ماموران قلابی پایتخت از گردشگران خارجی سرقت می کردند

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دزدانی از طایفه فیوج خبر داد و گفت: دزدان با مراجعه به محل اقامت گردشگران خارجی، در پوشش مأمور اقدام به سرقت وجوه نقد از آن ها می کردند.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
انهدام باند سارقان مامور نما در پایتخت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

 سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی ، گفت: در پی وقوع سرقت های مشابه از اتباع و گردشگران خارجی، پرونده ای در این خصوص تشکیل و رسیدگی ویژه به آن در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

در تحقیقات به عمل آمده از شاکیان و مال باختگان مشخص شد که گروهی از دزدان با استفاده از انواع خودرو های سواری، در قالب گروه های ۳ نفره به محل اقامت و تردد گردشگران خارجی مراجعه و ضمن معرفی خود به عنوان مأمور، به بهانه بررسی ارز های خارجی آنان، این افراد را شناسایی و به شیوه کیف زنی اقدام به سرقت می کردند و بلافاصله از محل متواری می شدند.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت ها و بهره گیری از سوابق موجود از مجرمان سابقه دار، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی موفق به شناسایی ۳ متهم سابقه دار شدند که پیش از این نیز بار ها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با جعل عناوین دولتی به ویژه سرقت هایی تحت پوشش مأمور دستگیر و روانه زندان شده بودند.

وی ادامه داد:متهمان شناسایی شده اعضای یک خانواده (پدر و دو پسر) از طایفه فیوج هستند که عضو ارشد این گروه ۵۸ ساله از مجرمان سابقه دار و حرفه ای است که از سوی دستگاه قضائی به ۳۰ سال زندان قطعی محکوم و حدود ۱۰ سال پیش به صورت غیر قانونی از کشور خارج شده بود.

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری متهمان در سه عملیات جداگانه و همزمان، عنوان داشت: ماموران ضمن شناسایی مخفیگاه متهمان در استان البرز و انجام هماهنگی با مقام قضائی، هر سه متهم را دستگیر کردند و در بازرسی از مخفیگاه های آن ها، اموال متنابهی شامل ده ها قطعه سکه طلا، مقادیر قابل توجهی ارز های خارجی شامل دلار، یورو و پول های رایج بیش از ۳۰ کشور جمعاً به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون تومان به همراه ۳ دستگاه بی سیم دستی و انواع سلاح سرد کشف شد.

سرهنگ یاراحمدی با اشاره به اینکه متهمان پس از دستگیری، صراحتاً به ده ها فقره سرقت از اتباع و گردشگران خارجی در سطح شهر تهران، اعتراف کردند، گفت: تحقیقات برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی آن ها و همچنین سایر شاکیان و مال باختگان در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ  خاطر نشان کرد: در زمان مراجعه گردشگران خارجی به کشور، راهنمای گروه های آنها، می بایست در تمامی مراحل، همراه این افراد باشد و در صورت حضور انفرادی گردشگران در سطح شهر، آموزش های لازم به آن ها در برخورد با افراد ناشناس ارائه شود.