فیل اسپنسر از کنسول نسل بعد اکس باکس می گوید

جدیترین شماره از مجله گیمینگ Famitsu، حاوی نظرات جالبی از فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس اکس باکس در مورد کنسول اکس باکس بعدی مایکروسافت است.

  1. ۶ ماه،۳ هفته قبل
فیل اسپنسر از کنسول نسل بعد اکس‌باکس می‌گوید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در جریان کنفرانس مایکروسافت در E۳ ۲۰۱۸، فیل اسپنسر اعلام کرد که کنسول بعدی اکس باکس در حال حاضر در دست توسعه قرار دارد.

او در این زمینه اعلام کرده بود که همان تیمی که عملکرد بی نظیر اکس باکس وان ایکس را رقم زدند، بر روی ساخت کنسول بعدی نیز کار خواهند کرد. وی همچنین اظهار کرده بود که برای تعیین بنچمارکی برای کنسول های بازی، دوباره متعهد خواهند شد. حال فیل اسپنسر در مصاحبه ای با Famitsu جزئیات زیادتری از اهداف مایکروسافت در مورد نسل بعدی اکس باکس ارائه داده است که در ادامه خلاصه ای از آن را می خوانید:

در مورد نسل بعدی کنسو های اکس باکس که در جریان کنفرانس مطبوعاتی E۳ خبر ساخت آن ها اعلام شد از فیل اسپنسر سوال کردیم. اسپنسر توضیح داد که این پروژه از ابتدا با محوریت بازی بازان آغاز شده است. در حال حاضر دو میلیارد نفر در حال تجربه بازی ها بر روی دستگاه ها مختلف هستند؛ اما ما تمایل داریم که تجربه گیمینگ شگفت انگیزی را با ارائه قویترین و بهترین سخت افزار در بین کنسول های بازی، به مخاطبان ارائه دهیم. اسپنسر معتقد است که او توانسته با اکس باکس وان ایکس چنین کاری را انجام دهد؛ اما می خواهد در آینده پیشرفت های زیادتری در این زمینه داشته باشد. مایکروسافت با چندین شرکت تولیدکننده قطعات سخت افزاری صحبت کرده است و آن ها در حال بحث بر روی این موضوع هستند که چه نوآوری های موردانتظاری را در معماری جدید خود قرار دهند. او با نگاهی رو به جلو می داند که وضوح و نرخ فریم حائز اهمیت است. فرایند ساخت سخت افزار جدید هم اکنون آغاز شده است و او به طور مداوم در مورد احتمالات جدید فکر می کند.

آن طور که به نظر می رسد، فیل اسپنسر در مورد نسل بعدی اکس باکس نظرات جالبی دارد. کنسول اصلی اکس باکس وان ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ میلادی به بازار آمد. اکس باکس وان اس، نسخه کوچک تر این کنسول، سال ۲۰۱۶ میلادی عرضه گردید و نسخه بهبودیافته آن، یعنی اکس باکس وان ایکس، نوامبر سال میلادی گذشته به بازار آمد.

شما چه انتظاراتی از کنسول بعدی اکس باکس دارید؟ به نظر شما این کنسول به چه نامی شناخته خواهد شد؟ نظرتان در مورد مشخصات احتمالی پردازنده و کارت گرافیک آن چیست؟ دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید.