خودرویم را کنار خیابان پارک کردم، اما وقتی برگشتم، ماشین روشن نمی شد

دزدان سابقه دار که با سرقت باتری خودروی پژو ۲۰۶، آن را ۵۰ هزار تومان می فروختند، با بررسی دوربین های مداربسته دستگیر شدند.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
دستگیری سارقان عشق باتری!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در پی سرقت سریالی باتری خودروها در محله خاک سفید، رسیدگی به پرونده و دستگیری دزدان در دستور کار ماموران کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس قرار گرفت.

ماموران در تحقیقات خود متوجه شدند، دزدان هنگام ظهر و نیمه های شب که خیابان خلوت است، اقدام به سرقت باتری خودروها می کنند.

تحقیقات ادامه داشت تا این که روز یکشنبه سرقت دیگری به ماموران کلانتری اعلام شد. شاکی در شکایت خود گفت: ظهر امروز خودرو را کنار خیابان پارک کردم. ساعتی بعد که برگشتم، ماشین روشن نشد. مکانیکی آوردم که مشخص شد باتری ماشین را سرقت کرده اند.

ماموران با بررسی دوربین های مداربسته، تصویر دزد را به دست آورده و هویت او در آلبوم مجرمان حرفه ای شناسایی شد. شاهین ۲۸ ساله از دزدان سابقه دار بود که ماموران پس از ورود به خانه اش، او و سه همدستش را دستگیر کردند. در بازرسی از خانه آنها تعدادی باتری سرقتی کشف شد.

شاهین در تحقیقات گفت: ظهر و نیمه های شب در گروه های دو نفره و با موتور خودروهای پژو ۲۰۶ را شناسایی کرده و در زمان کمی با قیچی قفل کاپوت را تخریب کرده و باتری را سرقت می کردیم. هر باتری سرقتی را ۵۰ هزار تومان می فروختیم و با آن موادمخدر می خریدیم.

سرهنگ حشمتیان، رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در این باره گفت: متهمان در بازجویی ها به ۵۰ فقره سرقت باتری اعتراف کرده اند که ۱۱ شاکی شناسایی شده اند.

وی افزود: خریدار باتری ها هم شناسایی شد و در بازرسی مغازه اش باتری های سرقتی کشف شد.

همرسانی نوشتار: