نقدها و نمرات عنوان State of Decay ۲ منتشر شد

در حالی که کمتر از یک هفته تا انتشار عنوان محبوب و مورد انتظار State of Decay ۲ باقی مانده است، به تازگی نقدها و نمرات این عنوان منتشر شده که با یکدیگر مروری بر آن ها خواهیم داشت.

  1. ۸ ماه،۱ هفته قبل
نقدها و نمرات عنوان State of Decay 2 منتشر شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

هنگامی که استودیوی بریتانیایی آندِد لَبز عنوان State of Decay  را در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه کرد هیچ کس حتی این استودیو نیز باور نداشت که این عنوان بتواند تحسین منتقدان را در پی داشته و از نظر تجاری نیز بسیار موفق عمل کند. اما State of Decay با عرضه خود دنیای بازی های ویدیویی را شگفت زده کرد و به یکی از بهترین و محبوب ترین عناوین اکس باکس لایو تبدیل شد. محبوبیت این عنوان مایکروسافت را مجاب کرد تا برای ساخت نسخه ی دوم نیز چراغ سبز نشان دهد. استودیوی آندِد لَبز نشان داد هنگامی که نوبت به سبک وحشت و بقا می رسد، این کار بهتر از هر استودیوی دیگر انجام خواهد داد. این استودیو در سال ۲۰۱۶ از نسخه ی دوم این عنوان رونمایی و اعلام کرد که همچنان تمرکز آن ها بر روی بخش چند نفره بوده که ویژگی های و بخش های جدیدی را نیز به همراه خواه داشت. هنگامی که بازی در رویداد E۳ ۲۰۱۶ به نمایش در آمد، رضایت بازی بازان را به همراه داشت زیرا با توجه به موفقیت نسخه ی اول ، آن ها می دانستند که با یک تجربه ی ارزشمند دیگر روبرو خواهند بود. اما به مرور زمان و بر اساس جزییات منتشر شده از عنوان State of Decay ۲، به نظر می رسید این عنوان با مشکلات فنی خاصی دست و پنجه نرم می کند. حال سوال اصلی این جاست اگرچه عنوان State of Decay ۲ در ازای قیمتی که برای آن می پردازید، بسیار ارزشمند است اما با توجه به بودجه ای که این استودیو در اختیار داشته است آیا State of Decay ۲ یک عنوان زامبی محور رده بالا است که بار دیگر بازی بازان را به مانند نسخه ی اول شگفت زده خواهد کرد و یا این که شاهد یک عنوان زامبی محور معمولی دیگری در سبک وحشت و بقا هستیم؟ این سوالی است که ابتدا با تجربه این عنوان و سپس با مرور نقدها و نمرات این عنوان به پاسخ آن دست خواهیم یافت.

TrueAchievements ۹/۱۰

داستان، صداگذاری و انیمیشن بازی همگی به طرز عجیبی احمقانه اند. اما از نظر بخش چند نفره، محتویات نهایی بازی و دلایلی که باعث می شود این بازی را دوباره تجربه کنید، همگی مواردی هستند که بازی بازان را مطمئنا مجذوب خود خواهد کرد. State of Decay ۲ بهترین عنوان زامبی محور آن هم در دنیایی که بسیار زیبا خلق شده است.

Xbox Tavern ۸.۷/۱۰

State of Decay ۲ نسبت به نسخه ی اول قدم بسیار بزرگی برداشته است. State of Decay ۲ بسیار خوش ساخت و دارای محتویات بسیار غنی می باشد که با گیم پلی روان بازی همراه شده است. این بازی مناسب همه افراد نیست اما بدون توجه به مشکلات و باگ های جزیی آن، می توان عنوان State of Decay ۲ را یکی از بهترین انحصاری های مایکروسافت دانست. این عنوان اکشن خوبی دارد، مملو از وحشت بوده و کاملا سرگرم کننده است.

IGN ۷.۵/۱۰

مناطق آلوده به ویروسی که در نقشه ی عنوان State of Decay ۲ وجود دارند، مکان بسیار خوبی برای کاوش، درگیری و بقا است. مبارزات بازی راضی کننده، و مملو از خشونت هستند. اگر چه مکانیک اضافه شده به بازی یعنی آلودگی و ویروسی(طاعون) که شخصیت های بازی را مبتلا می کند در حد فاجعه است اما همچنان زامبی ها احساس ترس واقعی را به مخاطب منتقل می کنند اما باگ های بازی نیز به مانند زامبی ها همان قدر بی شمارند به طوری که پس از گذشت چندین ساعت از گیم پلی بازی تکرار مشکلات و باگ های بازی بسیار آزاردهنده می شوند. این موضوع تجربه ی دوباره ی بازی را به عنوان یک بازی نقش آفرینی سندباکس تا حدودی غیر ممکن می سازد.

GamesRadar+ ۷/۱۰

State of Decay ۲ به پتانسیل این سری به عنوان یک بازی در سبک وحشت بقا و زامبی محور رسیده است اگرچه در راه رسیدن به این پتانسیل نقص های زیادی را نیز به همراه دارد.

Critical Hit ۶.۵/۱۰

بسیار ساده است. اگر شما از نسخه ی اول راضی بوده اید، تغییرات نسخه ی دوم به مانند تمرکز زیادتر بر روی ساخت پایگاه و مدیریت گروه را تحسین خواهید کرد. مکانیزم های جدید بازی بسیار مناسب هستند که البته به راحتی توسط گیم پلی کم عمق و تکراری بازی نادیده گرفته می شوند. کیفیت State of Decay ۲ نسبت به نسخه ی اول افزایشی نداشته که وسعت بازی و ارزان بودن آن دلیل قانع کننده ای برای این موضوع به شمار نمی روند.

Digital Trends ۵/۱۰

علی رغم این که State of Decay ۲ تجربه ای نوآورانه در سبک بازی های زامبی محور است اما بازی با مشکلات فنی بسیاری دست و پنجه نرم می کند. بخش چند نفره ی کوآپ و گیم پلی انعطاف پذیر State of Decay ۲ ممکن است برای برخی از بازی بازان خوشایند باشد اما مشکلات فنی و باگ های بی شمار بازی، فروش آن را بسیار سخت می کند.

CGMagazine ۴/۱۰

به نظر می رسد State of Decay ۲ یک نسخه یا یک بسته ی الحاقی مملو از باگ از نسخه ی اول بازی است و نه یک نسخه ی جدید مناسب و با کیفیت.

State of Decay ۲ در تاریخ ۲۲ مه ۲۰۱۸ (سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷) برای کنسول اکس باکس وان و پلتفرم رایانه های شخصی در دسترس خواهد بود.

نقدها و نمرات عنوان State of Decay 2 منتشر شد

نقدها و نمرات عنوان State of Decay 2 منتشر شد