شیوه عجیب زن جیب بر برای 20 فقره سرقت در فردیس + جزییات

سرهنگ بیژن جنتی، فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: در پی شکایت خانمی مبنی بر مفقودشدن کارت بانکی و برداشت غیرمجاز از حساب وی، پیگیری موضوع در دستورکار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرارگرفت.

  1. ۱ سال قبل
زن جیب بر

به گزارش سرویس اجتماعی نوداد (سکوی اجتماعی خبر) فرمانده انتظامی شهرستان فردیس ادامه داد: 

شاکی در اظهارات خود بیان داشت پس از خرید از چند فروشگاه پوشاک و در زمان بازگشت به خانه، از طریق پیامک تراکنش بانکی، متوجه برداشت پنج‌میلیون ریال از حساب خود شده و پس از بررسی‌ها متوجه سرقت کیف پول و کارت عابربانکش می‌شود. 

این مقام انتظامی افزود: 

پرونده تحت بررسی بود که چندین پرونده سرقت مشابه پرونده مذکور از دادسرای فردیس به پلیس آگاهی ارجاع شد. 

وی افزود: 

ماموران با بررسی پرونده‌های سرقت و بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته متوجه شدند که زن جوانی که در تمام تصاویر مشاهده شده است با حضور در فروشگاه‌های بزرگ پوشاک با توجه به ازدحام جمعیت اقدام به سرقت کیف‌دستی و کارت‌های بانکی کرده و در اولین فرصت موجودی حساب مالباختگان را تخلیه می‌کند. 

فرمانده نتظامی شهرستان فردیس اظهارداشت: 

ماموران با گشت‌زنی‌های نامحسوس در فروشگاه‌های عرضه پوشاک موفق به شناسایی متهم و دستگیری وی شدند. 

این مقام انتظامی گفت: 

متهم دستگیرشده در بازجویی ماموران منکر هرگونه سرقتی شد، اما در مواجهه با شکات و مستندات موجود به جرم خود اعتراف کرده و در خصوص شیوه و شگرد سرقت‌ها اذعان داشت که با حضور در فروشگاه‌ها و مراکز خرید با استفاده از شلوغی جمعیت رمز کارت بانکی مشتریانی که برای پرداخت وجه از طریق دستگاه POS رمز خود را اعلام می‌کردند به ‌خاطر سپرده و پس از سرقت کارت بلافاصله وجوه حساب را تخلیه می‌کرد. 

سرهنگ جنتی با اعلام اینکه متهم به 20فقره سرقت اعتراف کرده است، گفت: 

تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد. 

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس در خاتمه به شهروندان هشدار داد: 

از قراردادن رمز کارت‌های بانکی خود در کنار مدارکشان و بازگویی آن‌ها با صدای بلند خودداری کرده و رمز عابربانک را خودشان در دستگاه‌های POS یا کارتخوان وارد کنند.