کیفیت اجرایی Super Mega Baseball ۲ روی پلی استیشن ۴ پرو و ایکس باکس وان ایکس مشخص شد

توسعه دهندگان Super Mega Baseball ۲ ترجیح داده اند که به جای تمرکز روی بالا بردن رزولوشن، نرخ فریم این بازی را به بالاترین حد ممکن برسانند و آن را ثابت نگه دارند تا تاثیر آن روی کیفیت خروجی تصاویر زیادتر به چشم بیاید.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
کیفیت اجرایی Super Mega Baseball 2 روی پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس مشخص شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

با توجه به این موضوع آن ها به سخت افزار قوی تر کنسول های میان نسلی سونی و مایکروسافت هم زیاد توجه نکرده اند.

زمانی که به بازی های بزرگ که باعث پیشرفت های بصری و گرافیکی در نسل حاضر شده اند فکر می کنید، بعید است که نام Super Mega Baseball ۲ از ساخته های Metalhead Software را به خاطر بیاورید. در واقع این بازی اولین عنوانی نیست که چنین مواقعی به ذهن شما می رسد چرا که سازندگان این بازی به مسائل دیگری اهمیت می دهند که از نظر آن ها از کیفیت خروجی و بهبود ویژگی های بصری بازی مهم تر هستند. این مسائل موضوعاتی نظیر استریم کردن و یا ارائه بهترین امکانات برای بازی بازان برای شخصی سازی تیمشان و انجام بازی های آنلاین است.

به هر حال جالب است که ببینیم توسعه دهندگانی مانند متال هد نیز اهمیت کنسول های قدرتمندی نظیر پلی استیشن ۴ پرو ایکس باکس وان ایکس را درک کرده اند، به هر حال این دو، به عنوان دو کنسول میان نسلی شناخته می شوند که برای ارائه کیفیت بهتر به بازار عرضه شده اند. وبسایت خبری GamingBolt مصاحبه ای در این زمینه با بنیانگذار استودیوی متال هد یعنی اسکات درادر (Scott Drader) انجام داده و در خصوص نرخ فریم و رزولوشن مدل های پایه پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان از وی سوالاتی پرسیده.

درادر اینگونه پاسخ داده که اگرچه آن ها تصاویر با کیفیت و روزولوشن بالا را دوست دارند، اما در عنوانی نظیر Super Mega Baseball هدف آن ها فقط نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه بوده است. وی در این زمنیه افزود:

بنابراین ما همیشه با این تمرکز کارمان را انجام می دهیم که بازی باید با نریخ فریم ۶۰ بر ثانیه روی سخت افزارهای مختلف به اجرا در بیاید.

چنین بازی هایی همیشه به جای سعی در ارائه تصاویر واقع گرایانه، تمرکز خود را روی نرخ فریم ثابت نگه داشته اند اما با این حال بازی بازان می توانند با همان رزولوشن نه چندان بالا از نرخ فریم ثابت زیادترین لذت را ببرند. همانطور که درادر هم در اظهارات خود مطرح کرده، رزولوشن همواره اهمیت داشته و کیفیت اجرایی تصاویر از موضوعات قابل توجه به حساب می آمده است. درادر در این زمینه گفت:

من نسبت به تمرکز بیش از حد روی رزولوشن مردد هستم چرا که کیفیت تصاویر به مسائل زیادتری بستگی دارد، اما در حال حاضر روی مدل پایه ایکس باکس وان از رزولوشن ۹۰۰p به ۱۰۸۰p رسیده ایم و روی مدل پایه پلی استیشن ۴ نیز به رزولوشن native ۱۰۸۰p رسیده ایم. روی مدل های سخت افزاری جدیدتر هم رزولوشن در حال حاضر ۱۰۸۰p است اما در تلاشیم که خصوصا روی ایکس باکس وان ایکس به خروجی بهتری دست پیدا کنیم.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا فکر می کنید تمرکز سازندگان و توسعه دهندگان Super Mega Baseball ۲ روی نرخ فریم ثابت باعث افزایش کیفیت این بازی خواهد شد یا خیر؟