بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E۳ ۲۰۱۸

تقریباً سه سال از عرضه بازی Halo ۵: Guardians زمان می گذرد و معرفی و نمایش تریلر بازی Halo: Infinite به عنوان افتتاحیه کنفرانس مایکروسافت در رویداد E۳ ۲۰۱۸، بسیار شگفت انگیز و حماسی بود.

  1. ۸ ماه،۱ هفته قبل
بازگشت به ریشه‌ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

گرچه بعدها فهمیدیم که این تریلر زیادتر یک «دموی نمایشی از موتور» این بازی بود تا توانایی های موتور بازیسازی اسلیپ اسپیس (Slipspace) استودیوی ۳۴۳ ایندستریز (۳۴۳ Industries) را به رخ بکشد و لزوماً محتوای درون این عنوان را به نمایش نمی گذاشت. با این وجود، تصمیم گرفتیم تا تحلیلی داشته باشیم بر نمایش بازی Halo: Infinite در نمایشگاه E۳ ۲۰۱۸ و اطلاعاتی که از آن در اختیار داریم را با هم مرور کنیم.

پس از اینکه قرارداد مایکروسافت با استودیوی بانجی (Bungie) به پایان رسید و این استودیو مشغول توسعه بازی Destiny شد، ردموندی ها وظیفه ساخت و توسعه این سری را به استودیوی نوپای ۳۴۳ ایندستریز دادند. این استودیو که در سیاتل واشنگتن واقع شده، یکی از تیم های توسعه بازی های ویدیوییِ پرچمدار مایکروسافت محسوب می شود که تاکنون ساخت عناوینی نظیر بازی Halo ۴، بازی Halo ۵: Guardians و بازی Halo Wars ۲ و چندتایی دیگر را در کارنامه کاری خود می بیند. حضور صدها توسعه دهنده از جمله کسانی که سابقاً برروی سری Halo کار می کرده اند، تیم قدرتمندی را برای به عهده گرفتن مسئولیت توسعه این سری تیراندازی اول شخصِ فضایی شکل داده است.

Halo: Infinite نسخه جدید سری بازی های محبوب Halo محسوب می شود که دنباله مستقیم بازی قبلی این مجموعه یعنی عنوان Halo ۵: Guardians است. تریلر معرفی این بازی به عنوان افتتاحیه کنفرانس مایکروسافت در E۳ ۲۰۱۸ پخش شد و نخستین نگاه به ماجراجویی های جدید مستر چیف (۳۴۳ Industries) را ارائه داد.

بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018

تریلر بازی Halo: Infinite که در جریان کنفرانس ایکس باکس پخش شد، زیادتر یک دموی تکنیکی بود تا توانایی ها و قابلیت های موتور بازیسازی اسلیپ اسپیس استودیوی ۳۴۴ ایندستریز را که قادر به اجرای آن هاست، به تصویر بکشد. پس از معرفی این بازی، کریس لی (Chris Lee)، رئیس استودیوی ۳۴۳، با انتشار مطلبی که همه هواداران سری Halo حتماً از آن خبر دارند، بیان کرد که آن ها ایده های بسیار جاه طلبانه ای برای Halo: Infinite در ذهن دارند که باید به تکنولوژی جدیدی برای تحقق آن ها دست پیدا کنند. هرچه که در این تریلر به تصویر کشیده شد، در موتور این بازی اجرا شده بود و لزوماً به این معنا نیست که بازی نهایی نیز به همین شکل خواهد بود. لی تاکید داشت که «راه زیادی» تا عرضه این بازی باقیست و وی اطمینان دارد که Halo: Infinite نسبت به الان تا زمان انتشارش، به «تکامل» خواهد رسید. در حقیقت باید بگوئیم که که تریلر معرفی این عنوان، در حقیقت بازی Halo: Infinite نبود و مایکروسافت زیادتر می خواست تا چیزی که احتمالاً این بازی قرار است باشد را به تصویر بکشد. هرچند با همین حال هم این تریلر بسیار چشمگیر بود و بیش از هر چیزی دنیای پر زرق و برق آن که مملوء از موجودات جدیدی بود به چشم می آمد. حالت Warzone بازی Halo ۵: Guardians، نشان دهنده Haloای در مقیاسی عظیم بود و طبیعی ست که فکر کنیم ۳۴۳ قصد دارد تا Halo: Infinite نهایی، به صورت کلی چنین مقیاس بزرگی داشته باشد.

بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018

پایان داستان بازی Halo ۵، نشان می داد که احتمالاً شخصیت محبوب کورتانا (Cortana) شخصیت شرور نسخه بعدی این سری باشد. چند سال پیش و زمانی که ۳۴۳ ایندستریز مسئول توسعه این مجموعه شد، اعلام کرد که Halo ۴ آغازگر یک سه گانه جدید در سری Halo خواهد بود که احتمالاً Halo: Infinite سومین و آخرین نسخه این سه گانه است. داستان بازی Halo Wars ۲ نیز برروی داستان این بازی تاثیر دارد اما هنوز مشخص نیست که آیا شخصیتی از آن بازی در جدیدترین دنباله اصلی این سری نیز حضور خواهد داشت یا خیر؟ پایان افسانه ای Halo ۵ نیز ما را به این نتیجه رساند که حلقه جدیدی از Halo برای بازی کردن از راه خواهد رسید.

هرچند با توجه به چیزهایی که تاکنون گفته شده، نباید Halo: Infinite را یک بازی بدانیم (منظور این است که توسعه این بازی هنوز در اوایل راه خود به سر می برد)، اما مشخص است که این بازی از نظر داستانی دنباله عنوان Halo ۵: Guardians خواهد بود و قرار است ادامه داستان آن را روایت کند و زیادتر برروی شخصیت محبوب مستر چیف تمرکز داشته باشد. تقریباً همه هواداران این سری بر این نکته متفق القول هستند که Halo ۵ فاصله زیادی با چیف گرفته بود و بازی بازان مدت زمان زیادی را در قالب شخصیت Agent Locke بازی می کردند. هواداران اصیل سری Halo، زیادتر خواهان تمرکز برروی شخصیت محبوبشان، مستر چیف هستند و اینطور که پیداست، ۳۴۳ تصمیم گرفته تا این بار تمام تمرکز خود را برروی این شخصیت بگذارد و خلاء نسخه قبل را پر کند. فرانک اُکانر (Frank O’Connor) در این باره گفته که Halo Infinite قرار است بار دیگر برروی تیم آبی (Blue Team) و Fireteam Osiris تمرکز داشته باشد و به همین جهت مستر چیف کلیدی ترین نقش این داستان را بر عهده خواهد داشت. جهان Halo فرصت های زیادی برای داستان سرایی دارد بنابراین Halo: Infinite از این نظر و با در نظر گرفتن این اوصاف، هیجان انگیز خواهد بود.

نکته ای که در این تریلر خودنمایی می کرد و یکی از کاربران وب سایت ردیت نیز به آن پی برده بود این است که در ثانیه های ابتدایی این ویدیو شاهد کدی مورسی بودیم که با رونویسی آن عبارت «SOS ZETA HALO GRD» بدست می آید. با وجود اینکه هنوز مشخص نیست منظور از GRD (شاید Guardian) چیست، اما «SOS ZETA HALO» منظوری کاملاً واضح دارد. در افسانه ها و روایت های قدیمی Halo آمده است که Zeta Halo در اصل Installation ۰۷، یکی از هفت حلقه باقی مانده هیلو است. همانطور که در کتاب Halo: Hunters After Dark نیز آمده، این مکان خانه ای از موجوداتی گوزن مانند است که در تریلر این بازی نیز به تصویر کشیده شدند.

کد مورسی این صحنه که پس از رونویسی آن، عبارت «SOS ZETA HALO GRD» بدست می آید، نشان از جریان داشتن این بازی در Zeta Halo دارد.

بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018

یکی دیگر از نکاتی که نشان از جریان داشتن این بازی در Zeta Halo دارد، وجود نشانه های باستانی است. ممکن است در بازه ای شاهد نمایش انسان های باستانی هم باشیم و این علائم نشانه ی خوبی برای باورپذیری این مسئله دارند. Zeta Halo مملو از انسان هایی ست که آینده را پیش بینی کرده اند، بنابراین همه چیز دست در دست هم داده اند تا این گمانه زنی قوت زیادی داشته باشد.

صحنه ای که نشان از حضور انسان های باستانی در این بازی دارد.

بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018

نشانه دیگری که اطلاعات زیادتری از مکان Halo: Infinite به ما می دهد، توسط یکی از کاربران توییتر بدست آمده است. Masterz۱۳۳۷ موفق شده با نمایشگر ۴K تصویری از دراگ شیپ های Pelican بدست آورده که تاریخ ۵/۲۷/۲۵۶۰ را نشان می دهد. این اطلاعات به این معناست که Halo: Infinite حدود یک سال و نیم پس از وقایع بازی Halo ۵: Guardians جریان دارد.

بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018

از آنجایی که به احتمال زیاد این بازی در Zeta Halo جریان دارد و داستان Halo ۵ را دنبال می کند، می توانیم سرنخ ها را کنار هم آوریم. در جریان وقایع Halo: Primordium، پیشگامان Zeta Halo انسان ها را در در جایی به اسم Palace of Pain در تله انداختند. در آنجا، آن ها را تحت تاثیر آزمایش هایی دلهره آور با Flood قرار دادند تا به هسته جدیدی دست پیدا کنند. پس از آن، پیشگامان Halo Arrays را اخراج کردند، اما این احتمال وجود دارد که Flood زنده باقی مانده باشد چراکه در یک مرکز تحقیق محافظت شده نگه داری می شده است. بنابراین شاید ما مجبوریم با آن ها مبارزه کنیم.

با این حال، زمانی که مبارزه چیف و متحدانش با کورتانا را در نظر بگیریم، اطلاعات بسیار کمی بدست می آید. یکی از کاربران ردیت توانسته تا شماره سریال تراشه ای که مستر چیف در سر خود قرار می دهد را بدست آورد. تا بدین لحظه هیچ کدام از این اعداد که ۰۴۴۳-۰ را نشان می دهد، قطعی نیستند اما به احتمال زیاد، عدد آخر ۰ نباشد و کلمه D برروی آن حک شده است.

آیا اینبار هوش مصنوعی جدیدی همراه مستر چیف خواهد بود؟

بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018

از آنجایی که شماره سریال تراشه کورتانا با D به پایان نمی رسد، پس همراه هوش مصنوعی مستر چیف کورتانا نیست. به علاوه بر اساس اطلاعات موجود از جهان Halo، هیچکدام از هوش های مصنوعی چنین شماره سریالی ندارند بنابراین احتمالاً یک شخصیت جدید را شاهد هستیم. هرچند پیش بینی می شود که نام این هوش مصنوعی دوراندال (Durandal) است. دلیل چنین قضیه ای را می توان در The Song of Roland جستجو کرد.

در کمیک حماسی Halo: Library Edition به این نکته اشاره شده که Song of Roland نقش مهمی در Halo بعدی خواهد داشت. در این داستان، گانِلون (Ganelon)، به فرانکیش رونالد (Frankish Roland) خیانت می کند و رونالد در مبارزه ای شجاعانه کشته می شود. با این حال، گانلون پس از این مبارزه بسیار ضعیف شده و مجبور می شود که در را برای ورود Frankish king Charlemagne باز کند تا جنایتکاران را شکست دهد. دوراندال نام شمشیر رونالد است و از همان فلزی ساخته شده که Joyeous و کورتانا نیز با آن ساخته شده اند.

بنابراین پیداست که دوراندال کمک بزرگی برای رونالد بوده و به احتمال زیاد، هوش مصنوعی UNSC در بازی Halo: Infinite که مقابل کورتانا قرار می گیرد، همان باشد. گرچه رونالد احتمالاً مرده است، اما این امر به طور بالقوه ای مستر چیف را که زیادتر به Charlemagne شباهت دارد را کمک می کند تا نهایت استفاده را از وضعیت وخیم کورتانای ضعیف شده ببرد. از آنجایی که در جایی از داستان Halo: Tales، کورتانا خود را به عنوان « joyous» توصیف می کند، می توان مطمئن بود که دوراندال جزوی از این بازی خواهد بود.

در رابطه با حضور احتمالی کورتانا در این بازی صحبت کردیم، مدتی پیش گزارشی منتشر شد که نشان می دهد مارتی اُدانل (Marty O’Donnell)، آهنگساز چهار نسخه قبلی این سری برای ساخت موسیقی متن این بازی بازخواهد گشت. او عکسی از خود و جین تیلور (Jen Taylor) و جوزف استاتن (Joseph Staten) در شبکه اجتماعی توییتر به اشتراک گذاشته که گمانه زنی های زیادی را شکل داده است. آیا این احتمال وجود دارد که استاتن نگارش داستان بازی Halo Infinite را بر عهده داشته باشد؟ بنابراین بی شک کورتانا نقشی مهم در این بازی خواهد داشت اما جبهه او موضوع اصلی ما خواهد بود که برای مشخص شدنش باید صبر کنیم.

کورتانای دوست داشتنی، مستر چیف را تنها گذاشته است.

بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018

بازی Halo: Infinite از سبک هنری جدیدی بهره می برد که نسبت به نسخه های اصلی این سری، از جذابیت زیادتری برخوردار است. نیکولاس بوویر (Nicolas Bouvier)، که از زمان توسعه بازی Halo ۴ جزوی از تیم توسعه این سری بوده و در حال حاضر به عنوان کارگردان هنری پروژه Halo: Infinite نقش دارد، در این باره اظهار داشت که سبک جدید این بازی «الهام گرفته از قسمت های نمادین و تاریخی سری بازی های Halo» است. هرچند که استودیوی ۳۴۳ ایندستریز تلاش دارد تا این سری را مدرن تر از گذشته کند و از زیادتر قدرت کنسول های ایکس باکس بهره ببرد. کلاه ایمنی مستر چیف به عنوان یکی از نشانه های سبک هنری جدید این بازی محسوب می شود که می توانید تصویر آن را از زیر مشاهده کنید:

کلاه خود مستر چیف، نشان دهنده سبک هنری جدید این بازی است.

بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018

جهان پویا و زنده بازی Halo: Infinite شامل محیط های متنوعی نظیر جنگل های سرسبز، بیابان های بزرگ، قله های برفی کوه ها و دریاچه هایی آرام است که با موجودات و حیوانات متنوعی پر شده است. مواردی که در این تریلر به وضوح نشان داده شد. هرچند همانطور که پیشتر اشاره کردیم، تریلر معرفی Halo: Infinite زیادتر یک دموی تکنیکی از موتور توسعه آن بود و صحنه های به تصویر کشیده شده لزوماً در بازی نهایی وجود نخواهند داشت. اما با توجه به صحبت های سازندگان، به نظر می رسد که Halo جدید همانند نسخه قبلی این سری از نظر گرافیکی پیشرفت زیادی داشته باشد. هرچند با توجه به اول شخص بودن این سری نباید انتظار جلوه های بصری پرجزئیات و بافت های باکیفیت را داشت، اما اگر کیفیت نهایی این بازی همانند تریلر معرفی آن باشد، Halo از این نظر نیز پیشرفت زیادی به خود دیده است. آب و هوایی که پویا به نظر می رسد و از تنوع بالایی هم برخوردار است، مناظر دلنشین و زیبا، موجودات جدید و کرگدن مانند، انیمیشن های روان باعث شده تا امید زیادی به گرافیک نهایی این محصول داشته باشیم.

محیط های بزرگ، پهناور و پویا اشتیاقمان برای تجربه Halo بعدی را زیاد کرده است

بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018

با در نظر گرفتن گزارش دیگری که قبلاً منتشر شده و در آن آمده بود که استودیوی ۳۴۳ ایندستریز قصد استخدام یک مهندس ارشد گرافیک بوده است، می توان به جزئیات زیادتری از این بازی دست پیدا کرد. در آن آگهی استخدام آمده که اگر گرافیک خیره کننده با رزولوشن ۴K و نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه متقاضی مدنظر را خوشحال می سازد، این بهترین موقعیت شغلی برای او خواهد بود. بنابراین می توان انتظار داشت که Halo: Infinite از گرافیکی ۴K پشتیبانی کند و نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه نیز تجربه لذت بخشی را ارائه دهد. با توجه به توان سخت افزاری بالای ایکس باکس وان ایکس، رسیدن به چنین کیفیتی خیلی هم دور از ذهن نیست.

طراحی هنری این بازی نیز عالی به نظر می رسد.

بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018

همانطور که در بازی های قبلی این مجموعه مشاهده می شد، انتظار می رود که Halo: Infinite نیز از همان فرمول تیراندازی اول شخصی استفاده کند که این مجموعه را به موفقیت رسانده و منحصر به فرد کرده است. آهسته کردن گیم پلی برای تیراندازی بهتر یکی از ویژگی های جذاب Halo است ک به احتمال زیاد در Halo: Infinite نیز وجود خواهد داشت و یحتمل با ایده های جدید به تکامل برسد.

تریلر این بازی بیش از هر چیزی برروی محیط بزرگ این عنوان تمرکز داشت. شاید این توجه ویژه، نشان از این نکته داشته باشد که احتمالاً Halo: Infinite یک عنوان جهان باز (Open World) خواهد بود و یا محیط های بزرگی دارد که بازی بازان می توانند به کاوش در آن بپردازند. این روزهای بازی های زیادی به سمت جهان باز شدن پیش می روند و اکثر سازندگان چنین سبکی را می پسندند، شاید مایکروسافت و ۳۴۳ ایندستریز نیز چنین تصمیمی را برای این سری گرفته اند. بنابراین اگر این مورد تایید شود، نباید خیلی تعجب کنیم.

گرچه ویژگی تقسیم صفحه نمایش (Split Screen) در بخش چند نفره محلی بازی Halo ۵ وجود نداشت، اما واکنش علاقه مندان استودیوی ۳۴۳ ایندستریز را وادار به تغییر تصمیمش کرد؛ آن ها در گذشته اعلام کرده بودند که این ویژگی به این سری بازخواهد گشت و احتمالاً Halo: Infinite نقطه بازگشت این ویژگی جذاب باشد تا بازی بازان برای مدت های طولانی و در کنار دوستان خود به تجربه این بازی بپردازند.

در نقطه ای از این تریلر، شاهد وسیله نقلیه چهار چرخ بزرگی بودیم که برروی جاده های خاکی راه می رفت. Warthog یکی از اصلی ترین شاخصه های سری بازی های Haloست بنابراین وجود این وسلیه نقلیه در این بازی قطعی است. از آنجا گفته شده شاید Halo: Infinite یک بازی جهان باز و یا حتی یک عنوان آنلاین باشد، حضور چنین وسیله نقلیه ای می تواند کمک زیادتری به گیم پلی آن کند.

بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018

متاسفانه این تریلر اصلاً نشان نداد که Halo: Infinite حاوی چه بخش هایی خواهد بود و آیا شاهد حالت Warzone خواهیم بود یا خیر؟ از توانایی های حرکتی جدید اسپارتان ها هم چیز زیادی دستگیرمان نشد. دید مثبت فیل اسپنسر به رایانه های شخصی و قابلیت مادسازی نشان از این دارد که احتمالاً Halo: Infinite نیز چنین قابلیتی را در خود داشته باید هرچند هنوز چیزی در این باره تایید نشده است.

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، مارتی اُدانل برای ساخت موسیقی متن این بازی باز خواهد گشت. وی ساخت موسیقی چهار نسخه نخست این مجموعه را در کارنامه کاری خود دارد و اگر سابقه کاری او را معیار قرار دهیم، به این نتیجه می رسیم که Halo: Infinite نیز موسیقی متن زیبایی خواهد داشت. موردی که در تریلر معرفی این بازی نیز پیدا بود. موسیقی حماسی و در عین حال دلنشین و متناسب با صحنه های به نمایش در آمده.

فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش ایکس باکس مایکروسافت در کنفرانس خبری این شرکت در رویداد E۳ ۲۰۱۸ اطلاعاتی از نسل بعدی کنسول های ایکس باکس ارائه داد که با اسم رمز «اسکارلت» شناخته می شود. البته وی به این نکته اشاره کرد که این کنسول زودتر از سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه نخواهد شد؛ به همین جهت، گزارش های مکرر در این باره و توجه به صحبت های کریس لی که بیان کرده بود که Halo: Infinite راه طولانی ای تا انتشار دارد، می توان گفت که نسخه جدید سری بازی های Halo احتمالاً یک عنوان نسل بعدی خواهد بود و برروی نسل جدید کنسول های ایکس باکس منتشر خواهد شد. هرچند که هنوز قطعیتی در این باره وجود ندارد و زیادتر یک حدس و گمان است.

از سوی دیگر، کریس لی در نوشته خود به این نکته اشاره کرده بود که Halo: Infinite نشان دهنده «تغییر رویکرد و رویه این شرکت با کارهایی که تاکنون انجام می داده اند» خواهد بود. برخی گزارش ها حاکی از آن است که Halo: Infinite در قالب دو نسخه عرضه خواهد شد. شایعه شده که به احتمال زیاد، بازی Halo: Infinite به دو قسمت تک نفره و چند نفره تقسیم شده است. برد سمز، یکی از منابع آگاه مایکروسافت، اعلام کرده که شنیده مایکروسافت احتمالاً بخش تک نفره Halo: Infinite را در اواخر ۲۰۱۹ میلادی عرضه سازد و بخش چند نفره آن نیز در سال ۲۰۲۰ در دسترس قرار خواهد گرفت. لی در همان مطلبش گفته که Halo: Infinite تصمیم دارد تا بازی بازان را به «سمت و سویی غیرمنتظره و جدید» سوق دهد؛ که می توان اینطور برداشت کرد که منظور وی، تحول سیستم عرضه، داستان و یا هر چیز دیگری است.

این در حالی است که گفته شده استودیوی ۳۴۳ ایندستریز تصمیم دارد تا بازی Halo: Infinite را بر اساس بازخورد طرفداران و با دریافت نظرات و پیشنهادات آن ها بسازد. به این معنا که بازی بازان در طول مراحل توسعه این بازی قادر به تجربه آن خواهند بود و می توان بخش هایی از آن را تجربه کنند. مایکروسافت پیشتر چنین رویه ای را برای عرضه برخی محصولاتش دنبال کرده بود اما اتخاذ چنین روشی برای عرضه نسخه جدید سری Halo که محبوبیت و عظیمت زیادی نزد طرفداران ایکس باکس دارد، نشان از تحول اندیشه های ردموندی ها دارد.

بازگشت به ریشه ها در عین تکامل | تحلیل نمایش Halo: Infinite در E3 2018

با تمامی این گفته ها، بازی Halo: Infinite به این زودی ها منتشر نخواهد شد. استودیوی ۳۴۳ تاکید داشته که زمان زیادی برای ساخت این بازی می خواهد تا «بازی مناسبی» برای طرفداران به ارمغان آورد. تجربه عرضه Halo ۵ آن ها را مصمم کرده تا در عرضه نسخه جدیدی از این سری هیچگاه عجله نکنند. Halo یکی از بزرگترین و محبوب ترین سری بازی های صنعت بازی های ویدیویی محسوب می شود که هواداران زیادی دارد و قطعاً دانستن این نکته که زمان زیادی تا عرضه این بازی باقی مانده، طرفداران را ناامید می سازد.

در پایان باید بگوئیم که تریلر معرفی Halo: Infinite بیش از آنچه که نشان از تکامل و ایده های جدیدی برای این سری داشت، زیادتر نشانه ای از تحول اندیشه ها و برنامه های مایکروسافت برای نسل فعلی و آینده بوده است. معرفی این بازی در ابتدای کنفرانس مایکروسافت به همه نشان داد که آن ها وارد مسیر تازه ای شده اند و می خواهند از اشتباهات گذشته خود درس بگیرند. ۳۴۳ ایندستریز می خواهد پرچمدار اصلی سبک اکشن اول شخص در بازار باشد و ابزار این کار سری محبوب Halo و موتور اسلیپ اسپیس هستند؛ شاید مدت ها زمان ببرد که یک IP جدید به سطح محبوبیت این مجموعه برسد اما آن ها آنقدر خوش شانس بودند که خیلی زود کنترل مجموعه ای را بدست گرفتند که از تاریخ غنی برخوردار بوده است و علاقه مندان زیادی در سراسر جهان دارد. «توجه به بازی های انحصاری» و «کمبود آن ها» باعث شده تا اینجای کار، مایکروسافت در نسل هشتم از سونی عقب بیفتد.

پس بهتر است اینطور بگویم، مایکروسافت با انتخاب تریلر معرفی این بازی برای افتتاحیه کنفرانسش در E۳ ۲۰۱۸، خواست تا ضمن معرفی نسخه جدید سری محبوب Halo، از برنامه هایش نیز پرده برداری کند. درس گرفتن از اشتباهات کارهای قبلی و تلاش برای پر کردن خلاء آن ها هم برای نسخه جدید Halo صدق می کند هم برای برنامه های مایکروسافت در نسل هشتم و فراتر از آن؛ ردموندی ها این مورد را در ادامه کنفرانس خود به وضوح نشان دادند: معرفی استودیوهای فرست پارتی جدید و بازی های تازه. مورد دوم، توجه به بازی های انحصاری و فرصت هایی که دارند. ۳۴۳ ایندستریز تلاش دارد تا از ریشه ها و فرصت های داستان سرایی جهان Halo بهترین استفاده را ببرد و به همین جهت مجاب شده تا بار دیگر مستر چیف را به صحنه برگرداند و در عین حال آن را به تکامل برساند. قطعاً این مورد را هم در ادامه کنفرانس مایکروسافت دیدید، معرفی نسخه جدید IPهای معروف این شرکت با ویژگی های تکامل یافته و بازگرداندن بازی های قدیمی نظیر Batteloads. عنوان Halo: Infinite هم برای ۳۴۳ ایندستریز و هم برای مایکروسافت یک شروع مجدد محسوب می شود که امید زیادی به آن دارند و معرفی کوتاه و پر از ابهام این بازی نیز نتوانسته جلوی عطش طرفداران چندین ساله آن را بگیرد.

بازی Halo: Infinite در تاریخ نامشخصی برای پلتفرم های ایکس باکس وان و ویندوز ۱۰ عرضه و منتشر خواهد شد.