نحوه و محل قتل هولناک خاشقچی تا 99 درصد مشخص شد ! + عکس

روزنامه واشنگتن پست نوشت که مقام های ترکیه احتمال نابودی جسد «جمال خاشقجی» با اسید را بررسی می کنند.

  1. ۲ ماه،۳ هفته قبل
نامزد خاشقچی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

یک مقام ارشد ترکیه که نخواسته نامش فاش شود، اظهار داشت: مقام های کشورش این فرضیه رابررسی می کنندکه جسد خاشقچی احتمالا در کنسولگری عربستان در استانبول یا اقامتگاه سرکنسول عربستان مثله و با اسید نابود شده است.

این مقام افزود: «جسد خاشقچی نیازی به دفن شدن نداشته است.» مقام های سعودی ابتدا قتل خاشقچی را انکار کردند اما سرانجام اعتراف کردند که او را کشته اند. به گفته این مقام ها، جسد خاشقچی به یک «همدست محلی» تحویل شده است. مقام ارشد ترکیه ای اظهار داشت که به نظر نمی رسد چنین روایتی واقعیت داشته باشد.

یک مقام ارشد دیگر ترکیه گفت که «سعودالمعجب» دادستان کل عربستان در سفر سه روزه خود به استانبول اطلاعاتی در مورد محل دفن یا اختفای جسد خاشقچی یا «همدست محلی» ارائه نکرد.

عبدالحمید گل وزیر دادگستری ترکیه با بیان اینکه «کسی نمی تواند ازمسئولیت خود در قبال قتل خاشقچی شانه خالی کند» افزود: انتظار داریم مقامات سعودی در این زمینه همکاری نزدیکی بکنند چرا که برای آشکار شدن تمامی ابعاد این ماجرا، همکاری و کمک آنها لازم است.

خاشقچی روزنامه نگارمنتقد سعودی دوم اکتبر(دهم مهر ماه) برای انجام امور مربوط به ازدواجش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد و در آنجا کشته شد. همه مدارک و شواهد نشان می دهد که ۱۵مامور ازنزدیکان محمد بن سلمان ولیعهد عربستان که از طرف او به استانبول اعزام شده بودند،عامل قتل خاشقچی هستند و ادعای آل سعود درباره این روزنامه نگار کذب است.