رمدی بدون مایکروسافت قادر به عرضه ی دنباله ی Alan Wake و Quantum Break نیست

طرفداران عنوان Alan Wake برای مدتی طولانی از استودیوی رمدی (Remedy Entertainment) درخواست داشتند که دنباله ای برای این عنوان منتشر کند.

  1. ۶ ماه،۱ هفته قبل
رمدی بدون مایکروسافت قادر به عرضه‌ی دنباله‌ی Alan Wake و Quantum Break نیست
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

رمدی نیز از طرف دیگر به ساختن دنباله ی این مجموعه علاقه نشان داده است اما این استودیو اشاره کرده که قادر نیست برای بازی هایی که با همکاری مایکروسافت (Microsoft) ساخته، دنباله ای بسازد.

در مکالمه ای با Gamindustry مدیر استودیوی رمدی یعنی ترو ویرتالا (Tero Virtala) درباره ی جدیدترین عنوان معرفی شده ی این استودیو یعنی Control و بازی هایی که هیچ وقت دنباله ی آن ها ساخته نشد صحبت کرد.

طبق صحبت های ویرتالا دلیل این که این استودیو نمی تواند دنباله ی Alan Wake را بسازد این است که ناشر این عنوان مایکروسافت است و مایکروسافت نمی خواهد رمدی دنباله ی این بازی را بسازد.

او همچنین اشاره کرد که دنباله ی Quantum Break نیز ساخته نخواهد شد چراکه مالک این آی پی مایکروسافت است و مایکروسافت تصمیم گرفته این مجموعه ادامه پیدا نکند. ترو ویرتالا به سایت Gamindustry گفت:

Alan Wake واقعاً جالب بود اما این پروژه با همکاری مایکروسافت انجام شد. به دلایل خاصی، دنباله ای برای این عنوان ساخته نشد. Quantum Break نیز همین طور است. همچنین ما تلاش زیادی برای ساختن دنیا، شخصیت ها و داستان کردیم اما این آی پی هنوز متعلق به مایکروسافت است و آن ها تصمیم گرفتند که ادامه پیدا نکند.

او در ادامه افزود در حالی که استودیو تا کنون دو بار در این شرایط قرار گرفته است، خواستار آزادی عمل زیادتری برای عنوان جدیدشان، Control، است و نمی خواهد دوباره در همان وضعیت قرار گیرد.

این استودیو همچنین مدتی پیش اشاره کرده بود که صاحب آی پی Alan Wake است و از صمیم قلب آن را دوست دارد. می توانید جزئیات زیادتر مربوطه را در اینجا مشاهده کنید.

این سخنان با ادعاهای گذشته ی رمدی در تناقض است. به نظر می رسد علت اینکه استودیوی رمدی نمی تواند دنباله ی Alan Wake را بسازد این است که به دنبال ناشری برای انتشار آن می گردد.

همچنین طبق صحبت های فیل اسپنسر (Phil Spencer) همان طور که رمدی علاقه ای به ساخت دنباله ی Alan Wake ندارد مایکروسافت هم علاقه ای به آن ندارد.

نظر شما چیست؟ آیا رمدی چاره ای جز رها کردن Alan Wake دارد؟ نظراتتان را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.