باند کلاهبرداری مرموز از بیمه با تصادفات ساختگی + جزییات

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: اعضای باندی که با ترفند تصادفات ساختگی توانسته بودند ۱۵۰ میلیارد ریال از شرکت های بیمه کلاهبرداری کنند، شناسایی و دستگیر شدند.

  1. ۹ ماه،۲ هفته قبل
دستگیری فروشنده مواد مخدر در فضای مجازی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سردار مهدی معصوم بیگی اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر حضور تعدادی افراد مصدوم در دادسرای شهرستان برخوار و تشکیل پرونده تصادف جرحی مشکوک، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با انجام تحقیقات علمی و تخصصی خود به ساختگی بودن این پرونده تصادف پی برده و در این راستا ۵ نفر از مصدومان را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند که متهمان در جریان تحقیقات، از فعالیت باند ایجاد تصادف ساختگی و دریافت خسارت از شرکت های بیمه پرده برداشتند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد، اعضای اصلی باند با تبلیغ شغلی پر درآمد در فضای مجازی، افراد جویای کار را فریب داده و در منزلی اجاره ای با ایجاد بی حسی موضعی، صدمات و جراحاتی را در بدن آنان به وجود می آورند.

زیادتر بخوانید: خرید و فروش آزاد فیش حج تحت نظارت سازمان حج! دام عروس های قلابی سر راه پیرمردان پولدار

وی خاطرنشان کرد: اعضای باند، پس از مصدوم کردن افراد مذکور با استفاده از خودروهای دارای بیمه اقدام به ایجاد تصادف ساختگی کرده و پس از حضور اورژانس و انتقال مصدومان به بیمارستان، پرونده قضایی تشکیل و با صدور رأی از شرکت های بیمه خسارت دریافت می کردند.

معصوم بیگی اذعان داشت: با اعترافات متهمان، بلافاصله اکیپی از کارآگاهان پلیس آگاهی تشکیل و در یک عملیات ضربتی ۵ نفر از اعضای اصلی باند را در یکی از شهرستان های استان دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه های آنان، ۷ دستگاه خودرو و ۱۰ دستگاه موتورسیکلت به همراه اقلام جراحی و پزشکی مورد استفاده برای بی حسی و مصدومیت افراد کشف شد.

وی با اشاره به دستگیری ۲ نفر از سرکرده های باند در ۲ استان کشور یادآور شد: تاکنون ۳۵ نفر در این پرونده دستگیر شده و بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از شرکت های بیمه توسط اعضای این باند کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان ابراز داشت: تمامی متهمان تحویل مراجع قضایی شده و به اتهام تصادف ساختگی، کلاهبرداری از شرکت های بیمه و اخلال در نظام بیمه ای، روانه زندان شدند.