خواننده پاپ معروف: اولویتم شبکه های ماهواره ای است ! + عکس

سیامک عباسی برای حضور رسانه ها در کنسرتش گروکشی می کند و اولویتش تقویت شبکه های ماهواره ای است.

  1. ۶ ماه،۳ هفته قبل
خواننده پاپ: اولویتم شبکه‌های ماهواره‌ای است
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

وقتی خبرنگار می خواهد برای تهیه گزارش در کنسرت سیامک عباسی حضور داشته باشد و همچنین هماهنگی های لازم برای حضور عکاس رسانه اش را انجام دهد؛ با تلفن همراهِ سیامک عباسی تماس می گیرد. این خواننده هیچ نماینده ی رسانه ای ندارد و خودش تمامِ کارهایش را انجام می دهد.

گروکشی های آشکارِ آقای خواننده

آقای خواننده در نخستین گام می خواهد از رسانه گروکشی کند. شرط آقای عباسی برای حضور عکاسِ رسانه در کنسرتش این است که تمام عکس های تهیه شده از کنسرتش را بدون لوگو و با حجم بالا داشته باشد. هدفِ سیامک عباسی از این کار داشتنِ عکس های عکاسان حرفه ای است تا در آینده بتواند برای تهیه پوسترهایش و دیگر موارد از آنها استفاده کند. سیامک عباسی از رفتن به آتلیه و هزینه هایش گلایه مند است. پس راه چاره را در این دیده که با گروکشی، عکاسانِ حاضر در کنسرتش را مجبور کند که عکس هایشان را به صورت رایگان در اختیار او قرار دهند.

رویه ی حرفه ای در رسانه های تمام جهان به این شکل است که عکاسان رسانه های رسمی در رویدادهای مختلف حاضر می شوند و عکس هایشان را برای انتشار در رسانه هایشان تهیه می کنند. اگر کسی بعدها بخواهد از آن عکس های منتشر شده استفاده کند، یا باید نامِ رسانه ی صاحبِ عکس را ذکر کند یا اینکه فایل اصلیِ آن عکس را با هماهنگیِ رسانه از عکاس بگیرد.او حتی بر سرِ رسانه این منت را هم می گذارد که ما شما را به کنسرتمان راه می دهیم، پس شما هم در عوض باید عکس هایتان را به ما بدهید.

شبکه های ماهواره ای اولویت اصلی سیامک عباسی است / بی اهمیتیِ رسانه های داخلی

نکته ی دیگری که سیامک عباسی به آن اشاره می کند، فاجعه ای است که نیاز به بررسی بسیار دارد.

عباسی می گوید: «راستش را بخواهید بازتاب خبری من در خبرگزاری ها برایم کاملا بی اهمیت است،گزارشی که شما در رسانه تان منتشر می کنید تاثیری در کار ما ندارد، مخاطب من فعالیتم را از تلویزیون ها و ماهواره ها و سایت ها پیگیری می کند. پس من باید حواسم به آنها باشد و خبرگزاری ها برایم خیلی مهم نیستند. ما محددیت داریم در تعداد عکاسان و هر سانس می توانیم پنج عکاس در سالن داشته باشیم. من عکاسان حرفه ای را دعوت کرده ام و عکاسان خبرگزاری ها را دعوت نکرده ام؛ دلیلش هم این است که خودِ خبرگزاری ها برایم اصلا مهم نیستند و در عین حال من عکس های این عکاسان را می خواهم برای خودم داشته باشم.»

وقتی تمامِ فرهنگِ ما با شبکه های ماهواره ای تحت الشعاع قرار گرفته و روز به روز هدف تهاجمی جدید قرار می گیریم، اندیشه ی خوانندگان رسمی کشور پرداختنِ زیادتر به شبکه های ماهواره ای است؟!

رسانه های رسمیِ داخلی هیچ اهمیتی برای این خواننده ی محترم ندارد. او ترجیحش کار کردن با شبکه های ماهواره ای است. شبکه هایی که هدف اصلیشان نابود کردن بنیان خانواده ها و ترویجِ فحشا در جامعه است. خواننده ی رسمی کشور هم این شبکه ها را خیلی شیک حمایت می کند.

شاید زمان آن فرارسیده که ارگان های فرهنگی به خصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت هنری وزارت ارشاد و البته دفتر موسیقی با چنین رویکردهایی مقابله کنند. آنها تولید محتوایشان را پیش از هر چیز در اختیار ماهواره ها قرار می دهند، چون هیچ اعتقادی به رسانه های داخلی ندارند.

همرسانی نوشتار: