با مصرف این نوشیدنی‌ها بهترین پوست را شما دارید ! + عکس ها

شاید تا به حال شنیده باشید که نوشیدن آب فراوان برای سلامت و درخشندگی پوست شما بهترین چیز است.

  1. ۱ سال،۱۰ ماه قبل
نوشیدنی

دلیل اصلی این است که سلول‌های پوست حاوی درصد بالایی از آب هستند و به این میزان آب برای بهتر کار کردن نیاز دارند؛ درست مثل همه سلول‌های دیگر بدن. با اینکه آب تنها لازمه پوست است اما نوشیدنی‌های دیگری نیز هستند که برای پوست مفیدند. این نوشیدنی‌های سالم نه تنها میزان آب مشخصی را فراهم می‌کنند بلکه مواد مغذی دیگری را برای سلول‌های پوست فراهم می‌کنند که از آنها محافظت کرده و مشکلات پوست را برطرف می‌کند.

۱- شیر یا آب نارگیل

ساده‌ترین راه برای اینکه بیشترین میزان از آن را بنوشید چیست؟ نوشیدنی ورزشی انرژی‌زای خود را با شیر یا آب نارگیل جایگزین کنید.

شیر نارگیل در مقایسه با نوشیدنی‌ها یا نوشابه‌های ورزشی یا انرژی‌‌زا گزینه سالم‌تری است زیرا ذاتاً شیرین است و حاوی شیرین‌کننده‌های مصنوعی نیست. هم چنین، شیر نارگیل منبع غنی از پتاسیم است که بیشتر مردم به دلیل محروم بودن میوه‌ها و سبزیجات از این ماده در رژیم غذایی خود از آن بی‌بهره‌اند. با این حال، چیزی که باعث می‌شود این ماده برای پوست مفید باشد این است که شیر نارگیل حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است که با رادیکال‌های آزاد که مسئول پیری زودرس هستند مبارزه می‌کنند. در نهایت این که چندین ماده مغذی دیگر مانند فیتوهورمون‌ها در شیر نارگیل وجود دارد که فواید پزشکی آن به تازگی تحقیق شده است. یکی از فیتوهورمون‌های موجود در شیر نارگیل ترانس زیاتین نام دارد که مزایای ضدپیری و حفظ جوانی دارد.

آب نارگیل

۲- چای سبز

ساده‌ترین راه برای اینکه بیشترین میزان از آن را بنوشید چیست؟ مصرف قهوه را کاهش دهید و بیشتر چای سبز بنوشید. از آنجا که قهوه تأثیرات کاهش آب بدن دارد، پس بهتر است مصرف آن را به حداقل برسانید. چای سبز تأثیر کاهش آب بدن را ندارد و غنی از آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمندی است که پلی‌فنول نامیده می‌شوند و تأثیر ضدالتهاب و خواص ضدسرطانی دارد. تحقیقات نشان می‌دهد یکی از این ترکیبات به نام EGCG مشکلات پوستی گوناگونی مانند پسوریازیس، روزاسه، زخم‌ها و حتی چروک را درمان می‌کند. پلی‌فنول‌ها در برابر نور محافظ هستند و تأثیرات منفی آن را جبران می‌کنند. شواهد نشان می‌دهد که نوشیدن چای سبز می‌تواند از آسیب خورشید به میزان زیادی جلوگیری کند. علاوه بر این، چای سبز یکی از معدود چای‌هایی است که تأثیرات پزشکی آن اثبات شده است و چای‌های دیگری که برای بهبود پوست توصیه می‌شوند شامل چای سیاه، چای قاصدک و چای گزنه هستند.

چای سبز

۳- آبمیوه‌های فشرده با پرس سرد

ساده‌ترین راه برای اینکه بیشترین میزان از آن را بنوشید چیست؟ از آبمیوه‌های شیرین کنسانتره فرار کنید و آبمیوه‌های فشرده با پرس سرد را بنوشید. این نوع آبمیوه‌ها ساده‌ترین راه برای افزایش کسب مواد مغذی موجود در میوه‌ها و سبزیجات هستند. چیزی که آبمیوه‌های پرس سرد را مفیدتر از آبمیوه‌هایی که به روش‌های متداول تهیه می‌شوند مبدل می‌کند (به جز عاری بودن از قند) این است که این نوع آبمیوه‌ها بدون گرمایش و فرایندهای زیاد روی ترکیبات تهیه می‌شوند و در نتیجه مواد مغذی آنها مانند ویتامین، مواد معدنی و آنزیم‌ها حفظ می‌شود. ارزش غذایی این آبمیوه‌ها به ترکیباتی که انتخاب می‌شوند بستگی دارد اما بیشتر سبزیجات و میوه‌ها حاوی ویتامین‌های مفیدی مانند ویتامین ث هستند که کلاژن‌سازی را بیشتر می‌کند و آنتی‌اکسیدان‌های بسیار زیاد دیگری دارند که از سلول‌های پوست محافظت می‌نماید.