بخش Co-op عنوان Dying Light ۲ اصالت این سری را حفظ خواهد کرد

سازندگان این بازی در مصاحبه جدیدی که با سایت GamingBolt انجام دادند، در خصوص تجربه بخش Co-op این بازی و این که این بخش چگونه خواهد بود، توضیحاتی ارائه کردند.

  1. ۸ ماه،۲ هفته قبل
بخش Co-op عنوان Dying Light 2 اصالت این سری را حفظ خواهد کرد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

دومین نسخه از سری Dying Light همین اواخر و در طی برگزاری رویداد E۳ ۲۰۱۸ با نام Dying Light ۲ معرفی شد و ما زیادتر از این که از معرفی نسخه تازه ای از یک سری خوب خوشحال شده باشیم، از نمایش آن به وجد آمدیم و حسابی از آن لذت بردیم. طبق نمایشی که در کنفرانس شرکت مایکروسافت به نمایش در آمد، می توان با قاطعیت اعلام کرد که این بازی از نسخه اول آن بسیار بهتر خواهد بود و لذت زیادتری به بازی بازان منتقل خواهد کرد. Techland امسال عنوانی را معرفی کرد که انتظارات را بسیار بالا برد تا بازی بازان عنوانی با یک داستان سرایی بی نظیر و همینطور انتخاب های تاثیر گذار تجربه کنند. این داستان سرایی بی نظیر توسط مغر متفکری به نام کریس آولون (Chris Avellone) انجام خواهد شد.

جالب و البته در خور توجه است که بدانید این داستان سرایی و انتخاب های تاثیر گذار در تجربه بخش co-op این بازی نیز به شیوه های مختلف تاثیر گذار خواهد بود. GamingBolt اخیرا مصاحبه ای با یکی از تهیه کنندگان حاضر در Techland به نام لوک باگادوس (Luc Baghadoust) انجام داده و در این مکالمه او برخی از جزئیات جالب توجه بخش co-op این بازی را معرفی کرده است. اول از همه به این نکته اشاره شد که اگر شما به انجام بخش co-op در دنیای فرد دیگری بپردازید، زمانی که به دنیای بازی خود بازمی گردید، تمام آیتم هایی که جمع آوری کرده اید را با خودتان حفظ خواهید کرد. که بسیار قابل توجه و جالب است. در این مصاحبه زمانی که از باگادوس در این مورد سوال شد او پاسخ داد “بله” و در ادامه اضافه کرد که:

شما از تجربه بازی با دوست خود چند مزیت به همراه خواهید برد. اما جدای از این، شما قادر خواهید بود که ورژن های دیگری از داستان را هم تجربه کنید که همان مسیرهای مختلفی هستند که داستان سرایی بازی شما را با خود همراه می کند.

جالب به نظر می رسد؛ این طور نیست؟ در ادامه این مصاحبه باگادوس درمورد برخی از جزئیات، زیادتر صحبت کرد و نگاهی عمیق تر به آن ها انداخت. از وی سوال شد که چه انتخاب هایی در بخش چند نفره Dying Light ۲ وجود خواهد داشت. در این جا باگادوس اطلاعات و جزئیات بسیار زیادی در اختیار ما قرار داد. اساسا به لطف مسیرهای شاخه ای و همچنین مکانیک هایی که به انتخاب های بازی بازان متکی هستند، زمانی که به دنیای یک بازیکن دیگر می روید، ممکن است که آن را در مسیری کاملا متفاوت نسبت به دنیای بازی خود ببینید که این پدیده به دلیل انتخاب های متفاوتی است که هر فرد با فرد دیگر انجام می دهد. باگادوس در این زمینه گفت:

ما باور داریم که بخش co-op ریشه عمیقی در DNA سری Dying Light دارد.

وی در ادامه صحبت هایش افزود:

بنابراین شما قادرید که همه این ها را در بخش co-op تجربه کنید. و بخش باحال آن این است که هر بازی باز می تواند ورژن و نسخه مختص به خودش را در این شهر خیالی خلق کند. پس اگر من بازی خودم را در دنیای مختص به خودم انجام دهم، با چیزهایی که در دنیای بازی شما خواهم دید، اتفاقات و جریانات متفاوتی را مشاهده خواهم کرد.

باگادوس صحبت های جالبی را مطرح کرده است و مشتاقانه منتظریم تا ببینیم این موضوعات در دنیای بازی چگونه عملی خواهند شد. البته همه این موارد به این بستگی دارد که این بازی تا چه حد متکی به انتخاب باشد. طبیعتا اگر وسعت این انتخاب ها نظیر عنوانی نظیر Detriot: Become Human باشد، بسیار بسیار جذاب و جالب است که به دنیای سایر بازی بازان سر بزنیم و ببینیم بازخورد انتخاب های متفاوت چه هستند؛ پس این ویژگی، ویژگی بسیار جالبی است به شرطی که این مسیرهای شاخه ای به چه وسعتی در بازی به کار رفته باشند. اما با در نظر گرفتن این که نویسنده این بازی کریس آولون است و کار داستان سرایی این بازی بر عهده او است، می توانیم اطمینان داشته باشیم که این مسیرهای شاخه ای به وفور در بازی یافت می شوند و فراوانی زیادی دارند. این را سابقه و پیشینه کریس آولون به خوبی ثابت می کند.

Dying Light ۲ قرار است برای پلتفرم های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه های شخصی منتشر شود اما هنوز تاریخ دقیق عرضه آن مشخص نیست.