خانم پرستار به خاطر وعده ازدواج در تانگو 33 میلیون تومان بر باد داد + جزییات

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: شخصی که در شبکه اجتماعی تانگو از یک پرستار ۳۳ میلیون تومان اخاذی کرده بود دستگیر شد.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
اخاذی 33 میلیونی از یک پرستار با وعده ازدواج
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد علی قهرمان طالع از دستگیری فردی که با اغفال و دادن وعده ازدواج به یک پرستار خانم در شبکه اجتماعی تانگو 33 میلیون تومان اخاذی کرده بود، خبر داد و گفت: طی وصول پرونده ای با عنوان کلاه برداری رایانه ای به این پلیس مشخص شد، شاکیه پس از آشنایی با فردی در شبکه اجتماعی تانگو، توسط متهم مورد سوءاستفاده قرارگرفته و مجرم پس از جلب اعتماد و دادن وعده ازدواج اقدام به اخذ عکس های شخصی شاکیه با عنوان آشنایی خانواده با وی کرده و پس از دریافت عکس ها شروع به تهدید و اخاذی از وی به مبلغی بالغ بر 33 میلیون تومان کرده بود که بررسی و رسیدگی به پرونده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان این پلیس پس از اقدامات فنی، مجرم را به همراه تجهیزات دریکی از استان های مجاور دستگیر و پس از تکمیل پرونده تحویل مراجع قضایی گردید.

سرگرد قهرمان طالع با بیان اینکه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی محل مناسبی برای پیدا کردن شریک زندگی و ازدواج نیست، گفت: دادن تصاویر شخصی و خصوصی در فضای مجازی اشتباهی است که برخی کاربران مرتکب آن می شوند و بعد از این کار شاهد اخاذی از آنان هستیم.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل با بیان اینکه طمع و اخاذی مجرمان سایبری پایانی ندارد، به کاربران توصیه کرد: در صورت گرفتار شدن در دام اخاذان سایبری به جای همراهی و انجام درخواست آنها بهتر است در ابتدای کار موضوع را با پلیس فتا در میان بگذارند. چرا که طمع اخاذان پایانی ندارد و بعد از هر مرحله اخاذی فاز جدید دیگری را طراحی می کنند و قربانی را تحت فشار زیادتری می گذارند.

این مقام انتظامی در پایان گفت: هم وطنان عزیز می توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری قسمت ثبت گزارش های مردمی، با ما در ارتباط باشند.

همرسانی نوشتار: