نقد ها و نمرات Octopath Traveler منتشر شد

تنها چند ساعت به انتشار عنوان جذاب و دوست داشتنی Octopath Traveler باقی مانده است. حال با وب سایت گیمفا همراه شوید تا نگاهی بر نقد ها و نمرات منتشر شده داشته باشیم.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
نقد‌‌ها و نمرات Octopath Traveler منتشر شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بازی Octopath Traveler، جدید ترین ساخته اسکوئر انیکس (Square Enix) برای کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ محسوب می شود. در این عنوان نقش آفرینی کلاسیک ژاپنی، بازی بازان می توانند داستان ۸ شخصیت قابل بازی را دنبال کرده و در دنیای جذاب و چشم نواز ساخته شده توسط طراحی موسوم به “HD-۲D” به گشت و گذار و اکتشاف مشغول شوند. هرکدام از این شخصیت ها دارای ویژگی های شخصی، داستان منحصر به فرد و قابلیت های خاصی هستند. اما این بازی با عناوین دیگر سبک نقش آفرینی ژاپنی متفاوت است؛ دیگر خبری از داستان تکراری نجات دنیا نیست و روند غیر خطی گیم پلی و روایت داستان به بازی بازان اجازه می دهد تا با سرعت و شخصیت های مد نظر از آن لذت ببرند. حال آیا Octopath Traveler، توانسته است در سطح انتظارات بالای طرفداران ظاهر شود؟

Digitally Downloaded ۱۰۰/۱۰۰

Octopath Traveler، یک بازی زیباست که تکراری نمی شود. این عنوان یک داستان پر پیچ و خم دارد که به طرزی شجاعانه تلاش می کند تا به هشت شخصیت اصلی بازی، زمان و محدوده ای که در بازی های ضعیف تر به هر شخصیت اختصاص می یابد را ارائه دهد. همچنین این عنوانی است که با شجاعت، داستان بازی را تماماً به شخصیت ها اختصاص می دهد. دنیای بازی هر چه قدر هم که خشن باشد، باز هم نسبت داستان شخصی پروتاگونیست ها، در جایگاه ثانویه قرار می گیرد. این میزان از جاه طلبی بسیار تحسین برانگیز است؛ مخصوصاً به خاطر این که Octopath Traveler از Sprite ها استفاده می کند. شخصیت های کوچک دو بعدی حتی از مربع های کوچک تری تشکیل شده اند. مردم باید این بازی را تجربه کنند؛ حتی فقط به خاطر این که متوجه شوند که هر چیز فوق العاده ای نیاز نیست تا گرافیک واقع گرایانه داشته باشد.

Nintendo Life ۹۰/۱۰۰

گیم پلی الهام گرفته شده از بازی های کلاسیک، موسیقی هماهنگ و رویکرد منحصر به فرد در روایت داستان، این عنوان را به چیزی تبدیل می کند که دوست ندارید از دست بدهید. این بازی قطعاً باید خریداری شود.

Polygon

تمام المان های Octopath Traveler به شکلی استادانه در کنار هم قرار گرفته تا تجربه ای جدید در سبک نقش آفرینی ژاپنی را بسازند. با این که روح بازی های کلاسیک را در خود دارد. اما هیچ وقت عنوانی مشتق شده از آن ها نیست. این بازی به جای این که تنها یک تله برای نوستالژی باشد، واقعاً مانند این بوده که یک نقش آفرینی ۱۶ بیتی به چیزی جدید تکامل پیدا کرده است.

Kotaku

Octopath Traveler، یک بازی زیبا به همراه یکی از بهترین موسیقی هایی است که تا به حال شنیده ام. سیستم مبارزات فوق العاده است و امیدوارم که در عناوین آینده اسکوئر انیکس نیز استفاده شود. تعداد زیادی از ایده های خوب در این جا وجود دارد. اما بازی زیادی مبتنی بر گرایند (Grind)، خیلی تکراری و پر از مشکلات ساختاری است که باعث می شوند تا این بازی به عنوان چیزی زیادتر از یک آزمایش شکست خورده دیگر در سبک نقش آفرینی ژاپنی دیده نشود.

Eurogamer توصیه می شود

Octopath Traveler از آن عناوینی است که به خاطر “کلاسیک و قدیمی بودن”، کنار گذاشته می شود. اما این به معنی نادیده گرفتن نوآوری های کاریزماتیک در مبارزات و ساختار جالب، جدا شده و سختگیرانه ی روایت داستان است

Destructoid ۷۵/۱۰۰

Octopath Traveler ،یک پیروزی کوچک است برای این که اکثراً به قول خود یعنی نشان دادن ۸ داستان که ارزش دنبال کردن را داشته باشند، عمل می کند.

GameSpot ۸۰/۱۰۰

شما با یکی از جالب ترین و مفید ترین بازنگری های طراحی ظاهری عناوین کلاسیک طرف هستید. احتمالاً به دلیل روایت داستان قطعه قطعه، Octopath Traveler، طرفداران و مخالفان مختلفی را پیدا خواهد کرد. اما با وجود نقاط منفی، این یک بازی با ارزش است. نقاط مثبت این عنوان به قدری خوب هستند که نمی توان آن ها را انکار کرد.

IGN ۹۳/۱۰۰

Octopath Traveler، یک نقش آفرینی رویایی بوده که به واقعیت تبدیل شده است. در حالی که هر دو بخش سیستم مبارزات و طراحی ظاهری آن به شکلی دوست داشتنی به دوران Super SNES، ادای دین می کنند، بازی فرمول قدیمی را به صورتی جذاب و جالب رو به جلو سوق می دهد. این فقط یک عنوان کلاسیک با روکشی مدرن نبوده، بلکه تجلیلی بی نظیر با ایده های واقعاً جدید است که در نوار فوق العاده ی ویژگی های قدیمی و جدید پیچیده شده است. با این که هشت شخصیت بازی می توانستند از ارتباط زیادتری میان خود بهره ببرند. اما من بشدت منتظر بازگشت به بازی و تکمیل داستان تمام شخصیت ها، اکتشاف در محل های فرعی، مبارزه با باس های اختیاری و باز کردن آخرین کلاس ها هستم.

نقد  ها و نمرات Octopath Traveler منتشر شد