احضار جنجالی کفاشیان : ۳۱۶ هزار دلار گمشده کجاست؟

موضوع حق پخش تلویزیونی چهار دیدار تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی مقابل تیم های گوام، ترکمنستان، هند و عمان که در سال ۹۴ برگزار شد، پای رئیس وقت فدراسیون فوتبال را که نایب رئیس فعلی این فدراسیون است به کمیته اخلاق باز کرد.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
تورک: کفاشیان مدارک مربوط به حق پخش دیدارهای ایران در مقدماتی جام جهانی را به کمیته اخلاق ارائه نکرده است
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در حالی که شرکت MP&SILVA به عنوان شرکت طرف قرارداد فدراسیون فوتبال برای پخش این دیدارها مدعی است برای هر یک از این بازی ها مبلغ 79 هزار دلار (جمعاً مبلغ 316 هزار دلار) به فدراسیون فوتبال پول داده است، اما اسنادی در این باره در فدراسیون فوتبال وجود ندارد. بر همین اساس یک بار علی کفاشیان رئیس وقت فدراسیون فوتبال در کمیته اخلاق حاضر و مقرر شد مدارک مورد نظر را به این کمیته تحویل دهد اما با وجود گذشت بیش از پنج ماه از آن جلسه، هنوز هیچ مدرک و سندی ارائه نکرده بنابراین کمیته اخلاق از او مجدداً دعوت کرده تا روز چهارشنبه هفته جاری در کمیته اخلاق فدراسیون حاضر شود و آخرین دفاعیات خود درباره این پرونده را ارائه کند.

مرتضی تورک، رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال خبرنگار «ایران» که موضوع این پرونده به کجا رسیده است؟ می گوید: «به دلیل عدم ارائه مدارک توسط علی کفاشیان قرار شد تا او روز چهارشنبه مجدداً به کمیته اخلاق بیاید و در مورد موضوع توضیح دهد. این موضوع به همین جا ختم شد و اطلاعات جدیدی وجود ندارد.»

او درخصوص گذشت 5 ماه از این پرونده و عدم ارائه مستندات توسط کفاشیان می افزاید: «مجدداً به کفاشیان فرصت دادیم تا هفته جاری به کمیته اخلاق بیاید و مدارک را ارائه دهد تا این موضوع روشن شود.» رئیس کمیته اخلاق در پاسخ به درخواست خبرنگار درخصوص ارائه اطلاعات جدید این گونه واکنش نشان می دهد: «اطلاعات جدیدی نداریم و تنها ما از کفاشیان خواستیم که مجدداً به کمیته اخلاق بیاید. کفاشیان و ترابیان باید به کمیته اخلاق بیایند و این موضوع را توضیح دهند.»

او درخصوص طفره کفاشیان از پاسخگویی به این پرونده و عدم ارائه مدارک مورد نیاز به کمیته مربوطه بیان می کند: «وقت رسیدگی مجدد برای این پرونده گذاشتیم و این دو باید روز چهارشنبه به کمیته اخلاق بیایند و پاسخگو باشند. برای این جلسه باید کفاشیان و ترابیان مدارک مربوطه را ارائه دهند و این آخرین فرصت آنها برای ارائه مدارک است.»

تورک به نوع برخورد با متخلفان این پرونده اشاره نمی کند و می گوید: «بنده قاضی هستم و منتظر ارائه مدارک؛ در صورت عدم ارائه مدارک آن زمان تصمیم جدیدی درخصوص برخورد با متخلفان خواهیم گرفت. من نمی توانم در این خصوص قضاوت زودهنگام داشته باشم؛ شاید مدارکی وجود دارد و این مدارک توسط این دو نفر ارائه شود.»

او پس از پاسخ به این سؤال به مکالمه تلفنی ادامه نمی دهد و تلفن را قطع می کند. تورک در تماس مجدد به این سؤال که فکر می کند چه زمانی این پرونده به سرانجام خواهد رسید، این گونه پاسخ می دهد: «طبق قانون باید جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار و دفاعیات مشخص شود تا پس از آن در مورد مسائل دیگر صحبت کنیم.»

خبرنگار «ایران» برای آگاهی زیادتر و انعکاس نظرات احضار شدگان با علی کفاشیان و عباس ترابیان (مسئول وقت کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال) تماس گرفت اما کفاشیان پاسخی به تماس ها نداد و ترابیان هم موبایلش را از دسترس خارج کرده بود.
همرسانی نوشتار: