یافته های جدید در مورد نظافت خانه

گرد و غبار خانگی: عامل سرطان و ناباروری

دانشمندان ذراتی از مواد شیمیایی مضر در گرد و غبار از جمله فتالات را پیدا کرده اند که با مشکلات رشد در نوزادان ارتباط دارد

  1. چهارشنبه ۲۴ شهریور ۹۵ ساعت ۱۸:۴۹ (۳ سال،۹ ماه قبل)
تمیز کردن

گرد و غبار خانگی: عامل سرطان و ناباروری

محققان آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که گرد و غبار خانگی دارای مواد شیمیایی سمی هستند که خطر ابتلا به طیف وسیعی از خطرات بهداشتی، از سرطان گرفته تا مشکلات باروری را افزایش می دهند. مواد شیمیایی از محصولات رایج که در خانه مصرف می شوند، از کف ساختمان تا محصولات الکتریکی و محصولات زیبایی تا محصولات تمیز کننده وارد بدن ما انسان ها می شوند.

کودکان

دانشمندان هشدار دادند که کودکان به طور ویژه ای مستعد اثرات بهداشتی گرد و غبار آلوده هستند زیرا آنها اغلب بر روی زمین بازی می کنند یا اغلب چهار دست و پا راه می روند و دهان خود را لمس می کنند.

تمیز کردن خانه

مواد سمی موجود در تقریبا همه نمونه گرد و غبارها شامل مواد شیمیایی به نام فتالات هستند که اغلب در کف وینیل، بسته بندی مواد غذایی، محصولات مراقبت شخصی پیدا می شوند و با مشکلات رشد در نوزادان و اختلال هورمونی ارتباط دارند، و سیستم باروری را تحت تاثیر قرار می دهند.

راه هایی وجود دارند که می توانند قرار گرفتن در معرض گرد و غبار آلوده را کاهش دهند. علاوه برجارو کردن کف، دست ها باید با آب و صابون ساده قبل از غذا خوردن شسته شوند، در حالی که تمیز کردن با دستمال مرطوب و پاک کردن گرد با یک پارچه مرطوب می تواند به کاهش سطح گرد و غبار خانگی کمک کند.

همرسانی نوشتار: