امی هنینگ از آینده ی بخش تک نفره می گوید

به تازگی و در طی مصاحبه ای، امی هنینگ (Amy Henning) که زیادتر شهرت خود را مدیون ساخت یکی از بهترین عناوین اول شخص حال حاضر صنعت بازی سازی یعنی سری Uncharted است، در مورد عناوین تک نفره نسل حاضر و آینده ی پیش روی آن ها سخن گفته است.

  1. دوشنبه ۱۸ تیر ۹۷ ساعت ۱۶:۰۲ (۱ سال،۱ ماه قبل)
امی هنینگ از آینده‌ی بخش تک‌نفره می‌گوید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

امروزه بسیاری از استودیو های ترد پارتی برای ساخت عناوین تک نفره با مشکلات بزرگی رو به رو هستند، مشکلاتی که استودیو های فرست پارتی به دلیل حمایت شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت (Microsoft)، سونی (Sony) و نینتندو (Nintendo) با آن رو به رو نیستند. با توجه به موفقیت چند وقت اخیر عناوینی نظیر God of War و Detroit Become Human، این موضوع که هنوز هم بسیاری از بازیکنان به دنبال تجربه ی عناوین تک نفره هستند، کاملا واضح است. اما موضوع اصلی در مورد عناوین تک نفره ترد پارتی می باشد، عناوینی که ممکن است به دلیل نبود یک ناشر قدرتمند آنطور که باید و شاید مورد توجه قرار نگیرند و به فراموشی سپرده شوند. این موضوع شاید یکی از دلایل کم رنگ شدن بازار عناوین تک نفره در چند سال اخیر باشد.

امی هنینگ و مارک سرنی (Mark Cerny) با حاضر شدن در Gameslab به صحبت در مورد حرفه ی بازی سازی و جنبه های مختلف آن پرداختند. افراد حاضر در سالن در مورد الکترونیک آرتس (Electronic Arts) و آیا اینکه بازی های تک نفره رو به مرگ هستند، سوالاتی پرسیدند که در پاسخ امی هنینگ اعلام کرد که این موضوع به توسعه دهندگان بستگی دارد.

موضوع این نیست که ما داریم به مرگ بازی های تک نفره نگاه می کنیم و یا اینکه بازیکنان دیگر این بخش را نمی خواهند. بعضی از ناشران با توجه به برنامه های آینده ی خود در حال دنبال کردن این رویه هستند. اگر بخواهیم عادلانه نگاه کنیم، ساختن بازی ها به روش های سنتی روز به روز در حال سخت تر شدن می باشد. به همین خاطر است که من قبلا در مورد این موضوع که ما در یک نقطه ی تغییر در صنعت بازی سازی هستیم، صحبت کرده ام. ما مدت هاست که در حال صحبت کردن در مورد این موضوع هستیم. چگونه به ساخت اینگونه بازی های که هزینه های هنگفتی برای توسعه ی آن ها نیاز است ادامه دهیم؟ ما نمی خواهیم که تجربه ی بخش تک نفره را کنار بگذاریم، اما فشار های زیادتری برروی ما مبنی ساخت زیادتر و زیادتر این بازی ها با همان قیمت قبلی وجود دارد.

امی هنینگ از آینده ی بخش تک نفره می گوید

امی هنینگ در ادامه صحبت های خود به بیان انتظارات خود از آینده ی عناوین تک نفره پرداخت.

به اعتقاد من این موضوع همیشگی و پایدار نخواهد بود. چراکه باعث گم شدن هدف بازی های تک نفره خواهد شد. من قبلا به بعضی از افراد حاضر در اینجا هم گفته ام که من یک بازی را به هدف تمام کردن آن انجام می دهم. من می خواهم داستان بازی را ببینم و از یک داستان پیچیده لذت می برم… بسیاری از بازیکنان بازی را به پایان نمی رسانند. ما بازی های داستان محور می سازیم اما تنها بخش کوچکی از بازیکنان پایان آن را می بینند. این موضوع واقعا دردآور است. امیداورم که شاهد تغییرات زیادتری در این صنعت باشیم. جایی که می توان از طریق یک حالت اشتراکی بازی های با داشتن سه یا چهار ساعت بخش داستانی را با قیمتی مناسب عرضه کرد. هم اکنون امکان فروش دیجیتالی وجود دارد، پس احتمالا این موضوع امکان پذیر خواهد بود. ما نباید خود را اسیر این قیمت های کنونی کنیم و به ساخت محتوای زیادتر و زیادتر ادامه دهیم. این موضوعی است که با هدف اصلی این بازی ها در تضاد می باشد.

به نظر می رسد که امی هنینگ به آینده ی بازی های تک نفره بسیار خوشبین است. اما ظاهرا از نظر او قیمت های کنونی جواب گوی ساخت بازی های عظیم نیست. او پیشنهاد می دهد که بسته به مدت زمان و کیفیت عناوین، قیمت های متغیری برای خرید آن ها در نظر گرفته شود. همچنین یکی از دلایل کم رنگ شدن وجود بخش تک نفره در نسل حاضر مربوط به مشارکت تعداد کمی از بازیکنان برای به پایان رساندن داستان بازی است. موضوعی که بنابر گفته ی تری آرک (Treyarch) دلیل اصلی نبود بخش تک نفره در عنوانی نظیر Call of Duty: Black Ops ۴ می باشد.

نظر شما در مورد آینده ی بخش تک نفره چیست؟ آیا شاهد بازگشت این بخش به روز های اوج خود خواهیم بود؟

همرسانی نوشتار: