چرا به نازنین بهاره تینا مجوز نمی دهند ! + عکس

در حالی که در سال های اخیر تعداد زیادی از فیلم های توقیف شده ایرانی به اکران درآمده اند اما فیلم "ارادتمند؛ نازنین بهاره تینا" به کارگردانی عبدالرضا کاهانی همچنان توقیف است و به نظر می رسد شرایط دشوارتری به نسبت سایر فیلم ها برای اکران دارد.

  1. ۵ ماه قبل
سه دختر یاغی که مجوز اکران نمی‌گیرند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به تازگی مجوز اکران فیلم دیگری از کاهانی با نام "خانم یایا" صادر شد و سخنگوی کارگروه اکران اعلام کرد که این فیلم قرار است در پاییز امسال اکران شود. با این حال کاهانی همچنان دغدغه اکران فیلم "ارادتمند؛ نازنین بهاره تینا" را دارد. او سایت ایتالیایی cinephilo گفت این فیلم یک تصویر واقع گرایانه است که باید اکران شود.

کاهانی درباره داستان فیلمش به cinephilo گفت: فیلم "ارادتمند" سندی از دختران یاغی حال حاضر ایران است. برشی از واقعیت که متأسفانه محدودیت های فیلم سازی در ایران باعث خودسانسوری شده است.

این کارگردان دربار کاراکترهای جنجالی فیلمش گفت: امثال نازنین، بهاره، تینا مصنوعی زندگی می کنند. بی خودی خوشحال اند و خنده هایشان تصنعی است. وقتی روابط اقتصادی در جامعه فاسد باشد، آن ها هم راه های دیگری برای موفقیت و پولدار شدن انتخاب می کنند.

وی افزود: در ایران زندگی واقعی را زیادتر در اتوموبیل ها، خانه ها و محیط های بسته می توان دید. آدم ها دنبال جایی هستند که کسی با آن ها کاری نداشته باشد و معمولا خوشگذرانی در پستوها شکل می گیرد.

این کارگردان تأکید کرد: من فیلسوف نیستم و ادعا نمی کنم از تماشاگران فیلم هایم زیادتر می دانم. اگر فیلم دروغین می ساختم مجوز نمایش می گرفتم. سانسورچی ها عاشق دروغ هستند.

کارگردان فیلم "استراحت مطلق گفت: پس از آن که در یک جشنواره خارجی جایزه ام را به مردم ایران تقدیم کردم، دشمنی ها با من آغاز شد. من فیلم ساز دولت ها نیستم.

"ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا" که سال ۹۴ ساخته شده، زندگی سه دختر با خاستگاه های فکری متفاوت را روایت می کند که هر سه از درد "بی شوهری" رنج می برند و همین می شود که به دل خیابان زده و با حضور در مهمانی ها و گعده های (دورهمی ها) مختلف به انتقام گیری از مردان دست می زنند.

طناز طباطبایی، مهناز افشار، آیدا ماهیانی و مهران غفوریان بازیگران اصلی این فیلم هستند و سحر دولتشاهی نیز در این اثر نقش آفرینی کرده است.