خطای سهوی در برنامه « دورهمی »

قصد مهران مدیری توهین به اهل سنت نیست

کارشناس مذهبی صدا و سیما : خودتان بهتر می دانید که هر گونه تعرض به شخصیت های مورد احترام اهل سنت به فتوای رهبر انقلاب شرعا حرام است و صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم هرگز اجازه نزدیک شدن به این خط قرمزها را به کسی نداده و نخواهد داد.

  1. دوشنبه ۲۵ مرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۱۴ (۳ سال،۱۲ ماه قبل)
لینک های دانلود: mp4 (۲٫۲ MB) webm (۱٫۲ MB)

محمدرضا زائری: من به دلیل آشنایی با جایگاه صحابه و شخصیت هایی چون جناب طلحة الخیر و جناب زبیر در نزد اهل سنت کاملا ناراحتی و آزردگی شما را درک می کنم ولی عموم مردم ما به دلیل عدم ارتباط نزدیک میان جامعه شیعیان و اهل سنت از این موضوع مطلع نیستند.

آقای مهران مدیری هم قطعا و بدون شک در ذکر نام این دو شخصیت تاریخی نه عمدی داشته اند و نه حتى احتمال چنین موضوعی را می داده اند، بلکه به طور طبیعی و کاملا عادی برای ذکر مثال چیزی بر زبان ایشان جاری شده و گفته اند. 

خودتان بهتر می دانید که هر گونه تعرض به شخصیت های مورد احترام اهل سنت به فتوای رهبر انقلاب شرعا حرام است و صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم هرگز اجازه نزدیک شدن به این خط قرمز را به کسی نداده و نخواهد داد.  

من که سالها کارشناس مذهبی صداو سیما بوده ام می توانم مثال های متعدد از حساسیت شدید نسبت به این موضوع را ذکر کنم.

آقای مهران مدیری به عنوان یک هنرمند طنزپرداز و نه شخصیت دینی مرتکب اشتباهی سهوی شده اند که قابل جبران است.  

با آگاهی کامل مراقب کسانی باشید که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و از این بهانه برای تشنج و فتنه انگیزی استفاده کنند که رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم چنان که جناب بخاری از أبوهریره نقل کرده است فرمود: "هناک الزلازل والفتن وبها یطلع قرن الشیطان " همه باید خیلی مراقب باشیم که شیطان از حساسیت های ما به نفع خودش استفاده نکند.

مهران مدیری در دور همی
همرسانی نوشتار: