مایک یبارا: مایکروسافت آزادی عمل استودیوهای جدید خود را محدود نخواهد کرد

یکی از مهم ترین اعلامیه های مایکروسافت در کنفرانس مطبوعاتی E۳ ۲۰۱۸، اضافه شدن پنج استودیو جدید به فهرست استودیوهای داخلی مایکروسافت بود.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
مایک یبارا: مایکروسافت آزادی عمل استودیوهای جدید خود را محدود نخواهد کرد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

شکی نیست که این اقدام مایکروسافت در واکنش به انتقادات بسیاری که به کمبود عناوین فرست پارتی کنسول ایکس باکس در مقایسه با رقبای خود وارد است، بوده است و این احساس نیز وجود دارد که از عناوین کمی هم که موجود است تاکنون به شیوه های مختلف استفاده شده است.

به تازگی وب سایت Windows Central، مصاحبه ای با مایک یبارا (Mike Ybarra) معاون اجرایی ایکس باکس در مورد موضوعات مختلف داشته است و اینکه چه سرنوشتی در انتظار این استودیوها خواهد بود.

خوشبختانه با توجه به صحبت های یبارا، هدف از این ترکیب بندی و ادغام این بوده است که ایده های خلاقانه به اکوسیستم مایکروسافت اضافه شوند؛ در واقع مایکروسافت نمی خواهد که خواسته خود را بر این استودیوها تحمیل کند. تیم ایکس باکس خواهان تنوع بخشیدن به رویکرد خود در ساخت بازی ها و جهانی شدن عناوین خود است و انتظار دارد که استودیوهای نینجا تئوری (Ninja Theory)، کمپالشن گیمز (Compulsion Games)، آندد لبز (Undead Labs)، پلی گراوند گیمز (Playground Games) و استودیو تازه تشکیل یافته در سانتامونیکا یعنی انیشتیو (The Initiative) بتوانند در این مورد به پلتفرم های ایکس باکس کمک بکنند. یبارا در ادامه صحیت های خود توضیحات زیر را ارائه داد:

داشتن آزادی در اعمال خلاقیت یکی از ارکان مهم در گفتگوهایی بود که ما با این سازندگان داشتیم . ما در کار آن ها و زمانی که می خواهند آن کار را انجام دهند، دخالتی نخواهیم کرد. تنها چیزی که از آن ها می خواهیم ایده های خلاقانه است. ما این استودیوها را انتخاب کردیم چرا که نشان داده اند که می توانند این ایده ها و نیز ایده هایی که مخاطبان تمایل به تجربه آ ن دارند را ایجاد کنند.

بسیاری از گیمرها از اینکه می بینند که مایکروسافت به ارتقا محصولات فرست پارتی خود تعهد دارد خوشحال هستند. یبارا همچنین به این موضوع اشاره کرد که چرا آن ها قبلا اینکار را انجام نداده بودند. او دلیل این موضوع را توجه فیل اسپنسر به بحث سخت افزاری و بهبود مشکلات سرویس ها اعلام کرد. حال که قدم های محکمی در زمینه ایکس باکس وان ایکس و سرویس گیمز پس (Games Pass) برداشته شده است، فضای زیادتری ایجاد شده که مایکروسافت بر روی مشکلات دیگر خود از جمله کمبود عناوین فرست پارتی برای کنسول های ایکس باکس خود، تمرکز کند.