عاشقانه های انسان و حیوان ! + فیلم

محققان هفده سگ محلی را با عکس ها و صدا هایی که بیان کننده ترکیب های متفاوتی از احساسات مثبت (خوشحالی و یا بازیگوشی) و احساسات منفی (عصبانیت و یا خشونت) در سگ ها و انسان ها مواجه نمودند.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
لینک های دانلود: mp4 (۱٫۶ MB) webm (۵۳۹٫۷ KB)

به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر) این تیم متوجه شد که سگ ها مدت طولانی قابل توجهی برای نگاه کردن به حالات چهره که با وضعیت های احساسیِ (و یا حالتِ) صداها، که هم در انسان ها و هم در سایر سگ ها همخوانی داشت، صرف می کنند.

یکپارچه سازی انواع مختلف اطلاعات حسی با این روش نشان می دهد که سگ ها دارای نمایانگر های ذهنی وضعیت های عاطفی مثبت و منفی دیگران هستند.

محقق دکتر کان گو (Kun Guo)، از مدرسه روانشناسی دانشگاه لینکولن، گفتند: «مطالعات گذشته بیان داشتند که سگ ها می توانند با استفاده از سرنخ هایی نظیر حالات صورت، احساسات انسان ها را از هم تمایز دهند اما این امر با تشخیص احساسات یکی نیست.

«مطالعات ما نشان می دهد سگ ها دارای توانایی ترکیب و یکپارچه سازی دو منبع مختلف از اطلاعات حسی به یک درک منسجم از احساسات، هم در سگ های دیگر و هم در انسان ها، هستند. برای انجام اینکار مستلزم یک سیستم گروه بندی وضعیت های احساسی داخلی است. این توانایی حس شناختی تاکنون فقط در پستانداران تایید شده بود و ظرفیت توانایی این امر در بین گونه ها فقط در انسان مشاهده شده بود.»