دزد تهرانی یک آکواریوم لاکچری در خانه اش داشت

رئیس کلانتری ۱۰۸ نواب از دستگیری دزد سابقه داری خبر داد که به طور تخصصی به سرقت آکواریوم می پرداخت و خودش هم آکواریوم گران قیمتی داشت.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
دستگیری
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

رئیس کلانتری ۱۰۸ نواب از دستگیری دزد سابقه داری خبر داد که به طور تخصصی به سرقت آکواریوم می پرداخت و خودش هم آکواریوم گران قیمتی داشت.

در سه ماهه اخیر، چند فقره سرقت از آکواریوم های جدید که لوازم آنتیک و گران قیمتی در آنها وجود داشت، به کلانتری ۱۰۸ نواب گزارش شد. در تحقیقات اولیه مشخص شد خود آکواریوم های مسروقه حدود ۸۰۰ هزارتومان ارزش دارد، اما گیاهان آبزی و دستگاه های داخل آکواریوم ممکن است تا چهار میلیون نیز ارزش داشته باشند و این هزینه ها بدون ماهی هایی است که انواع آن قیمت های متفاوتی دارد. مغازه دارانی که از آنها سرقت شده بود، در تحقیقات پلیس گفتند معمولا آکواریم ها و لوازم داخل آن را برای جلب توجه مشتری بیرون مغازه می گذاریم، اما ماهی ها را به دلیل شرایط خاص و نبود امکان جابه جایی، در مغازه نگهداری می کنیم.

در بررسی های دوربین های مداربسته مشخص شد فردی حدود ۲۵ساله در همه سرقت ها دست داشته است. شکات نیز توضیح دادند: قبل از وقوع سرقت ها، دزد به ما مراجعه کرد و قیمت ها را پرسید و به دلیل تنوع ماهی ها، مرتب سؤال می کرد و حواس ما به پاسخ گویی به او متمرکز شده بود.

در بررسی گفته های شاکیان و تطبیق آنها با فیلم ها، مشخص شد در اکثر موارد دزد حوالی غروب به داخل مغازه ها رفته و پس از سؤالات مکرر، زمانی که مغازه شلوغ شده، از آنجا بیرون آمده و با سرقت آکواریوم هایی که تجهیزات به روزتری داشته اند، از محل متواری شده است.

متهم چندی پیش قصد سرقت داشت، اما یکی از مشتریان متوجه رفتار مشکوک او شده و با فریاد دزد دزد، دیگران را در جریان قرار داد و در نهایت این مرد با کمک مردم دستگیر شد. در ادامه در بازرسی از خانه متهم در منطقه هفت چنار، یک آکواریوم لاکچری با قیمت تقریبی ۱۶ میلیون تومان پیدا شد که فقط یک ماهی آن دو میلیون تومان ارزش داشت.

متهم در اعتراف های خود گفت: من از کودکی عاشق ماهی و آکواریوم بودم و به همین دلیل این سرقت ها را انجام می دادم. قطعات خوب و ارزشمند آکواریوم های مسروقه را خودم برمی داشتم و بقیه اکواریوم ها را به قیمت تقریبی دو میلیون تومان فروخته ام و تا الان هم ۱۰ سرقت انجام داده ام.

در ادامه تحقیقات، مشخص شد این دزد مدتی قبل نیز با جرمی مشابه به زندان رفته است.

همرسانی نوشتار: