجام شد، هر دو احتمال عرضه ی کنسولی این بازی ها را رد کردند.

استال اشاره کرد که برای عرضه ی World of Warcraft بر روی کنسول ها تغییرات بزرگی در بازی لازم است و استودیو علاقه ای به اعمال چنین تغییراتی ندارد.

فکر می کنم World of Warcraft در واقع برای رایانه های شخصی طراحی شده است. برای تبدیل بازی به یک عنوان کنسولی، تغییرات خیلی زیادی لازم است. به گسترش World of Warcraft به همین صورتی که هست علاقه مند هستیم. اگر بخواهیم کاری بر روی کنسول ها انجام دهیم باید عنوان کاملا متفاوتی گسترش بدهیم.

به طور مشابه ویلرز نیز گفت که عرضه ی کنسولی Heroes of the Storm نیازمند تغییرات بسیار زیادی است که در حال حاضر برنامه ای برای چنین اقدامی وجود ندارد و تمرکز توسعه دهندگان بر روی رایانه های شخصی است.

در واقع تمرکز ما از ابتدا بر روی رایانه های شخصی بوده است و هنوز نیز هست. احتمالا تغییرات خیلی زیادی برای انتشار نسخه های کنسولی نیاز است. در حال حاضر چنین برنامه ای نداریم.

به این ترتیب اگر امید داشتید که بازی های میدان جنگ چند نفره ی آنلاین و نقش آفرینی آنلاین چند نفره ی گسترده ی بلیزارد را بر روی پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و یا نینتندو سوییچ تجربه کنید، به نظر می رسد که فعلا چنین امکانی وجود نخواهد داشت.

جالب این که شایعاتی در مورد عرضه ی نسخه ی نینتندو سوییچ بازی Diablo III به گوش می رسد اما هنوز چیزی در این زمینه تایید نشده است.