هوشمندی عجیب ماموران گمرک در کشف دو کانتینر کیف و کفش قاچاق + جزییات

خبرگزاری صداوسیما از روابط عمومی گمرک ایران؛ ماموران گمرک دوغارون پس از رصد و تطبیق اطلاعات یک محموله ترانزیتی، به آن مظنون شده و با بازرسی آن متوجه شکسته شدن پلمپ آن شدند­و به توقف آن اقدام کردند.

  1. دوشنبه ۳ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۲۲:۵۵ (۱ سال،۱۰ ماه قبل)
کشف دو کانتینر کیف و کفش قاچاق در گمرک
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بر اساس این گزارش این دو کامیون حامل دو کانتینر کالای ترانزیتی شامل کیف و کفش و لوازم آرایشی به ارزش ۲۱ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال است که از مبدا گمرک شهید رجایی بندرعباس ترانزیت و قصد خروج از کشور از مرز گمرکی دو غارون را داشت.

ماموران گمرک با مانیتورینگ هوشمند اطلاعات کالاهای ترانزیتی و رصد از طریق سامانه جامع گمرکی و تحت نظر قراردادن دو محموله خروجی، با تقاطع گیری اطلاعات متوجه توقف نامتعارف دو دستگاه کامیون حامل کالاهای ترانزیتی در طول مسیر شدند که در بازرسی های زیادتر تعویض بارهای اصلی کامیون های ترانزیتی که حاوی کیف و کفش و لوازم آرایشی بود با بارهای دیگر برای ماموران گمرک محرز شد.

بر اساس بازرسی ها و ردیابی های به عمل آمده ماموران گمرک دوغارون این دو کامیون در میانه راه با شکستن پلمپ محموله به تعویض کالای و جایگزینی ضایعات البسه اقدام کرده اند.

ماموران گمرک و ارزیابان پس از رصد اطلاعات به کمک سامانه های هوشمند متوجه مغایرت در اطلاعات محموله و کنترل پلمپ متوجه مغایرت شدند و اقدام به تشکیل پرونده قضایی کردند.

با تشکیل پرونده قضایی رانندگان کامیون اعتراف کردند که نسبت به تخلیه کالای نو و جایگزینی کالای ضایعاتی، در داخل کشور اقدام کرده اند.

با الکترونیکی شدن گمرک ایران و انجام همه­ تشریفات گمرکی در سامانه های الکترونیکی این سازمان، افزایش تخصص و مهارت ماموران گمرک، همچنین­ تجهیز گمرکات به دستگاههای کنترلی، ریسک قاچاق در کشور بالا رفته و عملکرد این سازمان جایگاه جهانی گمرک ایران را ارتقاء داده است.

هم اکنون از گمرک ایران به عنوان یکی از موفق ترین کشورها در سازمان جهانی نامبرده می شود.

همرسانی نوشتار: