رپری که مجاز شد + عکس

تا کنون هیچ رپری در ایران مجوز فعالیت نگرفته است. یاسر بختیاری چند بار تا مرز گرفتن مجوز رفت و حتی قرار بود تیتراژ فیلم "بارکد" را هم بخواند ولی در نهایت این اتفاق نیفتاد.

  1. ۶ ماه،۱ هفته قبل
رپر معروف مجاز شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این خواننده در سریال جدید شبکه نمایش خانگی با نام "رقص روی شیشه" حضور خواهد داشت که باید ببینیم این اتفاق می افتاد یا خیر. اما در این حال روزنامه شهروند خبری را با تیتر "یک خواننده دیگر مجاز شد" کار کرده که منظورش آرمین زارعی (آرمین ۲afm) است.

قرار است دنیای موسیقی در ماه های آتی با شنیدن خبر دریافت مجوز آرمین ۲afm شوکه شود. این خبر داغ را از «شهروند»  داشته باشید تا برویم سراغ بقیه داستان.

این روزها کسانی که در مجامع هنری رفت وآمدی دارند، با دیدن آرمین زارعی یا همان آرمین ۲afm  خودمان در کنار محسن رجب پور یاد یک داستان تکراری می افتند که همواره به یک شکل اجرا شده و آن چیزی نیست مگر آمدن آن خواننده از زیرزمین به روی زمین. روندی که در آغازش چند وقتی خواننده گم وگور می شود و از حجم فعالیت هایش می کاهد. بعد کم کم او را در مجامع رسمی می بینیم و یا در خیریه ها تا حضورش در مجامع رسمی عادی شود. در آخر هم به یک باره می بینیم اثر جدید او به شکل رسمی منتشر شده. به نظر می رسد آرمین ۲afm در حال طی کردن این روند است.

روند تبدیل خواننده زیرزمینی به خواننده مجاز روندی مبهم است و فقط از تهیه کنندگان معدودی برمی آید. محسن رجب پور درباره این روند به «شهروند» می گوید: روند پیچیده و دشواری نیست و با توجه به چهره ای که می خواهد مجوز بگیرد می تواند آسان هم باشد. رجب پور درباره استعلام های ارگان های گوناگون فرهنگی و امنیتی نیز می گوید: ما تنها طرف حسابمان وزارت ارشاد است. یعنی از الف تا ی ماجرا را با ارشاد طرفیم و حالا اگر در این میان استعلام هم نیاز باشد، این را خود ارشاد می گیرد. رجب پور درباره زمان روند مجوز گرفتن نیز می گوید: این روند مشخصی که باید طی شود، در موارد گوناگون با توجه به فعالیت هایی که آن شخص در گذشته انجام داده، ممکن است با دشواری هایی مواجه شود و همین است که کار یکی را زودتر و دیگری را دیرتر به نتیجه می رساند.

طبق روندی که رجب پور ترسیم می کند؛ به نظر می رسد آرمین ۲afm از آنهایی باشد که کارش ممکن است با گرفت وگیرهایی همراه باشد. به هر حال او یکی از شناخته شده ترین های موسیقی زیرزمینی بوده و برای رسمی شدن قطعا موانعی پیش رو دارد. محسن رجب پور اما در این مورد به هیچ پرسشی پاسخ نمی دهد: «درباره آرمین ۲afm یا هیچ شخص دیگری تا نهادهای رسمی خبری در این زمینه نداده اند چیزی نمی گویم.»

-آیا پیگیر کارهای مجوز گرفتن ایشان هستید یا نه؟

-حتی به این نیز پاسخی ندارم که بدهم.

زمان، پاسخ همه سوالات را خواهد داد. منتظر می مانیم.