سازندگان سری Yakuza: ایکس باکس وان را در نظر می گیریم اما نینتندو سوییچ را نه!

سونی لاین آپ قوی و مناسبی از عناوین فرست پارتی برای پلی استیشن ۴ فراهم کرده است اما یکی از دلایلی که باعث شلوغ تر شدن این لاین آپ نسبت به دیگر پلتفرم ها می شود، عناوین ترد پارتی هستند که تنها برروی آن اجرا می شوند؛ مانند بسیاری از بازی های محبوب شرکت سگا (Sega) یعنی سری Yakuza که پلتفرم مقصدی جز پلی استیشن نداشته اند.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
سازندگان سری Yakuza: ایکس‌باکس وان را در نظر می‌گیریم اما نینتندو سوییچ را نه!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به تازگی دایسوکی ساتو (Daisuke Sato) تهیه کننده ی سری Yakuza و کازوما کیریو (Kazuma Kiryu) صداپیشه ی شخصیت تاکایا کوردا (Takaya Kurda) در مصاحبه با وب سایت Gameblog صحبت هایی به میان آورده و بیان کرده اند که نینتندو سوییچ، پلتفرم مناسبی برای مجموعه ی Yakuza نیست:

اگر واقع بین باشیم، [انتشار] Yakuza ۱ و ۲ برای Wii U شکستی قابل توجه بود. اما همچنان هدف ما توسعه ی بازی برای تمام پلتفرم های ممکن است و می دانیم که این موضوع برای ما مخاطبین زیادتری فراهم می کند که به ما اجازه می دهد مردمِ زیادتری جذب کنیم. اگر گفته شود که این [مجموعه] برای نینتندو سوییچ عرضه شود، من متقاعد شده ام که آن پلتفرم ایده آلی برای بازی های Yakuza نیست. شاید عموم مردم انتظار چنین بازی هایی برروی نینتندو سوییچ ندارند. این کنسول ممکن است برای بازی های متفاوتی قابل استفاده باشد و احتمالاً پلتفرم ایده آلی [برای سری Yakuza] نیست.

همچنین مشخص شد امکان انتشار این مجموعه برروی پلتفرم ایکس باکس وان نیز وجود دارد:

در رابطه با ایکس باکس وان، ما می توانیم آن را در نظر بگیریم. می دانیم که کاربران ایکس باکس وان ممکن است علاقه ی زیادتری به بازی هایی مانند Yakuza داشته باشند. این می تواند یکی از گزینه ها باشد.

با این که ایکس باکس وان همواره سابقه ی درخشانی با بازی های ژاپنی نداشته است اما در رویداد E۳ ۲۰۱۸ دو بازی ژاپنی Devil May Cry ۵  و Jump Force نمایش قابل توجهی در کنفرانس مطبوعاتی مایکروسافت داشته اند و می دانیم که بازی Nier: Automata نیز هم اکنون برروی این پلتفرم در دسترس قرار دارد. بنابراین ادامه ی این روند توسط بازی های Yakuza نمی تواند خیلی دور از ذهن باشد. درحال حاضر عنوان Yakuza Kiwami ۲ تنها برای پلتفرم پلی استیشن ۴ در حال توسعه می باشد و قرار است در تاریخ ۶ شهریور ماه ۱۳۹۷ (۲۸ اوت ۲۰۱۸ میلادی) برای این پلتفرم منتشر شود.