جدول فروش هفتگی بریتانیا | Far Cry ۵ پادشاه بی رقیب این کشور

هفته های آرام و بدون بازی جدید را سپری می کنیم که باعث شده تا عنوانی نظیر Far Cry ۵ همچنان در صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا باقی بماند و سایر بازی ها هم فرصت بهبود عملکرد داشته باشند و خودشان را کمی در این جدول بالا بکشند.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
جدول فروش هفتگی بریتانیا | Far Cry 5 پادشاه بی‌رقیب این کشور
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

طبق نتایج به دست آمده از داده های آماری عنوان Far Cry ۵ برای سومین هفته متوالی موفق به کسب رتبه نخست جدول فروش هفتگی بریتانیا شده است. داده های آماری نشان می دهند که این بازی بهترین عملکرد را در تاریخ این سری داشته و تبدیل به یکی از پرفروش ترین عناوین این سری نیز شده است. این بازی با فروش بالای خود در مناطق مختلف دنیا همچنان سر زبان ها است و به یکی از داغ ترین و بهترین بازی های امسال تبدیل شده است. لازم به ذکر است که یادآوری کنم Far Cry ۵ سریع ترین فروش در تاریخ این سری را دارا است و تبدیل به دومین بازی بزرگ و پرفروش یوبیسافت در زمان عرضه شده است که واقعا رکوردهای ارزشمندی برای این سری و جدیدترین نماینده آن به حساب می آید. آخرین خبرهای به دست آمده نشان می دهد که فروش این بازی میزان ۵ میلیون نسخه را هم رد کرده است. همچنین این بازی توسط بسیاری از منتقدین هم ستایش شد و با نمرات خوب و درخشان، به یکی از بهترین نسخه های این سری مبدل گشت.

البته این صدرنشینی را نمی توان زیاد مقتدرانه دانست چرا که در دو هفته اخیر عملا شاهد انتشار هیچ بازی جدیدی نبودیم و Far Cry ۵ برای صدر نشینی در این جدول کار سختی را انجام نداده است. اما حقیقتا این آرامش قبل از طوفان است. به دلیل عرضه God of War در پایان ماه جاری شمسی همه توسعه دهندگان و ناشران بازی های ویدیویی فضا را خالی گذاشته اند تا با انتشار این بازی، لطمه ای به فروش بازی های آن ها نخورد به همین دلیل یک یا دو هفته قبل و بعد از عرضه این بازی، عملا شاهد انتشار بازی جدیدی نخواهیم بود. قطعا انتشار God of War روح تازه ای به این جدول و  بازی های خاک خورده آن خواهد بخشید.

اما پس از Far Cry ۵ و موفقیت آن برای سومین هفته متوالی در این جدول، عنوان شبیه ساز فوتبال FIFA ۱۸ بدون تغییر نسبت به هفته گذشته در رتبه دوم قرار گرفته است و عنوان انحصاری نینتندو سوییچ یعنی Mario Kart ۸ Deluxe نیز با چهار پله صعود نسبت به هفته گذشته در رتبه سوم قرار گرفت. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، این هفته یکی از خلوت ترین هفته های بریتانیا بود که شاهد انتشار هیچ بازی جدیدی در آن نبودیم به همین دلیل هم Grand Theft Auto V یک بار دیگر به میانه این جدول رسید و با بالا کشیدن خود در رتبه چهارم این جدول قرار گرفت. اما پس از آن هم عنوان انحصاری مایکروسافت (که اگر بتوانیم آن را انحصاری بدانیم چرا که به تازگی برای گوشی های هوشمند نیز منتشر شده است) یعنی PlayerUnknown’s Battlegrounds نیز برای سومین هفته متوالی در رتبه پنجم باقی ماند تا با این حرکت منحصر به فرد بررسی پنج بازی پرفروش این هفته بریتانیا به اتمام برسد.

جایگاه ششم جدول فروش هفتگی بریتانیا این هفته به Sea of Thieves رسید که نسبت به هفته گذشته با سه پله سقوط همراه بوده است. بتسدا نیز به لطف تخفیف های مناسبی که برای Fallout ۴ در نظر گرفت، توانست این بازی را به رتبه هفتم این جدول برساند تا پس از گذشت سال ها از زمان انتشارش یک بار دیگر این بازی خودش را بین ده بازی پرفروش هفته ببیند. سایر رتبه های این جدول نیز به سه بازی انحصاری رسیده که دو مورد از آن ها سهم سونی و یک مورد هم سهم نینتندو سوییچ شده است. رتبه هشتم در این هفته به Super Mario Odyssey رسیده تا سوییچ دومین نماینده خود را در نیمه پایین ده بازی پرفروش هفته ببیند. جایگاه نهم به Gran Turismo Sport رسیده که نسبت به هفته گذشته پنج پله صعود داشته و رتبه دهم نیز همانطور که اشاره شد به یکی از بازی های انحصاری سونی و پلی استیشن ۴ رسیده که Crash Bandicoot N. Sane Trilogy نام دارد. بدین ترتیب پس از مشخص شدن ده بازی پرفروش این هفته در بریتانیا بررسی ما نیز از رتبه بندی آن ها به پایان می رسد.

این هفته هم مانند هفته های گذشته شاهد صعود بازی های زیادی در این جدول بودیم که با جابجایی خوبی روبه رو بوده اند و به خوبی توانسته اند خود را در این جدول بالا بکشند که در اینجا به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد. یکی از این بازی ها عنوان LEGO WORLDS است که با شش پله صعود نسبت به هفته گذشته همراه بوده است و در رتبه پانزدهم قرار گرفته. یکی دیگر از این بازی ها عنوان WWE ۲K۱۸ است که یازده پله نسبت به هفته گذشته صعود کرده و در رتبه بیست و یکم قرار گرفته است. TOM CLANCY’S RAINBOW ۶: SIEGE نیز با صعود خوبی همراه بوده و با یک جهش شش پله ای این هفته به رتبه بیست و سوم این جدول رسیده است. علاوه بر این ها بازی های دیگری نیز بودند که پنج پله یا کم تر صعود کردند که از این جمله می توان به عناوینی نظیر FALLOUT ۴، GRAN TURISMO: SPORT، JUST DANCE ۲۰۱۸ و یا CALL OF DUTY: MODERN WARFARE REMASTERED اشاره کرد. اما بهترین و مهم ترین صعود را این هفته عنوان PREY به خود اختصاص داده که هفته گذشته از جمع چهل بازی پرفروش دور بوده و این هفته توانسته خودش را تا رتبه نوزدهم بالا بکشد که واقعا قابل تقدیر و ستایش است.

اما جدای از آن برخی از بازی ها هم نتوانستند این هفته از رتبه خود دفاع کنند و در یک هفته خلوت بدون بازی جدید با نوسان زیادی روبه رو بودند. از این جمله می توان به FORZA MOTORSPORT ۷ اشاره کرد که با نه پله سقوط نسبت به هفته گذشته در رتبه سیزدهم قرار گرفته و یا CALL OF DUTY: WWII که با ده پله سقوط نسبت به هتفه قبل، این هفته به رتبه شانزدهم رسیده است. سایر بازی ها عملکرد زیاد بدی نداشتند و با یک، دو یا نهایتا سه پله سقوط روبه رو بوده اند که از این جمله می توان به SEA OF THIEVES، ASSASSIN’S CREED ORIGINS، STAR WARS BATTLEFRONT II و یا THE SIMS ۴ اشاره کرد که همه آن ها با سه پله سقوط همراه بوده اند.

شما در ادامه می توانید لیست ده بازی پرفروش این هفته در بریتانیا را در کنار لیست پرفروش ترین بازی های هر پلتفرم مشاهده کنید اما باید این نکته را هم به خاطر داشته باشید که نتایج به دست آمده از میزان فروش فیزیکی بازی ها است و میزانن فروش دیجیتالیآن ها محسابه نشده است بنابراین آمار واقعی فروش بازی ها در بریتانیا با نتایج ذکر شده متفاوت است.

لیست ده بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

هفته قبل این هفته                  نام بازی ناشر
۱ ۱ FAR CRY 5 یوبیسافت
۲ ۲ FIFA 18 EA SPORTS
۷ ۳ MARIO KART 8 DELUXE نینتندو
۸ ۴ GRAND THEFT AUTO V راکستار
۵ ۵ PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS مایکروسافت
۳ ۶ SEA OF THIEVES مایکروسافت
۱۲ ۷ FALLOUT 4 بتسدا سافتوردکز
۹ ۸ SUPER MARIO ODYSSEY نینتندو
۱۴ ۹ GRAN TURISMO: SPORT سونی
۱۰ ۱۰ CRASH BANDICOOT N.SANE TRILOGY اکتیویژن

لیست ۴۰ بازی پر فروش این هفته در بریتانیا:

جدول فروش هفتگی بریتانیا | Far Cry 5 پادشاه بی رقیب این کشور

لیست بیست بازی پرفروش این هفته پلی استیشن ۴ در بریتانیا:

جدول فروش هفتگی بریتانیا | Far Cry 5 پادشاه بی رقیب این کشور

لیست بیست بازی پرفروش این هفته ایکس باکس وان در بریتانیا:

جدول فروش هفتگی بریتانیا | Far Cry 5 پادشاه بی رقیب این کشور

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته نینتندو سوییچ در بریتانیا:

جدول فروش هفتگی بریتانیا | Far Cry 5 پادشاه بی رقیب این کشور

لیست سی بازی پرفروش این هفته رایانه های شخصی در بریتانیا:

جدول فروش هفتگی بریتانیا | Far Cry 5 پادشاه بی رقیب این کشور