Mafia III در ابتدا یک مقدمه شوکه کننده داشته که بعدها به طور کامل حذف شده است

Mafia III یکی از عناوینی بود که بحث های جنجالی بسیاری در خود داشت. بازی به موضوعات سنگینی همچون جنگ و نژادپرستی می پرداخت و محتویاتی خشن همچون زبانی تند و جرم و جنایت در آن بیداد می کرد؛ اما ظاهرا استودیو هنگر ۱۳ (Hangar ۱۳) توسعه دهنده بازی، خط قرمزهایی هم داشت.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
Mafia III در ابتدا یک مقدمه شوکه‌کننده داشته که بعدها به طور کامل حذف شده است
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

آندرو ویلسون (Andrew Wilson)، تهیه کننده ارشد بازی در مصاحبه ای با Eurogamer اظهار داشته که در ابتدا افتتاحیه بازی بسیار جنجالی بود به نحوی که آن ها مجبور به حذف آن شدند. در ادامه صحبت های او را در این زمینه می خوانیم:

تمام آن شروع سرد بازی Mafia III، به طور کامل از سرورهای ما حذف شده است. این محتویات به معنای واقعی کلمه دیگر وجود ندارند. چرا که اگر آن محتویات بدون هیچگونه پیش زمینه و مقدمه ای اجرا می شد، افتضاح به نظر می رسید و واضح است که عدم ارتباط آن با بازی نیز شوکه کننده می شد. ما در آخرین لحظات به عقب برگشتیم و یک شروع سرد و خشن به بازی اضافه کردیم که واقعا یک مقدمه خشونت آمیز بود که در اصل لینکلن و دوستانش را نشان می داد که توسط عده ای غافلگیر شده بودند. این مقدمه بسیار خشن بود و لینکلن نیز برای فرار کردن باید از خشونت استفاده می کرد. این مقدمه قصد داشت که دلیل رفتن لینکلن به ویتنام را توضیح دهد. او در آخر یک پلیس را به قتل می رساند و مجبور می شود که به ویتنام فرار کند.

این مقدمه در مقایسه با سایر بخش های Mafia III خیلی هم دیوانه وار به نظر نمی رسد. طبق گفته های ویلسون، مشکل اصلی این بود که این مقدمه گمراه کننده بود:

لینکلن در مورد اتفاقاتی که در مقدمه رخ می داد خیلی حرف نمی زد. فکر می کنم ما یک سکانس به آن اضافه کردیم که در آن لینکلن گفتگویی با این کشیش، پدر جیمز، داشت و آن ها کمی در این مورد صحبت می کردند؛ با این وجود ما خیلی به این سکانس نپرداختیم. شخصیت هایی در این مقدمه حضور داشتند که او بعدها با آن ها روبرو می شد اما این هم چندان راضی کننده نبود. این مقدمه به جای آن که شما را با خود همراه کند و در نقش لینکن قرار دهد، به نحوی که نگران او شوید و بخواهید به او کمک کنید، زیادتر یک ذهنیت اولیه ناخوشایند برای شما ایجاد می کرد؛ بنابراین به خاطر بازخوردی که داشتیم، این مقدمه را حذف کردیم.

این مقدمه سرد ممکن است که حذف شده باشد، با این وجود هنگر ۱۳ ابایی از مطرح کردن موضوعات جنجالی در آثار آتی خود ندارد. این استودیو که اخیرا فرایندهای عملیاتی خود را گسترش داده است، در حال کار برروی یک آی پی تریپل A جدید است که با “مباحث و موضوعاتی بسیار مهم و سنگین” سروکار دارد. مطمئنا تجربه عنوان بعدی هنگر ۱۳ جالب خواهد بود.

Mafia III هم اکنون برروی پلتفرم های پلی استیشن ۴، رایانه های شخصی، اکس باکس وان و سیستم عامل مک در دسترس قرار دارد. برای آشنایی زیادتر با این عنوان پیشنهاد می کنم نقد و بررسی Mafia III را به قلم کسری کاظمی مطالعه نمایید.