مشکلات بزرگ و عمیق اچیومنت های Sea of Thieves همچنان ادامه دارد

به نظر می رسد که باز نشدن اچیومنت های عنوان Sea of Thieves به یک مشکل بسیار بزرگ برای بسیاری از بازی بازان تبدیل شده است.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
مشکلات بزرگ و عمیق اچیومنت‌های Sea of Thieves همچنان ادامه دارد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

نکته جالب اینجا است که با وجود همه این مشکلات هنوز اقدامی در جهت اصلاح آن ها انجام نشده است؛ البته شاید این مشکلات اصلا قابل حل نباشند چرا که طراحی این اچیومنت ها و ترتیب قرار گیری آن ها از ریشه مشکل دارد.

مدتی است که از انتشار عنوان جنجالی Sea of Thieves می گذرد. این بازی قبل از انتشار خود با حرف و حدیث های زیادی همراه بود و جنجال های زیادی هم به پا کرد که پس از انتشار آن هم همچنان این جنجال ها ادامه دارند و قصد تمام شدن هم ندارند. اما با این حال بسیاری از بازی بازان با این بازی لحظات خوبی را رقم زده اند و فارغ از هر حرف و حدیثی به لذت بردن از آن پرداختند. از طرفی هم این بازی توسط منتقدین به شدت مورد انتقاد قرار گرفت به طوری که آن ها عملکرد این بازی را ناامید کننده خواندند. به دلیل همین مسائل این چنینی بسیاری از بازی بازان برای تهیه یا عدم تهیه این بازی دچار سردرگمی و تردید شدند و سر دوراهی بزرگی قرار گرفتند. این طور که از خبرهای جدید پیدا است، کسانی که این بازی را تهیه کرده اند از مشکلات عدیده این بازی گله مند هستند که یکی از این مشکلات هم وجود ایراد در آزاد سازی اچیومنت های این بازی است.

اضافه شدن یک مشکل دیگر به مشکلات قبلی این بازی همه را کلافه کرده، چه بازی بازان چه منتقدین از مشکلات این بازی به شدت انتقاد می کنند و خواستار رفع هر چه زودتر آن ها هستند. اما به نظر می رسد که برخی از این مشکلات قابل رفع نیستند و یا به سختی رفع و رجوع خواهند شد. اچیومنت های Sea of Thieves دچار مشکلات بزرگ و عمیق شده اند که باعث به درد سر افتادن بازی بازان شده اند. این طور که شواهد نشان می دهند، مشکل اصلی سر طراحی و ترتیب قرار گیری این اچیومنت ها است.

اخیرا True Achievements گزارشی از این مشکلات منتشر کرده که به بررسی کامل و دقیق این مشکلات پرداخته تا آن ها به خوبی ریشه یابی کند و اقدامات اصلاحی در جهت رفع آن ها را به انجام برساند. در جهت هدف اصلی این گزارش، تحقیقات زیادی در این مسیر به انجام رسیده که نشان می دهد پس از گذشت سه هفته از انتشار این بازی، نوزده مورد از اچیومنت های این بازی پنج بار برای ۵۱,۰۰۰ بازی باز باز شده اند در حالی که پانزده مورد از اچیومنت های این بازی حتی یک بار هم باز نشده اند. این مشکلات به دلیل عدم گذراندن زمان کافی در بازی به وجود نیامده اند چرا که آمار به دست آمده از این تحقیق نشان می دهد که میلیون ها بازی باز ساعات بیشماری را در این بازی سپری کرده اند به طوری که در بعضی مواقع ۵۰ و یا حتی ۱۰۰ ساعت به انجام این بازی پرداخته شده است اما همچنان این مشکلات به قوت خود باقی مانده اند.

بعد از گذشت بیست و چهار روز از زمان انتشار Sea of Thieves سی و دو درصد از اچیومنت های آن هنوز باز نشده اند در حالی که در طول تاریخ سیزده ساله Rare و فعالیت آن ها در زمینه ساخت اچیومنت ها، فقط بازی Onigiri چنین عملکردی داشته که این بازی در زمینه باز نشدن اچیومنت ها به رقم بیست و شش درصدی دست پیدا کرده بود که واقعا آمار شوکه کننده و نگران کننده ای است.

اما چرا چنین اتفاقاتی به وقوع پیوسته است؟ جواب ساده است؛ به دلیل این که این اچیومنت ها از طراحی بسیار ضعیفی بهره مند هستند و زیاد با محتوا و طبیعت واقعی این بازی در انسجام قرار ندارند. در این گزارش آمده که در حقیقت به نظر می رسد که Rare اصلا خودش این اچیومنت ها را طراحی نکرده است و این کار را به عهده شخص یا سازمان دیگری گذاشته و در نهایت هم بدون این که بررسی خوبی از آن ها انجام دهد و آن ها را مورد آزمایش قرار دهد، آن ها را در بازی قرار داده است. به عنوان مثال برای این که این موضوع زیادتر روشن شود، به اچیومنتی اشاره می کنیم که از بازی بازان می خواهد هزار جعبه موز را به بازرگان ها تحویل دهند. در حالی که در حالت عادی چنین کاری زیاد وجهه خوبی در یک بازی ویدیویی بزرگ ندارد، اما موضوع مورد بررسی ما چیز دیگری است. مشکل این جا است که با وجود چنین اچیومنتی در بازی، عملا جعبه های موز را زیاد در این بازی نمی توانیم ببینیم و پیدا کردن آن ها در محیط های بازی کار بسیار سختی است. نویسنده این گزارش عنوان کرده که در طول ۵۰ ساعتی که به تجربه این بازی پرداخته، حتی یک جعبه موز را هم پیدا نکرده و فقط به لطف این اچیومنت، از حضور آن ها در بازی اطلاع پیدا کرده است. در حقیقت یک بازی باز دیگر هم عنوان کرده که در طول ۱۰۰ ساعتی که این بازی را تجربه کرده، او هم حتی یک جعبه موز در این بازی ندیده است.

در حالی که مورد بالا در خصوص عدم وجود ارتباط میان اچیومنت ها و محتوای اصلی بازی بود، مشکلات دیگری هم در این زمینه وجود دارد که حتی عجیب تر از مورد بالا نیز می باشد. برخی از این اچیومنت ها واقعا کارهای غیر ممکن و غیر عقلانی از بازی بازان می خواهند که بسیار جای تعجب دارد.

یکی از اچیومنت های مورد بحث ما از بازی بازان می خواهد که هزار مایل دریایی را در مراحل بازرگان ها، یعنی مراحلی نظیر Order of Souls و یا Gold Hoarders طی کنند که هیچ کدام از آن ها به طور همزمان قابل انجام نیستند. باز شدن اچیومنت The Merchant Forager در Sea of Thieves شاید زیادتر از هزار روز در بازی به طول بیانجامد که از هر بازی دیگری زمان زیادتری به طول خواهد انجامید که پس از انجام دادن همه آن، فقط در پنج مورد باز شدن آن گزارش شده است. دیگر باید متوجه شده باشید که چقدر اچیومنت های این بازی عیجب و غریب و مشکل ساز هستند.

عدم وجود محتوای کافی یکی از بزرگ ترین مشکلات Sea of Thieves است که باعث می شود بازی بازان خیلی زود از انجام آن خسته شوند و آن را کنار بگذارند. این طور که پیدا است مشکل اچیومنت های آن هم باید به دسته مشکلات پر تعداد این بازی اضافه شود تا Rare هر چه زودتر اقدامی در جهت رفع و اصلاح آن ها انجام دهد. طراحی و ترتیب قرار گیری اچیومنت ها در این بازی یکی از مشکلاتی است که Rare هر چه زودتر باید برای رفع آن اقدام کند چرا که باز شدن اچیومنت های مختلف یکی از لذت بخش ترین بخش های هر بازی است که لذت زیادی برای بازی بازان دارد، با این حال انجام این بازی بدون گرفتن هیچ اچیومنت برای هیچ کس جذاب نیست و چنانچه Rare این مشکلات را بر طرف نکند خیلی زود باید با یک شکست بزرگ روبه رو شود. عدم وجود محتوای کافی و از طرفی هم مشکلات بزرگ و جدی در باز شدن اچیومنت های آن، دلایل کافی برای عدم تهیه این بازی هستند.