Battlefield ۵ و Anthem اشتباه Star Wars Battlefront ۲ را تکرار نخواهند کرد

عنوان Star Wars Battlefront ۲ این روز ها پس از بهبود سیستم پیشرفت بازی و حذف پرداخت های درون برنامه ای آن به ثبات زیادتری دست یافته است.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
Battlefield 5 و Anthem اشتباه Star Wars Battlefront 2 را تکرار نخواهند کرد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

حال به تازگی آقای پاتریک سودرلاند، مدیر ارشد طراحی الکترونیک آرتس، طی مصاحبه ای به این موضوع اشاره می کند که این شرکت از اشتباهات عنوان Star Wars Battlefront ۲ درس گرفته و در عناوینی چون Battlefield ۵ و Anthem دیگر آن ها را تکرار نخواهد کرد.

پس از جنجال های به وجود آمده بر سر پرداخت های درون برنامه ای عنوان Star Wars Battlefront ۲، شرکت الکترونیک آرتس پرداخت های درون برنامه ای را از این عنوان حذف کرده و پس از آن با انتشار بروز رسانی های متعددی سعی کرد تا سیستم پیشرفت بازی بازان در بازی را بهبود بخشد. حال پس از گذشت تقریبا شش ماه از این ماجرا، عنوان Star Wars Battlefront ۲ به ثبات زیادتری دست یافته است. اگرچه پرداخت های درون برنامه ای به زودی به این عنوان بازخواهند گشت اما صرفا برای خرید آیتم های ظاهری کاربرد داشته و بازی بازان می توانند با پیشرفت در گیم پلی، قهرمانان زیادتری را آزاد کرده و نیازی به پرداخت پول برای آن ها نخواهند داشت.

حال به تازگی آقای پاتریک سودرلاند، طراح ارشد الکترونیک آرتس، طی مصاحبه ای با وب سایت The Verge، به این نکته اشاره می کند که جنجال های به وجود آمده بر روی الکترونیک آرتس به عنوان یک شرکت و همچنین آن ها به عنوان یک مدیر بسیار تاثیر گذار بوده است.

ما به عنوان یه شرکت در زمینه موضوعاتی به مانند پرداخت های درون برنامه ای، لوت باکس ها و موارد مشابه، قبل از این که وارد بازار شوند، قدم های قابل توجهی برداشته ایم. اما کابران ما این موضوع را روشن ساخته اند که در رابطه با بازی هایی به مانند Battlefield ۵ و Anthem که در آینده عرضه می شوند، اشتباهاتی به مانند آن چه در عنوان Star Wars Battlefront ۲ شاهد بوده ایم را نخواهند پذیرفت.

آقای سودرلاند صحبت های خود را این گونه ادامه می دهد که تصمیم  الکترونیک آرتس در رابطه با قرار دادن لوت باکس ها در Star Wars Battlefront ۲ به این دلیل بوده است که بازیکنان زیادتری پس از انتشار بازی آن را تجربه کنند و این که ” به مانند هر بازی دیگری که در بازار موجود است آن ها قادر بوده تا در هنگام ضرورت، بازی را به شرایط عادی بازگردانند”:

اما در آن برهه زمانی دچار اشتباه شدیم؛ بنابراین باید طی یک اقدام سریع و قابل توجه همه چیز را غیر فعال می کردیم. پس از آن روی سیستم پیشرفت بازی کار کرده و آن را بهبود بخشیدیم. به نظر می رسد مردم آن چه که ما انجام داده ایم را تحسین می کنند، بازی بازان در حال بازگشت به بازی بوده و در این زمینه آمار قابل توجهی را شاهد هستیم. به نظر می رسد اغلب کاربران این طور فکر می کنند که ما کار درست را انجام داده ایم بنابراین باید در این زمینه و در رابطه با محصولاتی که در آینده عرضه می شوند، بسیار محتاط عمل کنیم.

اگرچه از صحبت های آقای سودرلاند نمی توان این طور برداشت کرد که بازی های آینده به مانند Battlefield ۵ و Anthem فاقد پرداخت های درون برنامه ای خواهند بود بلکه به نظر می رسد که سیستم پیشرفت در چنین بازی هایی به لوت باکس ها وابسته نخواهد بود. با توجه به این که امروزه حتی عناوینی به مانند Middle-Earth: Shadow of War نیز به دلایلی چون ایجاد رقابت زیادتر در گیم پلی، قصد حذف پرداخت های درون برنامه ای را دارند، باید دید مسیری که شرکت الکترونیک آرتس در پیش گرفته است به کجا ختم خواهد شد.

همرسانی نوشتار: